"Теремок": у Калуській громаді відкрили другий прихисток для вимушених переселенців (ФОТО/ВІДЕО)

4 квітня відбулося відкриття і освячення прихистку для вимушених переселенців на вул. Коцюбинського у Калуші. Прихисток облаштували на базі будівлі колишнього дитячого садочка «Теремок», яка тривалий час не використовувалася.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.

Основним партнером міської влади у підготовці приміщення на вул. Коцюбинського для проживання вимушених переселенців є благодійний фонд «Мув Юкрейн», який залучає пожертви закордонних благодійників. Саме цей благодійний фонд за гроші, які пожертвував Ян Лундін зі Швейцарії, торік облаштував прихисток для вимушених переселенців у селі Мостище Калуської громади — у 100-літньому приміщенні колишньої школи. Нагадаємо, його відкриття відбулося у листопаді минулого року. Зараз тут проживає 21 людина.

Ремонті роботи у прихистку «Теремок» тривали від грудня минулого року. Так, 21 грудня Калуською міською радою було затверджено проєкт Меморандуму про взаєморозуміння між Калуською міською радою та Благодійним фондом «Мув Юкрейн» щодо ремонту приміщення для проживання внутрішньо переміщених осіб в приміщенні на вул. Коцюбинського, 28.

У прихистку «Теремок» зможуть проживати 45 вимушених переселенців — кімнати між ними вже розподілили. В основному це матері з дітьми, багатодітні сім’ї, люди похилого віку тощо. Торік вони евакуаційними потягами виїхали з регіонів України, де велися чи ведуться бойові дії та близько року проживали у дитячому садочку «Золотий ключик» в Калуші. Багато з них не мають куди повертатися.

Ремонт і підготовка прихистку «Теремок» коштували понад 7 млн гривень. Зокрема Благодійний фонд «Мув юкрейн» вклав у цей проєкт 2 млн гривень (включаючи пожертву благодійника Денні Якубуса).

До облаштування прихистку також долучилися Міжнародна організація з міграції – її внесок близько 4 млн гривень (будівельні матеріали, побутова техніка, сантехніка, очисні споруди, утеплення фасаду тощо), Благодійний фонд «Рокада» при сприянні Управління Верховного комісара ООН у справах біженців – близько 150 тис. гривень (побутова техніка, обігрівачі, рушники, набори посуду), Міжнародна благодійна гуманітарна організація «Terre des homes» – 150 тис. гривень (подушки, постільна білизна, столи для їдальні, крісла), громадська організація «Громадський центр «Еталон» за сприяння Угорської екуменічної служби допомоги – 100 тис. гривень (постільна білизна, кухонний посуд), ТОВ «Ґудвеллі Україна» – 96 тис. гривень (меблі), ООН – «Мери за економічне зростання» (генератор, побутова техніка, ліжка, матраци, ковдри, подушки та постільна білизна).

Внесок бюджету Калуської громади в облаштування прихистку склав близько 1,2 млн гривень. Зокрема силами комунального підприємства «Калушавтодор» проведено профілювання дороги до прихистку та засипку її щебенем. Окрім того, проведено роботи зі збільшення електричної потужності будівлі, ремонт системи водопостачання та опалення, закуплено меблі, карнизи, профінансовано пошиття фіранок та проведено систему сигналізації.

Нагадаємо також, що вже цього року Калуська міська рада підтримала проєкти Меморандумів з Благодійним фондом «Мув Юкрейн» щодо облаштування ще двох прихистків на території Калуської громади — на другому поверсі амбулаторії у селі Боднарів, де зможуть проживати 23 вимушені переселенці та на базі закладу дошкільної освіти «Зірочка» у Калуші — тут проживатимуть 230 переселенців.

Ремонті роботи у прихистку в Боднарові вже у розпалі — попередньо його планують відкривати у травні. Щодо «Зірочки», то це масштабний проєкт і на даному етапі ще триває пошук донорів для його фінансування.

Як повідомив один із засновників благодійного фонду «Мув Юкрейн» Джон Шморгун, будівля «Теремка» була у досить гарному стані.

«Ми та наші партнери вважаємо, що це ідеальний проєкт. Кімнати достойні, будинок має гарний двір, біля парку, в центрі міста.

Внутрішні переселенці повинні бути дуже раді, що вони тут. Це є наша гордість і ми б хотіли це повторити ще десь», — зазначив він.

Батьки Джона Шморгуна родом з України — мама з Донбасу, батько — зі Львова, сам він народився в Нью-Йорку. Близько 30 років Джон Шморгун займається бізнесом в Україні, до війни жив у Києві, а зараз перебрався на західну Україну. Після початку війни вирішив допомогти й було створено фонд «Мув Юкрейн» (його засновниками також є дружина пана Джона Патріція Шморгун-Гаврилишин та Ендрю Кузіч). Фонд залучає фінансування від приватних донорів з США, Швейцарії, Норвегії та інших країн, а також співпрацює з Міжнародною організацією з міграції, благодійними фондами «Рокада», «Люди в біді» тощо.

Як повідомив Джон Шморгун, основні зусилля фонду спрямовані на облаштування житла для вимушених переселенців на території Львівської та Івано-Франківської областей. Станом на зараз вже відкрито або у процесі підготовки прихистки на загальні 450 місць. Поки найбільш масштабним проєктом «Мув Юкрейн» є ремонт гуртожитку у Стрию — тут зможуть оселитися 180 людей, роботи закінчать орієнтовно за місяць.

Участь в урочистому відкритті будинку для переселенців «Теремок» взяли представники духовенства, міської, районної та обласної влади, представники благодійного фонду «Мув Юкрейн» та інших донорів проєкту. А також майбутні мешканці «Теремка» — чимало з них не могли стримати емоцій і сліз радості.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям

В Івано-Франківську діє декілька соціальних програм допомоги: хто може отримати кошти


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

522
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1529
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2774 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3710
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3118
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2212

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

61

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

684

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

538

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1688
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

361
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

563
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

863
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

512 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5066
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

415
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

939
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

577
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

342
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

330
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

433
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

448