"Теремок": у Калуській громаді відкрили другий прихисток для вимушених переселенців (ФОТО/ВІДЕО)

4 квітня відбулося відкриття і освячення прихистку для вимушених переселенців на вул. Коцюбинського у Калуші. Прихисток облаштували на базі будівлі колишнього дитячого садочка «Теремок», яка тривалий час не використовувалася.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.

Основним партнером міської влади у підготовці приміщення на вул. Коцюбинського для проживання вимушених переселенців є благодійний фонд «Мув Юкрейн», який залучає пожертви закордонних благодійників. Саме цей благодійний фонд за гроші, які пожертвував Ян Лундін зі Швейцарії, торік облаштував прихисток для вимушених переселенців у селі Мостище Калуської громади — у 100-літньому приміщенні колишньої школи. Нагадаємо, його відкриття відбулося у листопаді минулого року. Зараз тут проживає 21 людина.

Ремонті роботи у прихистку «Теремок» тривали від грудня минулого року. Так, 21 грудня Калуською міською радою було затверджено проєкт Меморандуму про взаєморозуміння між Калуською міською радою та Благодійним фондом «Мув Юкрейн» щодо ремонту приміщення для проживання внутрішньо переміщених осіб в приміщенні на вул. Коцюбинського, 28.

У прихистку «Теремок» зможуть проживати 45 вимушених переселенців — кімнати між ними вже розподілили. В основному це матері з дітьми, багатодітні сім’ї, люди похилого віку тощо. Торік вони евакуаційними потягами виїхали з регіонів України, де велися чи ведуться бойові дії та близько року проживали у дитячому садочку «Золотий ключик» в Калуші. Багато з них не мають куди повертатися.

Ремонт і підготовка прихистку «Теремок» коштували понад 7 млн гривень. Зокрема Благодійний фонд «Мув юкрейн» вклав у цей проєкт 2 млн гривень (включаючи пожертву благодійника Денні Якубуса).

До облаштування прихистку також долучилися Міжнародна організація з міграції – її внесок близько 4 млн гривень (будівельні матеріали, побутова техніка, сантехніка, очисні споруди, утеплення фасаду тощо), Благодійний фонд «Рокада» при сприянні Управління Верховного комісара ООН у справах біженців – близько 150 тис. гривень (побутова техніка, обігрівачі, рушники, набори посуду), Міжнародна благодійна гуманітарна організація «Terre des homes» – 150 тис. гривень (подушки, постільна білизна, столи для їдальні, крісла), громадська організація «Громадський центр «Еталон» за сприяння Угорської екуменічної служби допомоги – 100 тис. гривень (постільна білизна, кухонний посуд), ТОВ «Ґудвеллі Україна» – 96 тис. гривень (меблі), ООН – «Мери за економічне зростання» (генератор, побутова техніка, ліжка, матраци, ковдри, подушки та постільна білизна).

Внесок бюджету Калуської громади в облаштування прихистку склав близько 1,2 млн гривень. Зокрема силами комунального підприємства «Калушавтодор» проведено профілювання дороги до прихистку та засипку її щебенем. Окрім того, проведено роботи зі збільшення електричної потужності будівлі, ремонт системи водопостачання та опалення, закуплено меблі, карнизи, профінансовано пошиття фіранок та проведено систему сигналізації.

Нагадаємо також, що вже цього року Калуська міська рада підтримала проєкти Меморандумів з Благодійним фондом «Мув Юкрейн» щодо облаштування ще двох прихистків на території Калуської громади — на другому поверсі амбулаторії у селі Боднарів, де зможуть проживати 23 вимушені переселенці та на базі закладу дошкільної освіти «Зірочка» у Калуші — тут проживатимуть 230 переселенців.

Ремонті роботи у прихистку в Боднарові вже у розпалі — попередньо його планують відкривати у травні. Щодо «Зірочки», то це масштабний проєкт і на даному етапі ще триває пошук донорів для його фінансування.

Як повідомив один із засновників благодійного фонду «Мув Юкрейн» Джон Шморгун, будівля «Теремка» була у досить гарному стані.

«Ми та наші партнери вважаємо, що це ідеальний проєкт. Кімнати достойні, будинок має гарний двір, біля парку, в центрі міста.

Внутрішні переселенці повинні бути дуже раді, що вони тут. Це є наша гордість і ми б хотіли це повторити ще десь», — зазначив він.

Батьки Джона Шморгуна родом з України — мама з Донбасу, батько — зі Львова, сам він народився в Нью-Йорку. Близько 30 років Джон Шморгун займається бізнесом в Україні, до війни жив у Києві, а зараз перебрався на західну Україну. Після початку війни вирішив допомогти й було створено фонд «Мув Юкрейн» (його засновниками також є дружина пана Джона Патріція Шморгун-Гаврилишин та Ендрю Кузіч). Фонд залучає фінансування від приватних донорів з США, Швейцарії, Норвегії та інших країн, а також співпрацює з Міжнародною організацією з міграції, благодійними фондами «Рокада», «Люди в біді» тощо.

Як повідомив Джон Шморгун, основні зусилля фонду спрямовані на облаштування житла для вимушених переселенців на території Львівської та Івано-Франківської областей. Станом на зараз вже відкрито або у процесі підготовки прихистки на загальні 450 місць. Поки найбільш масштабним проєктом «Мув Юкрейн» є ремонт гуртожитку у Стрию — тут зможуть оселитися 180 людей, роботи закінчать орієнтовно за місяць.

Участь в урочистому відкритті будинку для переселенців «Теремок» взяли представники духовенства, міської, районної та обласної влади, представники благодійного фонду «Мув Юкрейн» та інших донорів проєкту. А також майбутні мешканці «Теремка» — чимало з них не могли стримати емоцій і сліз радості.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям

В Івано-Франківську діє декілька соціальних програм допомоги: хто може отримати кошти


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10067 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1278
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

659
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5763
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1568
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1426

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

502

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1313

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1147

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1045
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

393
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

477
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1414
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

465
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

734
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5778
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

494
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

351
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

679 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1123
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

977