Теплообмінник Energomash - комплексний підхід до збільшення ефективності процесу теплообміну

Теплообмінне устаткування має широке застосування в галузях нафтогазової та хімічної промисловості для забезпечення технологічних операцій з утриманням встановленої робочої температури.

Компанія Energomash є виробником та реалізує поставки теплообмінних пристроїв різних видів прямо до місця експлуатації, що дозволяє комплектувати об'єкт Замовника відповідним до умов експлуатації обладнанням.

Потреба в застосуванні промислового теплообмінного устаткування визначається вимогами технологічних процесів на виробництві. Багато параметрів цих процесів, таких як швидкість протікання, активація хімічних реакцій та інше, залежать від температурного режиму роботи. Деякі процеси повинні відбуватися при високих температурах, інші, навпаки, при низьких. Якщо внаслідок теплообмінних процесів утворюється тепло, його необхідно утилізувати з виокремленням технологічної та економічної вигоди.

Типи і класифікація теплообмінних апаратів

Різновиди теплообмінних апаратів можуть бути відмінними в залежності від їх призначення, технологічних вимог процесу, властивостей робочого середовища, тиску, температури та можливостей регулювання.

Вироби Energomash відрізняються різноманіттям класифікації за такими ознаками:

  • Конструктивне виконання - апарати із трубами, теплообмінні пристрої із листового матеріалу, апарати із неметалевих матеріалів.
  • Принцип дії - рекуперативні (робоча рідина і теплоносій контактують через стінку) та регенеративні (розділювальна стінка є також джерелом тепла).
  • Призначення - теплообмінники, підігрівачі, випарювачі, конденсатори, деаератори, економайзери тощо.
  • Напрямок руху теплоносіїв - прямоточні, протиточні, перехресного тока тощо.
  • Спосіб передачі тепла - поверхневі (через робочу поверхню), змішувальні (шляхом змішування робочого продукту та теплоносія).
  • Просторова орієнтація - вертикальні, горизонтальні.
  • Тип робочих середовищ - рідкісні/рідкісні (водоводяні), парорідкісні та газорідкісні.

Принцип дії теплообмінного ємнісного обладнання

Принцип дії теплообмінного обладнання полягає у взаємодії між теплоносієм та робочим продуктом. В якості теплоносія можуть виступати вода, насичений пар, масло, гарячий газ або повітря. При виборі теплоносія враховуються температурні обмеження та максимальний тиск у системі. Рідкі теплоносії та пар мають максимальну температуру нагріву +150-160°С та тиск до 0,7 МПа. При використанні масла температура може досягати 200°С. Максимальне нагрівання (300-1000°С) досягається за допомогою гарячих газів або повітря.

Відповідно до типу теплоносія та конструкції теплообмінної ємності, теплоносій може циркулювати через труби та міжтрубне простір, пластини, між стінками основного та зовнішнього судна, через решітки тощо.

Для вибору оптимального теплообмінного апарату з дотриманням вимог до його гідравлічного опору, а також матеріалу та конструкції, проводяться теплові розрахунки для отримання максимального КПД при мінімальних теплоенергетичних витратах та підвищення ефективності теплопередачі

Теплообмінна ємнісна продукція від Energomash відзначається високою адаптивністю та різноманітністю, що робить її оптимальним вибором для різних технологічних потреб у галузі енергетики та хімії.

Реклама


16.01.2024 397
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1150
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

410
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14278 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1646
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

928
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6276

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

695

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1520

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1324

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1207
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

568
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

707
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1628
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

646
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

936
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5978
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13917
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

313
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

607
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

852 2