Теплообмінник Energomash - комплексний підхід до збільшення ефективності процесу теплообміну

Теплообмінне устаткування має широке застосування в галузях нафтогазової та хімічної промисловості для забезпечення технологічних операцій з утриманням встановленої робочої температури.

Компанія Energomash є виробником та реалізує поставки теплообмінних пристроїв різних видів прямо до місця експлуатації, що дозволяє комплектувати об'єкт Замовника відповідним до умов експлуатації обладнанням.

Потреба в застосуванні промислового теплообмінного устаткування визначається вимогами технологічних процесів на виробництві. Багато параметрів цих процесів, таких як швидкість протікання, активація хімічних реакцій та інше, залежать від температурного режиму роботи. Деякі процеси повинні відбуватися при високих температурах, інші, навпаки, при низьких. Якщо внаслідок теплообмінних процесів утворюється тепло, його необхідно утилізувати з виокремленням технологічної та економічної вигоди.

Типи і класифікація теплообмінних апаратів

Різновиди теплообмінних апаратів можуть бути відмінними в залежності від їх призначення, технологічних вимог процесу, властивостей робочого середовища, тиску, температури та можливостей регулювання.

Вироби Energomash відрізняються різноманіттям класифікації за такими ознаками:

  • Конструктивне виконання - апарати із трубами, теплообмінні пристрої із листового матеріалу, апарати із неметалевих матеріалів.
  • Принцип дії - рекуперативні (робоча рідина і теплоносій контактують через стінку) та регенеративні (розділювальна стінка є також джерелом тепла).
  • Призначення - теплообмінники, підігрівачі, випарювачі, конденсатори, деаератори, економайзери тощо.
  • Напрямок руху теплоносіїв - прямоточні, протиточні, перехресного тока тощо.
  • Спосіб передачі тепла - поверхневі (через робочу поверхню), змішувальні (шляхом змішування робочого продукту та теплоносія).
  • Просторова орієнтація - вертикальні, горизонтальні.
  • Тип робочих середовищ - рідкісні/рідкісні (водоводяні), парорідкісні та газорідкісні.

Принцип дії теплообмінного ємнісного обладнання

Принцип дії теплообмінного обладнання полягає у взаємодії між теплоносієм та робочим продуктом. В якості теплоносія можуть виступати вода, насичений пар, масло, гарячий газ або повітря. При виборі теплоносія враховуються температурні обмеження та максимальний тиск у системі. Рідкі теплоносії та пар мають максимальну температуру нагріву +150-160°С та тиск до 0,7 МПа. При використанні масла температура може досягати 200°С. Максимальне нагрівання (300-1000°С) досягається за допомогою гарячих газів або повітря.

Відповідно до типу теплоносія та конструкції теплообмінної ємності, теплоносій може циркулювати через труби та міжтрубне простір, пластини, між стінками основного та зовнішнього судна, через решітки тощо.

Для вибору оптимального теплообмінного апарату з дотриманням вимог до його гідравлічного опору, а також матеріалу та конструкції, проводяться теплові розрахунки для отримання максимального КПД при мінімальних теплоенергетичних витратах та підвищення ефективності теплопередачі

Теплообмінна ємнісна продукція від Energomash відзначається високою адаптивністю та різноманітністю, що робить її оптимальним вибором для різних технологічних потреб у галузі енергетики та хімії.

Реклама


16.01.2024 420
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8579
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1440
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1069
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

527
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

481
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

639
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6911
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1624 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543