Теплообмінне устаткування має широке застосування в галузях нафтогазової та хімічної промисловості для забезпечення технологічних операцій з утриманням встановленої робочої температури.
Компанія Energomash є виробником та реалізує поставки теплообмінних пристроїв різних видів прямо до місця експлуатації, що дозволяє комплектувати об'єкт Замовника відповідним до умов експлуатації обладнанням.
Потреба в застосуванні промислового теплообмінного устаткування визначається вимогами технологічних процесів на виробництві. Багато параметрів цих процесів, таких як швидкість протікання, активація хімічних реакцій та інше, залежать від температурного режиму роботи. Деякі процеси повинні відбуватися при високих температурах, інші, навпаки, при низьких. Якщо внаслідок теплообмінних процесів утворюється тепло, його необхідно утилізувати з виокремленням технологічної та економічної вигоди.
Типи і класифікація теплообмінних апаратів
Різновиди теплообмінних апаратів можуть бути відмінними в залежності від їх призначення, технологічних вимог процесу, властивостей робочого середовища, тиску, температури та можливостей регулювання.
Вироби Energomash відрізняються різноманіттям класифікації за такими ознаками:
- Конструктивне виконання - апарати із трубами, теплообмінні пристрої із листового матеріалу, апарати із неметалевих матеріалів.
- Принцип дії - рекуперативні (робоча рідина і теплоносій контактують через стінку) та регенеративні (розділювальна стінка є також джерелом тепла).
- Призначення - теплообмінники, підігрівачі, випарювачі, конденсатори, деаератори, економайзери тощо.
- Напрямок руху теплоносіїв - прямоточні, протиточні, перехресного тока тощо.
- Спосіб передачі тепла - поверхневі (через робочу поверхню), змішувальні (шляхом змішування робочого продукту та теплоносія).
- Просторова орієнтація - вертикальні, горизонтальні.
- Тип робочих середовищ - рідкісні/рідкісні (водоводяні), парорідкісні та газорідкісні.
Принцип дії теплообмінного ємнісного обладнання
Принцип дії теплообмінного обладнання полягає у взаємодії між теплоносієм та робочим продуктом. В якості теплоносія можуть виступати вода, насичений пар, масло, гарячий газ або повітря. При виборі теплоносія враховуються температурні обмеження та максимальний тиск у системі. Рідкі теплоносії та пар мають максимальну температуру нагріву +150-160°С та тиск до 0,7 МПа. При використанні масла температура може досягати 200°С. Максимальне нагрівання (300-1000°С) досягається за допомогою гарячих газів або повітря.
Відповідно до типу теплоносія та конструкції теплообмінної ємності, теплоносій може циркулювати через труби та міжтрубне простір, пластини, між стінками основного та зовнішнього судна, через решітки тощо.
Для вибору оптимального теплообмінного апарату з дотриманням вимог до його гідравлічного опору, а також матеріалу та конструкції, проводяться теплові розрахунки для отримання максимального КПД при мінімальних теплоенергетичних витратах та підвищення ефективності теплопередачі
Теплообмінна ємнісна продукція від Energomash відзначається високою адаптивністю та різноманітністю, що робить її оптимальним вибором для різних технологічних потреб у галузі енергетики та хімії.
Реклама