
В Івано-Франківському драмтеатрі розповіли, як святкуватимуть 80-ліття з часу створення.
Зокрема вже цієї неділі, 29 грудня о 18:00 для франківців проведуть свято пізнавальної історії театру під назвою “Театр. Епоха”, пише Фіртка.
Франківці побачать і почують цікаві та культові пісні кожного десятиліття: від 1939 до 2019-го.
"Ми зробили своєрідний батл всесвітніх та українських пісень і танцю, які виконуватимуть наші актори. Ви знаєте, що дуже часто українське виграє. Тому запрошуємо на такий цікавий концерт", - каже директор театру Ростислав Держипільський.
До своєї 80-ї річниці театр підготував для глядачів сувенірну продукцію: екосумки, чашки, ручки. Їх глядачі матимуть можливість придбати під час концерту.
Головний хореограф театру Дмитро Лека говорить, що у процесі підготовки концерту працюють над динамічними танцювальними номерами.
"Коли я працюю з кожним актором, то розумію, що тут працюють професіонали. Бачу, як у них горять очі, як вони готові викладатися 24/7. З кожним роком молоді актори виростають тут. Тож запрошуємо всіх приходити та допомагати нам розвивати театр", - додав Дмитро Лека.
За словами Ростислава Держипільського, офіційною датою створення театру вважається 30 грудня, але оскільки це перед Новим роком, тому святкуватимуть саме 29 грудня.
"Ми зараз робимо дослідження в цьому плані. Тому не можна казати, що до того, як прийшла радянська влада і тоді була перша постановка. Є фотознімки, що уже тоді святкували 70-річницю театру", - каже Держипільський.
Цікаво, що є декілька версій щодо "офіційного" початку роботи театру.
Перша постановка про створення театру датована вереснем 1939 року - одразу після окупації західної України. Друга версія, що все ж офіційний відлік існування театру ведеться від другої постанови раднаркому УРСР датованої 19 грудня 1939 року, згідно з якою театру присвоїли ім'я Державний український драмтеатр і надали приміщення - нинішньої філармонії.
1980 року театр перейшов у нове приміщення, збудоване за типовим проєктом, але унікальність Івано-Франківського театру в ексклюзивному гуцульському оздобленні інтер'єру. За це у 1982 році групі архітекторів вручили державну премію України ім.Т.Шевченка.
А сьогодні, коли косівську кераміку внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, підстав пишатися стало ще більше.