У Калуші ліквідували «Міську варту»

Натомість, в управлінні з питань надзвичайних ситуацій будуть працювати муніципальні інспектори з ширшими повноваженнями.

28 січня Калуська міська рада підтримала кілька проєктів рішень, які пов’язані з ліквідацією міської варти та створенням муніципальної інспекції, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Зокрема, внесено зміни до загальної чисельності Калуської міської ради. З метою створення відділу муніципальної інспекції міська рада збільшила чисельність управління з питань надзвичайних ситуацій на 24 штатні одиниці — тепер тут є 38 штатних одиниць. А загальна чисельність посад в Калуській міській раді тепер становить 319.

Іншими двома рішеннями депутати припинили громадське формування Калуська «Міська варта» шляхом ліквідації та внесли зміни до Положення про управління з питань надзвичайних ситуацій : тут створили новий відділ муніципальної інспекції. Його функції — охорона громадського порядку, нагляд за дотриманням законодавства підприємствами, установами, організаціями та громадянами в сфері благоустрою та контроль за  дотриманням Правил дорожнього руху в частині зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів.

Як ішлося на сесії, з 24-х посад, які створили в управлінні надзвичайних ситуацій, 10 — це посадові особи місцевого самоврядування та 14 — службовці з повноваженнями інспекторів. На відміну від працівників міської варти, які здійснювали патрулювання спільно з працівниками поліції і функцією яких була охорона громадського порядку, а також забезпечення безпеки в школах міста та Калуській ЦРЛ, муніципальні інспектори як посадові особи матимуть ширші повноваження, зокрема зможуть складати проколи про адміністративні правопорушення.  Тому, вважає міська рада, громадська безпека і контроль тепер будуть на іншому, вищому рівні.

Контракти з працівниками громадського формування «Міська варта» укладені на перших три місяці року, а після рішення міської ради їх повідомлять про звільнення (за два місяці). Паралельно будуть формувати відділ муніципальної інспекції. Заплановано, що тут буде утворено три сектори.

Перший сектор — благоустрою — на 5 посад (завідувач і чотири спеціалісти). Його функцією буде контроль за дотриманням правил благоустрою, а саме працівники сектору будуть проводити  рейдові перевірки з метою виявлення порушень у сфері благоустрою, видавати приписи щодо їх усунення, контролювати виконання приписів та складати протоколи про адмінпорушення.  

Другий сектор — охорони громадського порядку — на 15 посад (завідувач та 14 інспекторів). Інспектори будуть здійснювати патрулювання вулицями міста з 17.00 до 23.00 на трьох маршрутах та, у випадку виявлення порушень громадського порядку, зможуть складати акти фіксації та адмінпротоколи. Фактично, частково функції цього сектору виконує міська варта, де є 28 штатних одиниць. Як ішлося на сесії, 14 інспекторів з охорони громадського порядку може бути замало. Проте таку кількість посад планують створити для початку, щоб налагодити роботу.

Третій сектор — паркування. Спеціалісти підрозділу будуть слідкувати за дотриманням правил зупинки і стоянки транспортних засобів, фіксувати порушення, слідкувати за оплатою послуг з паркування на платних майданчиках, які планують створити в Калуші, виносити постанови про притягнення порушників до відповідальності тощо. Зважаючи на те, що в Калуші, особливо в житлових масивах старої багатоквартирної забудови, критично бракує місць для паркування, роботи у інспекторів буде багато.

Одним словом, на відміну від міської варти, муніципальна інспекція є, скоріш, каральним органом, яка покликана штрафувати порушників і, таким чином, забезпечувати як порядок у місті, так і поповнення міського бюджету. Щодо функцій, які виконувала міська варта і не буде виконувати муніципальна інспекція, наприклад, з охорони порядку в школах, то тепер це є клопотом закладів освіти.

До речі, ще в 2016 році калушани підтримали петицію з вимогою ліквідувати міську варту як недієздатне формування.


Читайте також:

Зняти арешт з рахунків калуського комунального підприємства може лише суд


30.01.2021 945
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

410
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1424 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2116
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2102 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7452
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15182 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1043

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1828
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

228
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

850
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3088
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

853
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

941
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35089 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

435
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804