В середньому по Україні на 100 акцій протесту припадає 19 репресій. За 2012 рік влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, і у 90% випадків їй це вдалося. 124 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності «за порушення порядку організації і проведення мирних зборів».
Змінити ситуацію може тільки ухвалення ліберального закону «Про свободу мирних зібрань», який відповідатиме європейським стандартам.
Для цього в Києві було створено партнерство «За свободу мирних зібрань», учасниками якого стали 24 громадських організації, серед яких Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр політико-правових реформ, Український незалежний центр політичних досліджень, Центр громадянських свобод, Харківська правозахисна группа, Інститут політичної освіти та інші.
Партнерство ставить за мету ухвалення ліберального закону «Про свободу мирних зібрань», який відповідатиме європейським стандартам та внесення позитивних змін до інших Законів та підзаконних актів, що встановлюють відповідальність учасників мирних зібрань та право на судовий захист.
Учасники об’єднання також проводитимуть просвітницькі заходи серед громадян, суддів, представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та посадових осіб. А також планують стати на захист учасників мирних зібрань і надавати їм юридичні консультації.
За словами одного із учасників підписання партнерства, Керівника регіонального відділення Інституту політичної освіти, Тараса Случика основною місією є не просто лобіювання ухвалення нового законодавства, а й впровадження європейських стандартів та навчання всіх зацікавлених груп для того щоб надати їм реальні інструменти та можливості зручно скористатись своїм правом мирно збиратися та висловлювати свою думку.
Також громадські організації та аналітичних центрів, які об’єднались в рамках партнерства для впровадження європейської практики його застосування на місцях планують моніторинг впровадження стандартів та заборони на проведення мирних зібрань. Адже право на мирні збори є одним із фундаментальних прав громадянина та служить певним маркером рівня демократії в країні.
Читайте також:
Тарас Случик: Вища явка на Прикарпатті кардинально результату не змінила б