Тарас Масляк про День відкритих дверей у Івано-Франківській міській лікарні, нове обладнання та навіщо закладу вертолітний майданчик

Цьогоріч до Дня медичного працівника у міській клінічні лікарні відбувся День відкритих дверей. Відвідувачам розповіли про розвиток медзакладу та його потреби.

Про те, чому цей захід важливий у інтерв’ю для Фіртки розповів головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.



Нещодавно у вас відбувся «День відкритих дверей». Це незвичний захід для лікарні. Розкажіть, чому вирішили його провести?

Ми провели цю акцію для того, щоб показати нашій громаді, куди пішли їхні податки та благодійні внески, які вони дають. Наголошую, вони їх не платять, а дають. Хто 20 гривень, хто 200, хто 1000 – і все це йде на розвиток цього закладу.

Тому я запрошував мешканців нашого міста, щоб вони подивились, на що ми спрямовуємо кошти.

Загалом такі акції плануємо проводити двічі на рік, щоб люди розуміли як утримується лікарня, щоб не говорили, що вони прийшли в лікарню і від них щось вимагають. Ні, ми не вимагаємо. Це добровільно. Людина, яка прийшла в лікарню, може нічого не давати. Поки у нашій державі лікування є безкоштовним. Але це віртуально. Коли я це говорю, то сміюсь сам над собою. Проте так воно і є.

І не ми, лікарі, у цьому винні. Винна держава у тому, що на сьогодні загальне фінансування, яке ми отримуємо це лише 40% від потреби. Тому нам доводиться шукати можливість залучати кошти для розвитку лікарні.

Ми зібрали мешканців Івано-Франківська: забудівельників, бізнесменів, пекарів, директорів заводів, провідних людей нашого міста, яким провели екскурсію лікарнею, показали, які у нас операційні, який маємо рентгенапарат, в яких умовах лежать пацієнти, в якому стані палати. Люди поспілкувались з пацієнтами, дізнались, чи вони задоволені лікувальним закладом.

Крім того, що їм показали все це, ми просили фінансової допомоги. Для цього створений спецрахунок, куди ми збираємо кошти на закупівлю ангіографа. Міський голова пообіцяв дати частину з міського бюджету, а іншу частину має зібрати громада.

Другий напрям, на що потрібні кошти - це побудова нового корпусу. Наразі працюємо над цим та згодом розповімо, що хочемо створити.

Також на «День відкритих дверей» запросили меценатів: пана Юрія Кузича з Америки, також був провідник з Румунії, який з’єднав нас румунськими колегами, лікарнями та управлінцям.

читайте також: Американський хірург Юрій Кузич про українську медицину та грандіозну можливість для Івано-Франківської міської лікарні



 Розкажіть, чим живе Івано-Франківська міська лікарня? 

Лікарня живе інтенсивним життям в напрямку покращення якості медичної допомоги пацієнтам.

Для цього найперше дуже важливо мати якісного, висококваліфікованого лікаря, медичну сестру, нянечку або санітарку, а також технічного працівника, водія, двірника.

Другий напрям – матеріально-технічна база. Це ремонти, комфортне перебування в лікарні, приємне ліжко, на якому може лежати пацієнт, чиста білизна, яка має бути у хворого. А також смачна їжа, хоч за ті кошти, які виділяє субвенція чи державний бюджет можна купити хіба якісну буханку хліба. А ми за них намагаємось нагодувати нашого пацієнта чотири рази на день. Ми даємо йому м'ясо, кашу, борщ, ввечері молочко і тому, хто перебуває на певних дієтах – даємо кефір. Над цим ми працюємо. Тому що, коли держава мені дає 12 гривень, то я даю хворому їжі на 60-70 гривень.

Третій напрям – підготовка спеціалістів. Ми шукаємо можливості направляти наших працівників, лікарів, медсестер на навчання. Особливо мене, як керівника, цікавить навчання у провідних клініках України і за кордоном. Бо Україна – це кльово, але за кордоном це - навчання. Люди бачать, які там вимоги і як потрібно працювати.

Цього року ми направили уже шість працівників у Прибалтику та Польщу. Їздили навчатись завідувачі відділенням, ЛОРи. Зараз домовились про навчання  для 30 представників приймального покою, медсестр і лікарів, які поїдуть в Румунію до наших клінік-партнерів. Вони навчатимуться три місяці.

Четвертий напрям – знаходження фінансування для утримання лікарні.



Як оновлення плануються в лікарні?

Ми очікуємо поставку обладнання з Румунії. Мої добрі румунські товариші, наприклад Міністр охорони здоров’я Румунії Соріна Пинтя, зараз нам подають руку допомоги.

Нещодавно ми провели зустріч у Румунії з Міністром з надзвичайних ситуацій, який за рахунок коштів Євросоюзу пообіцяв для нашої лікарні допомогти з машинами екстреної допомоги, а також з обладнанням.

Крім того, цього року разом з лікарнею міста Сігет ми виграли один із великих грантів Євросоюзу на 12 мільйонів гривень, які підуть на закупівлі обладнання для реанімації, відділення екстреної медичної допомоги, офтальмологічного та лабораторного обладнання. Ми оновимо його для якісних медичних послуг.

Також ми пройшли ще один рівень гранту – будівництво нового корпусу. Крім того виграли грант з Японським урядом на поставку комп’ютерного обладнання. Зараз залучаємось у транскордонні гранти. У нас є активна команда людей, які працюють суто над грантами.



Які відділення отримають це нове обладнання?

Зокрема плануємо оновити Офтальмологічне відділення дороговартісним мікроскопом, декількома апаратами лазерної техніки. Для лабораторії – багатогранний, функціональний апарат, який робитиме аналізи від біохімії до гормонів. Ми беремо декілька апаратів та будемо конкурувати на рівні з приватними лабораторіями. Для реанімаційного відділення – беремо дихальні, анестезіологічні апарати.

Тобто шукаємо варіанти, щоб не втягувати державні бюджетні кошти. І робимо це для того, щоб бути незалежними. Ми знаходимо гранти, знаходимо меценатів для розвитку структури. Дайте нам можливість, ми собі знайдемо, заробимо, лиш не ставте палки в колеса. Контролюйте нас, але не заважайте.

Наразі ми залучились в програму, за якою до лікарні мають приїхати інспектори, які проведуть аналіз лікарні, дадуть пропозиції, що ще тут потрібно з обладнання і вони ж поставлять це обладнання на суму від 500 тисяч до мільйона доларів.

Я за те, щоб лікарню оснастити найкращим обладнанням.

Дуже велику допомогу нам надала Італійська громада українців - отримали від них мамограф, який зараз запускаємо.

Ми хочемо бути незалежною структурою від державних коштів. Я хочу, щоб мої працівники заробляли достойну зарплату, щоб у мене не було плинності кадрів.



Наскільки відомо зараз гостро стоїть питання доставки цього обладнання. Як вирішуватимете його?

Це моя головна біль. Але ми розуміємо, що в бюджетній сфері на це немає коштів. Ми показали меценатам те, що уже зробили і попросили допомоги на те, що ще можемо отримати безкоштовно.



Якими здобутками може похвалитися міська лікарня Івано-Франківська?

Насамперед зараз ми оперуємо на відкритому серці. Почали операції при інсультах - це стентування, малоінвазивні операції на головному мозку.

З погодження міського голови плануємо відкрити відділення планової травматології. У нас є провідні спеціалісти - травматологи, які згідні працювати тут.

Крім того, плануємо робити пересадки нирки, трансплантування. Знаємо, що в державі є чотири центри. Але вже ведуться переговори, і я сподіваюсь, якщо ми забезпечимо належні умови, що нам дозволять робити це у нашій лікарні.



Зазвичай літо це пора ремонтів, які відділення лікарні плануєте оновити цього року?

Ми завершуємо ремонти двох відділень, дякуючи міському голові й депутатам. Це відділення ревматології та відділення урології. Вони будуть з комфортними палатами, з сучасною операційною. На це пішли кошти міського бюджету і частково залучили благодійні.

Крім того, у нас в планах є будівництво нового п’ятиповерхового операційного корпусу і двоярусної стоянки з вертолітним майданчиком.

Хоч за неї мене дуже критикують, кажуть, що це недоречно, але аналітики з Євросоюзу по екстреній медичній допомозі та гірській допомозі наполягають, що це просто необхідно. Бо це дасть можливість розгрузити територію лікарні від транспорту. А по-друге вертоліт швидко доставлятиме з Карпатського регіону людей, наприклад з інфарктом Міокарда, з інсультом, тобто в тих станах де відлік йде на хвилини.

Щоб швидко надати допомогу при інсульті треба, щоб за годину хворого доставили у лікарню. Машиною ми цього не зробимо. Тому, думаю, що ми дійдемо до того рівня, що вертоліт буде актуальним і у нас.

Ми працюємо так, щоб пригорнути до нас пацієнтів. Нещодавно підписали договір з приміськими селами та навколишніми територіальними громадами.

Громади надали нам кошти на обслуговування їхніх мешканців.

У нас є консультативно-поліклінічне відділення, яке ми робимо поліклінічним, де за планом працюватимуть два сімейні лікарі. Тому що наш лікар уже залучив 1500 людей і крім того є люди, мешканці сіл, які хочуть бути на обслуговуванні. Це можливо згідно чинного законодавства, але в перехідному періоді дуже важливою є змога надати мешканцям села якісну медичну допомогу. І вони всі хочуть лікуватися у нас в стаціонарі.

 Розмовляла Олена Британська

 


17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273