Тарас Масляк: Дитяча поліклініка - це прекрасне приміщення у центрі міста, яке треба оздоровити

 

/data/blog/46985/def0f494bc3481cfac0867eba4ea3503.jpg

 

Декілька днів тому з'явилася інформація, буцімто Івано-Франківська міська дитяча поліклініка перебуває у надто аварійному стані. Мовляв, фундамент тріснув настільки небезпечно, що потрібно в першу чергу займатися роботами щодо порятунку поліклініки.

 

Чи насправді це так і наскільки катастрофічною є ситуація у поліклініці, з’ясовував «ЗК».



Як повідомили нас у міському управлінні капітального будівництва, спеціально розроблений проект збереження фундаменту поліклініки вже давно є. От тільки за його реалізацію ніхто не береться. Чому так, ми намагалися з’ясувати у головного лікаря міста Тараса Масляка.

 

Головний медик не заперечує того факту, що насправді із поліклінікою на вулиці Тичини не все так, як би цього хотілося. Проте й не називає цю ситуацію аж настільки критичною, щоб треба було кричати «караул, рятуйте».

 

Усю вину Тарас Романович чемно списує на депутатів міської ради, котрі, за його словами, мали би бути більш розсудливими і виділяти кошти саме на ті проблеми, котрі потребують вирішення. До переліку таких питань головний медик Івано-Франківська відносить і тріщину у фундаменті міської дитячої поліклініки.

 

До речі, питання тріщини у фундаменті, як виявилося, «не свіже». Про це деякі засоби масової інформації повідомляли ще два роки тому, посилаючись на тодішнього керівника департаменту містобудування та архітектури Олега Гаркота. Саме тоді й було розроблено проектну документацію, котра досі припадає пилюкою.

 

Побутує версія, що фундамент тріснув два роки тому, не витримавши сильного натиску морозів. Щоправда, цю інформацію головний медик міста спростовує.

 

«Цей фундамент стоїть ще від самого початку, тобто, відколи існує сама будівля. Ми провели там усі технічні та технологічні обстеження. Цілком очевидно, що причиною тріщини могло стати зведення поблизу приватної будівлі, – наголошує Тарас Масляк. – Тоді, найбільш імовірно, сталися певні ґрунтові вібрації».

 

За словами Тараса Масляка, на території дитячої поліклініки проводилися навіть заміри ґрунтів. Експертиза нічого поганого не знайшла.

 

«Люблять» мене деякі жителі Івано-Франківська, а тому був такий час, коли мені приписували оте будівництво біля поліклініки. Але я до нього не маю ніякого стосунку», – з іронією продовжує Тарас Романович.

 

Збереження міської дитячої поліклініки для Івано-Франківська  – важливе питання, зрештою, як і збереження усіх лікувальних установ міста. Зважаючи навіть на реформування медичної галузі, головний медик обласного центру переконаний, що не можна через байдужість та безгосподарність втрачати майно.

 

За його словами, навіть якщо на цьому місці не буде збережено поліклініки, то принаймні буде де розташувати новостворений центр надання первинної медико-санітарної допомоги.

 

Час невпинно спливає, тріщина у фундаменті більше нікому не нагадує про себе, або у всякому випадку «не муляє очі», а маленькі іванофранківці разом із своїми батьками щодня приходять до поліклініки, аби оздоровитися. Тим часом головний лікар міста переконує, що й сам медичний заклад пора оздоровити.

 

«Проблема, без сумніву, є, – переконаний головний лікар і не заперечує, що міська дитяча поліклініка потребує набагато кращих умов. – Там треба зробити нормальні ліфти, басейн. На ту поліклініку треба і треба. Це прекрасне приміщення у центрі міста, яке треба оздоровити. Там не вистачає тільки капіталовкладень».

 

Свого часу міська дитяча поліклініка зазнала мізерних ремонтних втручань. Декілька років тому тут на двох поверхах поміняли підлогу, бо вона вже була прогнила. На запитання, коли можна очікувати ремонту тріщини у фундаменті, головний лікар тільки розводить руками і зітхає.

 

«Якщо депутати міської ради не будуть піклуватися про здоров’я нашого населення і виділяти більше коштів, то це нічого не дасть. На медичну галузь минулого року виділили мінімум, а цього року казали, що ще менше дадуть», – бідкається Тарас Масляк.


03.02.2014 724 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

751
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14128 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6235

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13800
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2