Тарас Масляк: Дитяча поліклініка - це прекрасне приміщення у центрі міста, яке треба оздоровити

 

/data/blog/46985/def0f494bc3481cfac0867eba4ea3503.jpg

 

Декілька днів тому з'явилася інформація, буцімто Івано-Франківська міська дитяча поліклініка перебуває у надто аварійному стані. Мовляв, фундамент тріснув настільки небезпечно, що потрібно в першу чергу займатися роботами щодо порятунку поліклініки.

 

Чи насправді це так і наскільки катастрофічною є ситуація у поліклініці, з’ясовував «ЗК».



Як повідомили нас у міському управлінні капітального будівництва, спеціально розроблений проект збереження фундаменту поліклініки вже давно є. От тільки за його реалізацію ніхто не береться. Чому так, ми намагалися з’ясувати у головного лікаря міста Тараса Масляка.

 

Головний медик не заперечує того факту, що насправді із поліклінікою на вулиці Тичини не все так, як би цього хотілося. Проте й не називає цю ситуацію аж настільки критичною, щоб треба було кричати «караул, рятуйте».

 

Усю вину Тарас Романович чемно списує на депутатів міської ради, котрі, за його словами, мали би бути більш розсудливими і виділяти кошти саме на ті проблеми, котрі потребують вирішення. До переліку таких питань головний медик Івано-Франківська відносить і тріщину у фундаменті міської дитячої поліклініки.

 

До речі, питання тріщини у фундаменті, як виявилося, «не свіже». Про це деякі засоби масової інформації повідомляли ще два роки тому, посилаючись на тодішнього керівника департаменту містобудування та архітектури Олега Гаркота. Саме тоді й було розроблено проектну документацію, котра досі припадає пилюкою.

 

Побутує версія, що фундамент тріснув два роки тому, не витримавши сильного натиску морозів. Щоправда, цю інформацію головний медик міста спростовує.

 

«Цей фундамент стоїть ще від самого початку, тобто, відколи існує сама будівля. Ми провели там усі технічні та технологічні обстеження. Цілком очевидно, що причиною тріщини могло стати зведення поблизу приватної будівлі, – наголошує Тарас Масляк. – Тоді, найбільш імовірно, сталися певні ґрунтові вібрації».

 

За словами Тараса Масляка, на території дитячої поліклініки проводилися навіть заміри ґрунтів. Експертиза нічого поганого не знайшла.

 

«Люблять» мене деякі жителі Івано-Франківська, а тому був такий час, коли мені приписували оте будівництво біля поліклініки. Але я до нього не маю ніякого стосунку», – з іронією продовжує Тарас Романович.

 

Збереження міської дитячої поліклініки для Івано-Франківська  – важливе питання, зрештою, як і збереження усіх лікувальних установ міста. Зважаючи навіть на реформування медичної галузі, головний медик обласного центру переконаний, що не можна через байдужість та безгосподарність втрачати майно.

 

За його словами, навіть якщо на цьому місці не буде збережено поліклініки, то принаймні буде де розташувати новостворений центр надання первинної медико-санітарної допомоги.

 

Час невпинно спливає, тріщина у фундаменті більше нікому не нагадує про себе, або у всякому випадку «не муляє очі», а маленькі іванофранківці разом із своїми батьками щодня приходять до поліклініки, аби оздоровитися. Тим часом головний лікар міста переконує, що й сам медичний заклад пора оздоровити.

 

«Проблема, без сумніву, є, – переконаний головний лікар і не заперечує, що міська дитяча поліклініка потребує набагато кращих умов. – Там треба зробити нормальні ліфти, басейн. На ту поліклініку треба і треба. Це прекрасне приміщення у центрі міста, яке треба оздоровити. Там не вистачає тільки капіталовкладень».

 

Свого часу міська дитяча поліклініка зазнала мізерних ремонтних втручань. Декілька років тому тут на двох поверхах поміняли підлогу, бо вона вже була прогнила. На запитання, коли можна очікувати ремонту тріщини у фундаменті, головний лікар тільки розводить руками і зітхає.

 

«Якщо депутати міської ради не будуть піклуватися про здоров’я нашого населення і виділяти більше коштів, то це нічого не дасть. На медичну галузь минулого року виділили мінімум, а цього року казали, що ще менше дадуть», – бідкається Тарас Масляк.


03.02.2014 735 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1136
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3133 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118