Тарас Антоняк: Інколи рішення бувають законні, але несправедливі

 

 

Сьогодні, 31 жовтня, в Івано-Франківську проходить круглий стіл "Відкритість і підзвітність Івано-Франківських судів. Співпраця громади і суду".

 

Організатор круглого столу ГО «Центр Політичних студій» зібрав для діалогу представників народних депутатів, Прикарпатських судів, Нацполіції та активістів.

 

Як відмітив керівник «Центру Політичних студій» Віталій Світлик такий діалог необхідний, оскільки зараз є чимало проблем діяльності судів саме через прогалини у законодавстві.

 

«Безумовно судова реформа є зараз важливою і громадянське суспільство повинно підтримувати її. Сьогодні ми хочемо обговорити проблеми та прогалини законодавства, які можуть вирішити народні обранці. Ще однією темою, яку ми піднімаємо, є доступність та відкритість судів, тому що сьогодні суспільству варто показати інший суд», - відмітив Віталій Світлик.

 

Член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда відмітив, що проведене опитування показало, що лише 9 % громадян знають або чули про хід судової реформи.

 

«Це означає, що треба більше працювати в цьому напрямку, інформувати суспільство. Водночас, 42 % вважають, що із запровадженням судової реформи ситуація не зміниться», - каже Куйбіда.

 

Також Член Громадської ради доброчесності зауважив, що далеко не всі рішення ВККС на сьогодні оприлюднені.

 

 

«Проте, якщо оцінювати результати, то можна сказати, що потрапила велика кількість не з судової системи, я би назвав їх "агентами змін". Прийняті нові процесуальні кодекси, які закладають нові можливості хоча є багато речей, які можуть погіршити ситуацію, зокрема у кримінальному кодексі. Але я вважаю, що вони, можливо, потрапили випадково та сподіваюсь, що буде політична воля їх усунути», - каже Куйбіда.

 

Роман Куйбіда додав, що на сьогоднішній зустрічі хотів би обговорити, що сьогодні можна зробити, для того щоб ситуація з суддівським захистом покращилася.

 

Серед іншого головний спеціаліст із забезпечення зв'язків з засобами масової інформації Апеляційного суду Івано-Франківської області Людмила Безусова-Попович відмітила, що нові кодекси прийняті, проте тексту ще ніхто не бачив, мовляв, коли їх оприлюднять це може стати сюрпризом.

 

Також додала, що аналіз декларацій суддів дав можливість громадськості побачити, що багато суддів не мають величезних статків.

 

Суддя Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк зазначив, що суспільство потребує справедливості, проте у кожного розуміння справедливості своє.

 

«Інколи рішення бувають абсолютно законні, але несправедливі, або справедливі та не зовсім законні. Тому дуже важливо, щоб це було у балансі. Тому необхідно закласти підвалини, аби був конструктивний діалог, не замовчування проблем, а їх озвучення.-  - зазначив Тарас Антоняк. - Я не впевнений, що на сьогоднішній день вдастся все швидко вирішити. Думаю, що цей величезний масив негативу будуть зупиняти дуже довго. В цивілізованих суспільствах критикують суддів за поведінку, судові рішення за конкретні випадки, але в цілому - не критикують судову гілку влади. Я думаю, що основне нам потрібно знайти критерії справедливості, законності і тоді воно можливо трішки краще буде сприйматися».

 

Голова Болехівського міського суду Михайло Поляниця наголосив на законності прийняття рішення, яке уже вступило в дію. За його словами, якщо з конкретним рішенням не погоджуються – його потрібно оскаржувати. При цьому має бути розуміння, що кожен повинен робити свою роботу, мовляв тоді огульної критики не буде.

 

«Має бути паритет - ми всі маємо поважати роботу одне одного. Правила гри мають бути чіткі. Законодавчі акти мають бути виписані так, щоб не було двохзначних тлумачень», - відмітив Михайло Поляниця.

 

Також суддя додав, що за статтею 130 КУпАП передбачається однакова відповідальність, незалежно чи зафіксовано 0,2 проміле алкоголю, чи до прикладу 2-4 проміле.

 

На думку судді Апеляційного суду Андрія Малєєва, суди треба розглядати, як організації, які надають специфічні судові послуги.

 

«З цього погляду суд сприйматиметься, як сервіс. Нам потрібно виробити єдиний стандарт, щоб і суспільство бачило проблему так, і щоб ми бачили її так», - відмітив суддя.

 

Втім, суддя додає, що це шлях не одного дня, до цього потрібно йти щоденно.


31.10.2017 1064 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

757
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14130 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6237

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1616
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13801
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

590
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2