Там планували розмістити реабілітаційний центр для військових: на Закарпатті розікрали відпочинковий комплекс (ФОТО)

На Рахівщині розікрали відпочинковий комплекс, в якому один зі співвласників Ігор Попкович планував облаштувати реабілітаційний центр для українських військових.

Крадії виламали двері і винесли побутову техніку, меблі, сантехніку та інші речі.

Про це пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Зі слів Ігоря Попковича, після початку повномасштабного вторгнення дружина ще одного власника передала ключі від комплексу лісівникам і виїхала за кордон. Відтоді і до травня доступ до будинку мали тільки вони та прикордонники.

Натомість директор Рахівського лісового дослідного господарства Василь Шемота сказав, що не знає, чи передавали працівники комплексу ключі лісникам.

Про обставини інциденту, як і хто міг потрапити на територію у прикордонній зоні, до якої був обмежений доступ, і що кажуть у поліції, читайте у матеріалі.

Що каже співвласник будинку Ігор Попкович

Співвласник одного з будинків відпочинкового комплексу «Усамітнення» Ігор Попкович розповідає, що приїхав сюди разом із командою декілька днів тому, щоб оглянути будиночки. Він хотів відкрити тут реабілітаційний центр для військових.

Проте, зайшовши всередину приміщень, побачив, що комплекс обікрали. В декількох будинках грабіжники виламали двері, через які, припускає Ігор, вони й виносили пограбоване.

«Зрізані умивальники, унітази, санвузли, знятий ковролін, все «розбарахолене», пошкоджене, витягнені мінібари. Бачите, що вони тут зробили», - говорить чоловік.

На початку повномасштабної війни в одному з будинків проживала дружина іншого співвласника, яка через війну виїхала з України. Перед від’їздом вона написала доручення працівникам комплексу, щоб ті вивезли речі звідти, аби їх не вкрали.

«Після того, як ці речі вивезли, обмежили доступ будь-кого в цю зону. Його мали тільки прикордонники та лісники. Далі були спроби заїхати сюди, то у жодному разі не дозволяли», - розповідає Ігор Попкович.

Після цього працівники комплексу передали ключі від нього лісникам, щоб вони пильнували за ним. Потрапити сюди працівникам вдалося тільки в квітні, тоді ж вони й виявили крадіжки меблів, сантехніки, побутової техніки, посуду та інших речей.

Про це вони розповіли Ігорю, але приїхати сюди той не міг, адже займався волонтерством на Чернігівщині. Чоловік каже, підозрює, що крадіжку могли вчинити люди, які мали доступ на територію лісництва.

«На цю територію був обмежений доступ, бо це - прикордонна зона. Під час воєнного стану людина сюди потрапити не може. Доступ мали лісівники, які зараз як військовослужбовці, та прикордонники», - каже Ігор Попкович.

Що каже директор Рахівського лісового дослідного господарства Василь Шемота

У телефонній розмові директор державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство" Василь Шемота повідомив, що доступ до території лісництва був обмежений до травня 2022 року. Зараз на територію через пропускний пункт може потрапити кожен. Щодо того, чи пропускали на територію працівників комплексу, директор лісгоспу повідомив, що такі звернення були.

Василь Шемота: "Зверталися місцеві жителі, яких ми знали. Приносили нам документи, що їм власник надав дозвіл відвідувати цю територію, охороняти, щоб там ніхто нічого не покрав. Відвідувати — нема питань, але вони їздили взад-вперед. Там були два такі буси, то вони щодня їздили. Нині так само приходять".

Суспільне: "Будь ласка, випишіть нам перепустку".

Василь Шемота: "Перепустки не виписуємо, бо є заборона на в’їзд у лісфонд. Пускають тільки тих людей, які перебувають тут з великою рогатою худобою, вівцями, ходять по сир, молоко, але це почалося вже з червня".

Василь Шемота каже, що йому невідомо, чи передавали працівники комплексу ключі від нього лісникам, а про те, що працівників лісництва підозрюють у крадіжці з комплексу, чує вперше.

"Досі співвласник до нас не заходив, жодних претензій не виставляв. Він навіть не представлявся, що є співвласником чи власником тієї території. Я це вперше чую тільки від вас", — говорить Василь Шемота.

Що кажуть у поліції Закарпаття

Два дні тому до відпочинкового комплексу приїжджали поліцейські і розпочали слідчі дії.

Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до Нацполіції в Закарпатській області, проте на момент публікації матеріалу його журналістам не надали.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Проник в магазин та вчинив крадіжку: на Прикарпатті затримали злодія (ФОТО)

На Прикарпатті судитимуть чоловіків, які за 7 000 євро нелегально відправляли військовозобов’язаних до ЄС (ФОТО)


07.08.2022 Тіна Любчик 5064
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1410 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1716 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2510
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2329 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7566
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15285 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

347

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1061

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1128

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1920
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

303
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

683
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

918
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

948
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1974
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1028
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35176 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

293
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

503
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

650
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

967