Там, де вчать бачити: як працює Вигодська спецшкола для дітей з порушенням зору (ФОТО/ВІДЕО)

11 мільйонів гривень  стільки спрямувала Івано-Франківська обласна рада на фінансування спеціальної школи для дітей з порушеннями зору у селищі Вигода. Це єдиний заклад такого типу на Прикарпатті. У школі навчається 81 дитина.

Про освітні будні дітей у Вигодській спецшколі та про те, чи вистачає закладу грошей, дізнавалося Суспільне Карпати.

У Вигодській спеціальній школі для дітей з порушенням зору навчальні кабінети — у темряві. Там світяться лише окремі елементи — читальна машинка, яка озвучує текст. Також є реабілітаційний кабінет для дітей, які мають ДЦП. У спортзалі — піднята підлога для того, щоб була акустика. У комплексній лабораторії зорового розвантаження — інтерактивна підлога.

За словами директорки школи Оксани Якимів, у закладі готові навчати до 120-ти дітей з порушеннями зору.

"Діти навчаються, утримуються, проживають і харчуються у школі за рахунок держави. Тобто з батьків не стягується жодна плата за утримання дитини. 44% з цієї чисельності – це діти Вигодської територіальної громади. І, відповідно, 56 % — це діти з терен області", — каже Оксана Якимів.

Із 2008-го року Вигодська спецшкола приймає дітей не тільки з порушеннями зору, а й з комплексними порушеннями. Усі вихованці мають батьків. Діти, які повинні їхати додому більше години, залишаються ночувати у школі з понеділка до п’ятниці. У зв’язку з карантином вони мешкають по одному.

Учень Роман Марусяк із села Шевченкове, яке поруч Вигоди, розповідає, що йому дуже подобається навчання. Коли закінчить школу, мовить хлопець, то працюватиме далекобійником: "Мої уроки улюблені – математика, українська мова. Також ритміка і розвиток мовлення, англійська".

Мама близнят, які навчаються 10-му класі Вигодської спеціальної школи Ірина Томашевська каже, що дуже задоволена і рівнем освіти, і тим, як у закладі проходять заняття: "Діти розвиваються, навчаються. В них є багато і розвиткових занять, і корекційних, і, крім того, вони ще й покращують свій зір. Тому що тут вправи на зір вони проходять кожен раз. Я їх забираю, бо в мене один хлопчик, він у візку, тому я їх надовго не лишаю".

У школі можна отримати повну загальну середню освіту. Щоправда, діти тут навчаються на рік довше.

"У дітей у робочому навчальному плані, окрім інваріантної складової предметів, які вивчають і у звичайній школі, є ще корекційно-розвиткові предмети. Зокрема, лікувальна фізкультура, корекція розвитку, соціально-побутове орієнтування, розвиток мовлення, – розповідає директорка Вигодської спеціальної школи Оксана Якимів. – Тобто ті спеціальні предмети, які спрямовані на розвиток тактильних і інших відчуттів слабозорої дитини".

У школі є дев'ять пристроїв для корекції зору, які придбали за меценатські і грантові гроші. З їхньою допомогою лікують косоокість, роблять масаж очей та покращують зір в цілому.

Учениця школи Венера Кладько їздить додому тільки у вихідні. Зараз проходить курс лікування. Дивиться мультфільм на спеціальному пристрої для корекції зору.

"У звичайній школі дуже багато дітей, там нема такого, як тут. Тут набагато легше вчитися, вчителі приділяють тебі більше уваги, і зір покращується на вправах", – говорить дівчина.

Вправи на покращення зору, які проходять учні, дають свій результат, каже лікарка-офтальмолог Вікторія Юрків. Трапляються випадки, коли дітей покидають школу через те, що у них вже покращився зір.


Читайте також:
Рішення обласної ради про ліквідацію "Теплого дому" на Прикарпатті хочуть скасувати (ФОТО/ВІДЕО)

Фотогалерея


24.04.2021 1153
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1263
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1015
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2022
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3503
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1304
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1290

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1587

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

459

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1102

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1267
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24227
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

475
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

556
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1467
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

649
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15343
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

455
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

501
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1312 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

591
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

500