Там, де вчать бачити: як працює Вигодська спецшкола для дітей з порушенням зору (ФОТО/ВІДЕО)

11 мільйонів гривень  стільки спрямувала Івано-Франківська обласна рада на фінансування спеціальної школи для дітей з порушеннями зору у селищі Вигода. Це єдиний заклад такого типу на Прикарпатті. У школі навчається 81 дитина.

Про освітні будні дітей у Вигодській спецшколі та про те, чи вистачає закладу грошей, дізнавалося Суспільне Карпати.

У Вигодській спеціальній школі для дітей з порушенням зору навчальні кабінети — у темряві. Там світяться лише окремі елементи — читальна машинка, яка озвучує текст. Також є реабілітаційний кабінет для дітей, які мають ДЦП. У спортзалі — піднята підлога для того, щоб була акустика. У комплексній лабораторії зорового розвантаження — інтерактивна підлога.

За словами директорки школи Оксани Якимів, у закладі готові навчати до 120-ти дітей з порушеннями зору.

"Діти навчаються, утримуються, проживають і харчуються у школі за рахунок держави. Тобто з батьків не стягується жодна плата за утримання дитини. 44% з цієї чисельності – це діти Вигодської територіальної громади. І, відповідно, 56 % — це діти з терен області", — каже Оксана Якимів.

Із 2008-го року Вигодська спецшкола приймає дітей не тільки з порушеннями зору, а й з комплексними порушеннями. Усі вихованці мають батьків. Діти, які повинні їхати додому більше години, залишаються ночувати у школі з понеділка до п’ятниці. У зв’язку з карантином вони мешкають по одному.

Учень Роман Марусяк із села Шевченкове, яке поруч Вигоди, розповідає, що йому дуже подобається навчання. Коли закінчить школу, мовить хлопець, то працюватиме далекобійником: "Мої уроки улюблені – математика, українська мова. Також ритміка і розвиток мовлення, англійська".

Мама близнят, які навчаються 10-му класі Вигодської спеціальної школи Ірина Томашевська каже, що дуже задоволена і рівнем освіти, і тим, як у закладі проходять заняття: "Діти розвиваються, навчаються. В них є багато і розвиткових занять, і корекційних, і, крім того, вони ще й покращують свій зір. Тому що тут вправи на зір вони проходять кожен раз. Я їх забираю, бо в мене один хлопчик, він у візку, тому я їх надовго не лишаю".

У школі можна отримати повну загальну середню освіту. Щоправда, діти тут навчаються на рік довше.

"У дітей у робочому навчальному плані, окрім інваріантної складової предметів, які вивчають і у звичайній школі, є ще корекційно-розвиткові предмети. Зокрема, лікувальна фізкультура, корекція розвитку, соціально-побутове орієнтування, розвиток мовлення, – розповідає директорка Вигодської спеціальної школи Оксана Якимів. – Тобто ті спеціальні предмети, які спрямовані на розвиток тактильних і інших відчуттів слабозорої дитини".

У школі є дев'ять пристроїв для корекції зору, які придбали за меценатські і грантові гроші. З їхньою допомогою лікують косоокість, роблять масаж очей та покращують зір в цілому.

Учениця школи Венера Кладько їздить додому тільки у вихідні. Зараз проходить курс лікування. Дивиться мультфільм на спеціальному пристрої для корекції зору.

"У звичайній школі дуже багато дітей, там нема такого, як тут. Тут набагато легше вчитися, вчителі приділяють тебі більше уваги, і зір покращується на вправах", – говорить дівчина.

Вправи на покращення зору, які проходять учні, дають свій результат, каже лікарка-офтальмолог Вікторія Юрків. Трапляються випадки, коли дітей покидають школу через те, що у них вже покращився зір.


Читайте також:
Рішення обласної ради про ліквідацію "Теплого дому" на Прикарпатті хочуть скасувати (ФОТО/ВІДЕО)

Фотогалерея


24.04.2021 1135
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

656
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1521
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1945 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7260
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15099 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1966

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

131

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

907

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1763
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

154
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

543
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

788
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3043
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

789
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1849
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

881
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35030 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

373
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

522
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

850
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

756