Своє.Рідне: чи можна на Франківщині відпочити не гірше, ніж за кордоном

Івано-Франківщина може похизуватись місцями, що зачаровують людське око. Тут кожен може обрати відпочинок на будь-який смак та гаманець.

Коли заходить мова про літню відпустку – люди звикле шукають путівки в Туреччину, Єгипет, Грецію… На пропозицію залишитись в рідній країні і цим підтримати її економіку – вони важко зітхають та із здивованим виразом обличчя запитують: «А де ти тут відпочинеш?». Якщо і ви не знаєте, де можна намилуватись красою і набратись сил, не покидаючи кордони не те, що рідної країни, а й рідної області, читайте нижче.     

Захопливо і не за всі гроші світу, вам у Верховину – гуцульську столицю

Верховина – дивовижне місце, яке подарує вам незабутні враження і здоровий сон на свіжому гірському повітрі, яке густе і аж солодке на смак. Тут ви зможете прогулятись, насолоджуючись неземними краєвидами, сплавитись Черемошем та познайомитись із гуцульською культурою і побутом. До речі, на час карантину у Верховині діють знижки на різні туристичні атракції.

Куди піти: «Полонина Кринта» – місце, де можна відчути автентичний смак гуцульського сиру, різноманітні музеї, рафтинг на Черемоші, Пруті, Чорній Тисі, гірські походи, прогулянки на конях чи велосипедах, поїздки на полонини.

Як дістатись: власним автомобілем, потягом або автобусом з Івано-Франківська до Верховини.

Подалі від міської метушні і з можливістю спіймати дзен, вам у село Дземброня

Дземброня славиться не тільки тим, що є найвисокогірнішим (близько 900 метрів над рівнем моря) селом, а й неймовірними краєвидами і цікавим місцевим колоритом. Добратись до села досить складно, тому воно прекрасне місце, щоб усамітнитись. Село Дземброня стане у пригоді тим, кому потрібна потужна енергійна підзарядка.

Куди піти: потік Мунчіль, Дзембронський і Смотрицький водоспади, полонини Косарище та Степанський, з яких відкривається чарівний вид на Чорногірський хребет. І що не менш важливо – саме з цього села починаються пішохідний маршрут до гори піп Іван.

Як дістатись: найлегше – власним транспортом. Можна автобусом з Івано-Франківська до села Ільці, а звідти 12 км пішки або попутнім транспортом. Також щодня з Верховини курсує маршрутка до села. 

З колоритним побутом місцевих жителів і гуцульським мистецтвом, вам у село Річка

Розповіді, що село Річка знаходиться на березі річки Річка, у моїх слухачів викликають усмішку. Згодом помічаю у них легкий подив і сум, бо мало хто знає про цю місцевість у нашій області. А село Річка, справді, заслуговує на похвалу: більшість населення знайшло себе в мистецькому виробництві, перейнявши це від своїх пращурів. У селі виготовляють іграшки із сиру, сопілки, традиційний одяг гуцулів. Жителі Річки – гостинні господарі, які готові взяти на ночівлю туриста. До речі, село розташоване за 18 кілометрів від села Криворівні, яке теж багате на природні краєвиди.

Куди піти: музеї виробів славетних річківських різьбарів Мегединюка, Якиб’яка, братів Кіщуків, перевал між Старою Горою і Семеновою, Річківський Буковець (1060 м), гора Кичера (942 м), гора Брусна (965 м), гора Шендрівка (1377 м), прогулянки до сіл Шешори, Брустури, Яворів.

Як дістатись: власним авто, автобусом з Івано-Франківська до Косова, а звідти до села Річка.

Практично без дощів і з активним відпочинком, вам на Дністровський каньйон

Риболовля, походи, намети, сплави по річці – і це ще не повний перелік, чим приваблює цей каньйон. Його початок – у районі села Петрилів, а довжина близько 250 кілометрів. Вражає кількість пам’яток природи на території каньйону – їх тут близько 100. Тут ви намилуєтесь водоспадами, навісами, гротами, травертиновими скелями, що мають химерні форми. Холоду можете не боятись – високі стіни каньйону затримують сонячне тепло і захищають від сильних вітрів.

Куди піти: можна покататися на катамаранах та байдарках, круїз на річковому двопалубному кораблі «Юрій», пам’ятки, розміщені на берегах Дністра, чудове місце для риболовлі, купання. Важливо: готельна інфраструктура та зелений туризм у місцевості практично відсутні.

Як дібратись: власним транспортом, автобусом з Івано-Франківська до села Петрилів Тлумацького району.

З унікальною енергетикою і вражаючими краєвидами, вам на озеро Росохан

Чисте, тихе і велике – так його описують ті, хто там побував. Подейкують, що вода в озері прозора настільки, що на дні видно кожен камінчик. Через те, що озеро розташоване в лісовому затінку, вода тут не прогрівається вище 11-15 градусів навіть влітку, тому поплавати вдасться не усім. Біля самого озера намети не поставити, але це можна зробити трохи вище від водойми.

Куди піти: можна пройтись від Мислівки до Осмолоди Аршицею і зайти не тільки на Росохан, але й на інші озера  — Аршиця, Убите, Забуте, Лужки.

Як дістатись: автобусом до села Мислівка (від села до озера 28 км), власним транспортом, а далі — тільки пішки ґорґанським казковим лісом.


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

950
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1339
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3442
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5196
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1530
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1858

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

728

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1528

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1602
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

642
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2331 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2157
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

734
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4775
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

612
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8302
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

502
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

287
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

609
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

768 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

938