Своє.Рідне: чи можна на Франківщині відпочити не гірше, ніж за кордоном

Івано-Франківщина може похизуватись місцями, що зачаровують людське око. Тут кожен може обрати відпочинок на будь-який смак та гаманець.

Коли заходить мова про літню відпустку – люди звикле шукають путівки в Туреччину, Єгипет, Грецію… На пропозицію залишитись в рідній країні і цим підтримати її економіку – вони важко зітхають та із здивованим виразом обличчя запитують: «А де ти тут відпочинеш?». Якщо і ви не знаєте, де можна намилуватись красою і набратись сил, не покидаючи кордони не те, що рідної країни, а й рідної області, читайте нижче.     

Захопливо і не за всі гроші світу, вам у Верховину – гуцульську столицю

Верховина – дивовижне місце, яке подарує вам незабутні враження і здоровий сон на свіжому гірському повітрі, яке густе і аж солодке на смак. Тут ви зможете прогулятись, насолоджуючись неземними краєвидами, сплавитись Черемошем та познайомитись із гуцульською культурою і побутом. До речі, на час карантину у Верховині діють знижки на різні туристичні атракції.

Куди піти: «Полонина Кринта» – місце, де можна відчути автентичний смак гуцульського сиру, різноманітні музеї, рафтинг на Черемоші, Пруті, Чорній Тисі, гірські походи, прогулянки на конях чи велосипедах, поїздки на полонини.

Як дістатись: власним автомобілем, потягом або автобусом з Івано-Франківська до Верховини.

Подалі від міської метушні і з можливістю спіймати дзен, вам у село Дземброня

Дземброня славиться не тільки тим, що є найвисокогірнішим (близько 900 метрів над рівнем моря) селом, а й неймовірними краєвидами і цікавим місцевим колоритом. Добратись до села досить складно, тому воно прекрасне місце, щоб усамітнитись. Село Дземброня стане у пригоді тим, кому потрібна потужна енергійна підзарядка.

Куди піти: потік Мунчіль, Дзембронський і Смотрицький водоспади, полонини Косарище та Степанський, з яких відкривається чарівний вид на Чорногірський хребет. І що не менш важливо – саме з цього села починаються пішохідний маршрут до гори піп Іван.

Як дістатись: найлегше – власним транспортом. Можна автобусом з Івано-Франківська до села Ільці, а звідти 12 км пішки або попутнім транспортом. Також щодня з Верховини курсує маршрутка до села. 

З колоритним побутом місцевих жителів і гуцульським мистецтвом, вам у село Річка

Розповіді, що село Річка знаходиться на березі річки Річка, у моїх слухачів викликають усмішку. Згодом помічаю у них легкий подив і сум, бо мало хто знає про цю місцевість у нашій області. А село Річка, справді, заслуговує на похвалу: більшість населення знайшло себе в мистецькому виробництві, перейнявши це від своїх пращурів. У селі виготовляють іграшки із сиру, сопілки, традиційний одяг гуцулів. Жителі Річки – гостинні господарі, які готові взяти на ночівлю туриста. До речі, село розташоване за 18 кілометрів від села Криворівні, яке теж багате на природні краєвиди.

Куди піти: музеї виробів славетних річківських різьбарів Мегединюка, Якиб’яка, братів Кіщуків, перевал між Старою Горою і Семеновою, Річківський Буковець (1060 м), гора Кичера (942 м), гора Брусна (965 м), гора Шендрівка (1377 м), прогулянки до сіл Шешори, Брустури, Яворів.

Як дістатись: власним авто, автобусом з Івано-Франківська до Косова, а звідти до села Річка.

Практично без дощів і з активним відпочинком, вам на Дністровський каньйон

Риболовля, походи, намети, сплави по річці – і це ще не повний перелік, чим приваблює цей каньйон. Його початок – у районі села Петрилів, а довжина близько 250 кілометрів. Вражає кількість пам’яток природи на території каньйону – їх тут близько 100. Тут ви намилуєтесь водоспадами, навісами, гротами, травертиновими скелями, що мають химерні форми. Холоду можете не боятись – високі стіни каньйону затримують сонячне тепло і захищають від сильних вітрів.

Куди піти: можна покататися на катамаранах та байдарках, круїз на річковому двопалубному кораблі «Юрій», пам’ятки, розміщені на берегах Дністра, чудове місце для риболовлі, купання. Важливо: готельна інфраструктура та зелений туризм у місцевості практично відсутні.

Як дібратись: власним транспортом, автобусом з Івано-Франківська до села Петрилів Тлумацького району.

З унікальною енергетикою і вражаючими краєвидами, вам на озеро Росохан

Чисте, тихе і велике – так його описують ті, хто там побував. Подейкують, що вода в озері прозора настільки, що на дні видно кожен камінчик. Через те, що озеро розташоване в лісовому затінку, вода тут не прогрівається вище 11-15 градусів навіть влітку, тому поплавати вдасться не усім. Біля самого озера намети не поставити, але це можна зробити трохи вище від водойми.

Куди піти: можна пройтись від Мислівки до Осмолоди Аршицею і зайти не тільки на Росохан, але й на інші озера  — Аршиця, Убите, Забуте, Лужки.

Як дістатись: автобусом до села Мислівка (від села до озера 28 км), власним транспортом, а далі — тільки пішки ґорґанським казковим лісом.


Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5231 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2290 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1721
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2210
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4117

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

266

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

335

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

406

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

798
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

151
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

281
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

454
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

180
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

308 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

625
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

921
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5471
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

520