Світлана Рукавішнікова: за останні три роки чисельність Товариства українців Карелії зменшилася вдвічі

 

Українським товариствам у Росії сьогодні немає чим зацікавити громадян Росії українського походження, щоб ті почували себе українцями. Про це говорила сьогодні, під час круглого столу у редакції газети «Галицький кореспондент» голова Карельського республіканського громадського товариства «Товариство української кульутри «Калина» Світлана Рукавішнікова. З її слів, лише очолювана нею організація за три останніх роки втратила половину своїх членів. «Мене дивує, - зазначає жінка, - а вірніше не дивує, а болить: у нас товариство до 2009 року налічувало шістдесят українців. На останні вибори прийшло тридцять два».

 

При цьому це не є наслідком недопрацювання товариства. Адже в його рамках постійно проводяться різного роду заходи, функціонують український народний хор, повноцінний танцювальний колектив, дитячий музичний колектив, є хороша бібліотека української літератури, а інформація про події в Товаристві регулярно висвітлюється на інтернет-сайті організації «Кобза». «Чому молодь не йде? – говорить голова Товариства, - Немає зацікавленості. У нас дві третини людей - це молодь. Такий приклад. У нас було шестеро талановитих молодих музикантів – ансамбль «Мрія». Вони перейшли в польське товариство. Бо їм там цікаво. Наприклад взимку вони їздили до Польщі за рахунок Республіки Польща. Зараз плануються ще поїздки. У них там цікаво. Вони навіть виписали собі вчителя польської мови з Варшави. І платить їй зарплату Республіка Польща. Я говорила з нею - вона каже: «в мене вже є аудиторія в тридцять осіб… А ми навіть на Сорочинський ярмарок їздили торік за свій рахунок…»

 

Зі слів пані Рукавішнікової, головною проблемою, яка гальмує діяльність українського товариства є нестача коштів. «Ми вже два роки не відправляємо дітей на шевченківські читання до Москви, - скаржиться активістка, - бо це треба за власний кошт їхати. Всі роки ми їхали і займали перші - другі місця. Навіть жодного третього не було. Але квиток до Москви коштує дві тисячі туди, дві тисячі назад – загалом чотири. На пенсію в п’ять тисяч багато не поїздиш».

 

Зрештою, суттєвий спад в національній самоідентифікації українців фіксується і загалом серед мешканців Карелії українського походження. Так, два роки тому кількість карельців, які усвідомлювали себе українцями, становила 19 тисяч. За результатами ж останнього – торішнього перепису ця цифра вже зменшилась до 17 тисяч. «Люди і самі вже не хочуть бути українцями, - говорить  пані Світлана, - Їм вигідніше бути росіянами. Хоча як на мене різниці немає ніякої: скажімо, при працевлаштуванні ніхто і не питає національності…».

 

Та активісти товариства «Калина» вважають, що опускати руки ще не час. Зокрема, суттєві резерви у відродженні українства в Карелії вони бачать в дітях. Це засвідчив, зокрема, конкурс з написання проектів, які вони проводили у школах. Ці проекти засвідчили, що чимало школярів українського походження цікавляться своїм корінням і хочуть почуватись українцями.

 

Бріз


22.07.2012 2185 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1269
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2050
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1282
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1573 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4266 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34131

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

234

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

245

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

572

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

978
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1350
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1428
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

835
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2144
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12405
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1716
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1484
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30677 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

523
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1076
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

458
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

543