Світ про Україну: Борги Києва можуть списати, однак це відчують платники податків зі США та ЄС

 

 

Протягом тижня західні ЗМІ писали про можливий подальший розвиток подій на Донбасі та те, хто оплатить списання зовнішнього боргу України.

 

 Видання Newsweek пише про те, що попри погрози проросійських сепаратистів зайняти український Маріуполь, зробити це буде нереально.

«Маріуполь не стане лінією фронту з двох причин. По-перше, сепаратисти не мають військового потенціалу; по-друге, щоб зайняти Маріуполь, необхідне поповнення війська, чого сепаратисти не можуть зробити без допомоги «російських добровольців». Кремль не зможе правдоподібно заперечувати причетність до конфлікту, якщо розгорне стотисячне військо на сході України», - йдеться у публікації.

Newsweek стверджує, що сили сепаратистів на Донбасі не перевищують 30-35 тисяч, і, на відміну від Іловайська чи Дебальцевого, наступ на Маріуполь потребуватиме тривалої російської участі.

Разом з тим автор статті стверджує, що для сепаратистів важливим стратегічним пунктом може стати Авдіївка через розташований там коксохімічний завод.

«Захоплення заводу буде не лише стратегічним ходом сепаратистів через його роль основного постачальника коксу для металургії Донбасу, але й сприятиме зміцненню відносин з Рінатом Ахметовим - одним з найбагатших людей України і власником авдіївського підприємства. Крім того, мешканці можуть бути сприйнятливими до сепаратистського контролю; більшість місцевих дивляться російське супутникове телебачення, тоді як українські телеканали в місті не працюють», - резюмує Newsweek.

Видання The Financial Times пише про те, що стратегія, яку вибрали США в спілкування з Росією на тлі конфлікту в Україні, може бути цілком результативною.

«США можуть розмовляти з Владіміром Путіним і зберігати чітку позицію щодо України», - зазначають у статті, наголосивши, що візит держсекретаря Джона Керрі до Сочі та чотиригодинні переговори з главою МЗС РФ Сєргєєм Лавровим критикують дарма.

«Однією з причин, чому Керрі мав рацію, зустрічаючись з кремлівським лідером, є те, що американські контакти з Путіним обмежені, а він є єдиною людиною, з чиїм голосом рахується російський уряд. В дипломатичні відносини США та Росії щодо ситуації в Україні значним чином залучений Сєргєй Лавров, міністр закордонних справ Росії. Будучи досвідченим дипломатом, він, здається, має незначну політичну вагу. Якщо адміністрація Обами хоче направити жорсткі повідомлення пану Путіна, вона повинна звернутися до особи, відповідальної за прийняття рішень», - пише The Financial Times.

У статті зазначають, що європейські лідери – канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд спілкуються з Путіним напряму. Разом з тим очільник Кремля «видається неготовим» до переговорів з лідером США Бараком Обамою.

«Криза не повинна завадити Вашингтону і Москві залишати відкритими переговори з інших питань», - наголошує видання, зауваживши, що для Штатів залишається важливою поведінка Кремля в ядерних переговорах з Іраном та в ситуації з сирійським лідером Башаром Асадом.

The Financial Times стверджує, що критики зовнішньої політики США сприйняли переговори Керрі з Лавровим як «прогин» Вашингтона, однак така точка зору є несправедливою.

«США і ЄС повинні зберігати єдність і підтримувати економічні санкції проти Москви, доки Мінські угоди не будуть виконані в повному обсязі. Будь-яка повторна агресія Кремля повинна викликати рішучі заходи у вигляді ще більш жорстких західних санкцій. Проте, враховуючи небезпечні відносини між Сходом та Заходом, головні особи, які приймають рішення, повинні більше спілкуватися один з одним. Переговори не означають капітуляції», - резюмували у статті.

 Американське видання Albuquerqe Journal цитує Марка фон Хаґена - професора російської, української та євразійської історії в Університеті штату Аризона, який вважає, що світ недооцінює небезпеки, яку становить російська агресія.

«Це не тільки проблема України. Росія становить загрозу не тільки для України, але й для всіх країн Східної, і навіть Західної Європи з точки зору її гіпервійни, економічного тиску і пропаганди»,  - зазначив науковець, додавши, що ситуація, яка зараз розвивається на Донбасі, має важливе значення для Сполучених Штатів.

«Оскільки ми (США – Ред.) досі пов'язані з Європою, ми пов'язані з Україною та Росією», - наголосив фон Хаґен.

Видання Fortune пише про те, що Україна, вочевидь, не здатна виплатити всі борги, однак кілька інвесторів готові прийти їй на допомогу. Разом з тим, найбільшими втратами це обернеться для європейських та американських платників податків.

У статті наголошують, що український парламент прийняв закон, який дозволяє країні не виплачувати борги, однак це не свідчить про обов’язкове банкрутство.

«Щодо України, фінансист Джордж Сорос заявив, що міжнародне співтовариство, і зокрема Європа, повинні інвестувати принаймні $ 50 млрд на додаток до $ 17 млрд, запропонований МВФ для стабілізації економіки і реформування бюрократичної системи країни. Якби Україна змогла успішно пройти через такі реформи, радикально зменшивши розмір свого державного сектора, то це призвело б до економічного зростання, і дозволило б їй повернути борги своїм благодійникам. Але, як зізнається Сорос, попередній досвід використання Україною міжнародних кредитів для стимулювання реформ є неоднозначним», - пише Fortune, додавши, що іншим варіантом порятунку держави могло б стати списання українського боргу перед приватними інвесторами.

У статті наголошують, що США витрачають близько $ 8,6 млн щодня для боротьби з ІДІЛ.

«ЦІ гроші він не мають жодних шансів бути повернутими, в той час як будь-які позики для України, досить імовірно, можуть», - пише Fortune, підкресливши, що міжнародні кредитори наразі чекають на крок США – наскільки чітко вони заявлять про готовність і надалі підтримувати Київ.

«Міжнародне співтовариство зможе присоромити кредиторів, щоб ті змирилися із втратами на підтримку західних цінностей. Але Великі фінанси  наразі навряд чи є надто сприйнятливими до публічного осуду, так що платникам податків у США та Європі не варто дивуватися, якщо вони змушені будуть заплатити першими», - резюмує видання.

 

tyzhden.ua


27.05.2015 400 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

227
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13316 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6034
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1675

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

841
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13421
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2