Світ надіслав Індії мільйони допомоги проти Сovid-19: на що витрачені гроші?

У Нью-Делі, Індія, прибув військовий літак, який привіз допомогу зі США.


Минулого місяця, коли в Індії вирувала криза Covid-19, десятки країн пообіцяли допомогу.

У країну приземлялися літаки з апаратами ШВЛ, запасами кисню та противірусними препаратами, на фото видно, як масивні посилки вивантажуються в аеропорту Нью-Делі.

Є лише одна проблема: багато днів велика частина вантажу перебувала в ангарах аеропорту, оскільки лікарні на місцях просили отримати більше провіанту.

Медичні працівники та місцеві чиновники все ще повідомляють про той самий згубний дефіцит, який уже кілька тижнів напружує систему охорони здоров’я, - навіть в іноземних донорів виникають питання про те, куди йде допомога.

На брифінгу новин Державного департаменту США в п'ятницю журналіст запитав, де знаходиться американська допомога, вимагаючи "звітності за гроші американських платників податків", згідно зі стенограмою брифінгу. "Чи робиться щось для перевірки того, як розподіляється допомога, яку ми надсилаємо?" - запитав журналіст.

У вівторок ввечері індійський уряд рішуче заперечив будь-які затримки, заявивши, що встановив "впорядкований механізм" розподілу допомоги.

Близько 4 мільйонів пожертвуваних предметів, що охоплюють 24 категорії, вже розподілили між 38 закладами охорони здоров'я по всій країні, йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Але на місцях багато державних та місцевих органів влади стверджують, що з боку центральної влади практично не було повідомлень про те, як і коли вони отримають допомогу.

"Ми направили делегації до (уряду) для розуміння, коли буде постачання (кисню), медикаментів та вакцин, але з нами не поговорили", - сказав Рагу Шарма, міністр охорони здоров'я штату Раджастан, у вівторок. "Що стосується імпорту чи іноземної допомоги, жодна інформація та деталі постачання не передаються уряду штату".

Центральний уряд "тримав штати в невідомості під час пандемії", додав він, закликаючи до більш "прозорого висвітлення ситуації".

У вівторок Міністерство охорони здоров'я заявило, що розподілило допомогу двом лікарням в штаті Раджастан, у містах Джодхпур та Джайпур.

Існує ряд обґрунтованих причин затримки: непотрібна бюрократія, людські помилки або трудомісткий протокол. Але для тих, хто на місцях, такі пояснення малозначущі; все, що їм потрібно - це, щоб уряд вжив швидших дій і надав допомогу у всі відділення інтенсивної терапії, де щодня гинуть тисячі людей.


За повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, Індія повідомила про 382 315 нових випадків коронавірусу в середу та 3780 смертей, пов'язаних з вірусом. Зараз з початку пандемії в країні зареєстровано понад 20,6 мільйона випадків Covid-19.

Дефіцит кисню особливо виражений на сусідніх територіях Делі, яка не виробляє власний кисень і покладається на центральний уряд, який надсилає асигнування від різних виробників та штатів.

"Уряд зобов'язаний забезпечити нас киснем", - сказав доктор С.К.Л. Гупта, директор лікарні Батра в столиці Нью-Делі.

Щонайменше 12 пацієнтів, включаючи лікаря, померли в лікарні Батра в суботу після того, як у них закінчився кисень. Гупта сказав, що працівники лікарні витрачали дні, повідомляючи владі, що їм залишається лише кілька годин кисню; до кінця їм довелося покладатися на кисень, який забезпечували сім'ї пацієнтів.

"Пацієнти вмирають", - сказав Гупта. "Мені шкода, що ми не можемо їх врятувати".


Пацієнти чекають кисень

Поки уряд намагається розподілити допомогу від інших держав, він також працює над збільшенням внутрішнього виробництва кисню.

І на кожному кроці федеральні органи влади стверджували, що мають достатньо запасів для задоволення вимог штатів.

"1 серпня 2020 року (щоденне) виробництво кисню в країні становило 5700 метричних тонн (6283 тонни), яке зараз збільшилося до приблизно 9000 метричних тонн (9 920 тонн)", - заявив представник Міністерства охорони здоров'я на пресконференції в понеділок.

Минулого місяця міністерство заявило, що має надлишок запасів кисню на 50 000 метричних тонн (55 115 тонн).

У понеділок речник міністерства знову заявив: "У країні достатньо кисню".

Військовий літак, що привіз допомогу з США в Нью-Делі, Індія.


Але лікарі, чиновники та зневірені пацієнти розповідають зовсім іншу історію.

У лікарні в Міруті, місті Уттар-Прадеш, одна сім'я цілодобово працювала, щоб доглядати за 55-річною матір'ю у реанімаційному відділенні. Цього тижня родина повідомила CNN, що вона лежала в лікарні шість днів, перш ніж отримати апарат штучної вентиляції легень, і вони мали взяти з собою кисневий балон.

Одного разу її життєві показники почали небезпечно падати; її сини несамовито накачували їй груди, плакали та стискали її за руки, інші члени сім'ї ридали біля ліжка.

Лікар зміг допомогти стабілізувати жінку, але згодом вона все ж померла. Цього разу їй не вдалося допомогти; тіло жінки залишалося в реанімації майже годину, перш ніж його перенесли.

Ті самі сцени розігруються майже у кожному великому місті. У Нью-Делі ситуація настільки погіршилася, що Верховний Суд Індії наказав центральному уряду подолати дефіцит кисню.

Подібні слухання відбулися у Вищому Суді Делі.

"Ви маєте на увазі, що ми закриємо очі на людей, які гинуть в Делі?" Про це суд заявив центральному уряду в суботу, повідомляє філія CNN CNN-News18. "Досить значить досить."

за матеріалами CNN


05.05.2021 1564
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

365
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2243 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3045

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625