Світ надіслав Індії мільйони допомоги проти Сovid-19: на що витрачені гроші?

У Нью-Делі, Індія, прибув військовий літак, який привіз допомогу зі США.


Минулого місяця, коли в Індії вирувала криза Covid-19, десятки країн пообіцяли допомогу.

У країну приземлялися літаки з апаратами ШВЛ, запасами кисню та противірусними препаратами, на фото видно, як масивні посилки вивантажуються в аеропорту Нью-Делі.

Є лише одна проблема: багато днів велика частина вантажу перебувала в ангарах аеропорту, оскільки лікарні на місцях просили отримати більше провіанту.

Медичні працівники та місцеві чиновники все ще повідомляють про той самий згубний дефіцит, який уже кілька тижнів напружує систему охорони здоров’я, - навіть в іноземних донорів виникають питання про те, куди йде допомога.

На брифінгу новин Державного департаменту США в п'ятницю журналіст запитав, де знаходиться американська допомога, вимагаючи "звітності за гроші американських платників податків", згідно зі стенограмою брифінгу. "Чи робиться щось для перевірки того, як розподіляється допомога, яку ми надсилаємо?" - запитав журналіст.

У вівторок ввечері індійський уряд рішуче заперечив будь-які затримки, заявивши, що встановив "впорядкований механізм" розподілу допомоги.

Близько 4 мільйонів пожертвуваних предметів, що охоплюють 24 категорії, вже розподілили між 38 закладами охорони здоров'я по всій країні, йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Але на місцях багато державних та місцевих органів влади стверджують, що з боку центральної влади практично не було повідомлень про те, як і коли вони отримають допомогу.

"Ми направили делегації до (уряду) для розуміння, коли буде постачання (кисню), медикаментів та вакцин, але з нами не поговорили", - сказав Рагу Шарма, міністр охорони здоров'я штату Раджастан, у вівторок. "Що стосується імпорту чи іноземної допомоги, жодна інформація та деталі постачання не передаються уряду штату".

Центральний уряд "тримав штати в невідомості під час пандемії", додав він, закликаючи до більш "прозорого висвітлення ситуації".

У вівторок Міністерство охорони здоров'я заявило, що розподілило допомогу двом лікарням в штаті Раджастан, у містах Джодхпур та Джайпур.

Існує ряд обґрунтованих причин затримки: непотрібна бюрократія, людські помилки або трудомісткий протокол. Але для тих, хто на місцях, такі пояснення малозначущі; все, що їм потрібно - це, щоб уряд вжив швидших дій і надав допомогу у всі відділення інтенсивної терапії, де щодня гинуть тисячі людей.


За повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, Індія повідомила про 382 315 нових випадків коронавірусу в середу та 3780 смертей, пов'язаних з вірусом. Зараз з початку пандемії в країні зареєстровано понад 20,6 мільйона випадків Covid-19.

Дефіцит кисню особливо виражений на сусідніх територіях Делі, яка не виробляє власний кисень і покладається на центральний уряд, який надсилає асигнування від різних виробників та штатів.

"Уряд зобов'язаний забезпечити нас киснем", - сказав доктор С.К.Л. Гупта, директор лікарні Батра в столиці Нью-Делі.

Щонайменше 12 пацієнтів, включаючи лікаря, померли в лікарні Батра в суботу після того, як у них закінчився кисень. Гупта сказав, що працівники лікарні витрачали дні, повідомляючи владі, що їм залишається лише кілька годин кисню; до кінця їм довелося покладатися на кисень, який забезпечували сім'ї пацієнтів.

"Пацієнти вмирають", - сказав Гупта. "Мені шкода, що ми не можемо їх врятувати".


Пацієнти чекають кисень

Поки уряд намагається розподілити допомогу від інших держав, він також працює над збільшенням внутрішнього виробництва кисню.

І на кожному кроці федеральні органи влади стверджували, що мають достатньо запасів для задоволення вимог штатів.

"1 серпня 2020 року (щоденне) виробництво кисню в країні становило 5700 метричних тонн (6283 тонни), яке зараз збільшилося до приблизно 9000 метричних тонн (9 920 тонн)", - заявив представник Міністерства охорони здоров'я на пресконференції в понеділок.

Минулого місяця міністерство заявило, що має надлишок запасів кисню на 50 000 метричних тонн (55 115 тонн).

У понеділок речник міністерства знову заявив: "У країні достатньо кисню".

Військовий літак, що привіз допомогу з США в Нью-Делі, Індія.


Але лікарі, чиновники та зневірені пацієнти розповідають зовсім іншу історію.

У лікарні в Міруті, місті Уттар-Прадеш, одна сім'я цілодобово працювала, щоб доглядати за 55-річною матір'ю у реанімаційному відділенні. Цього тижня родина повідомила CNN, що вона лежала в лікарні шість днів, перш ніж отримати апарат штучної вентиляції легень, і вони мали взяти з собою кисневий балон.

Одного разу її життєві показники почали небезпечно падати; її сини несамовито накачували їй груди, плакали та стискали її за руки, інші члени сім'ї ридали біля ліжка.

Лікар зміг допомогти стабілізувати жінку, але згодом вона все ж померла. Цього разу їй не вдалося допомогти; тіло жінки залишалося в реанімації майже годину, перш ніж його перенесли.

Ті самі сцени розігруються майже у кожному великому місті. У Нью-Делі ситуація настільки погіршилася, що Верховний Суд Індії наказав центральному уряду подолати дефіцит кисню.

Подібні слухання відбулися у Вищому Суді Делі.

"Ви маєте на увазі, що ми закриємо очі на людей, які гинуть в Делі?" Про це суд заявив центральному уряду в суботу, повідомляє філія CNN CNN-News18. "Досить значить досить."

за матеріалами CNN


05.05.2021 1093
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

369
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

779
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1123
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1913
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1256
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1840

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

674

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

1078

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

1129

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

964
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

590
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1750
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3399 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1769
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3761
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4618 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5045
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1455
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

1011
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4941
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6833
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7782 12