Світ надіслав Індії мільйони допомоги проти Сovid-19: на що витрачені гроші?

У Нью-Делі, Індія, прибув військовий літак, який привіз допомогу зі США.


Минулого місяця, коли в Індії вирувала криза Covid-19, десятки країн пообіцяли допомогу.

У країну приземлялися літаки з апаратами ШВЛ, запасами кисню та противірусними препаратами, на фото видно, як масивні посилки вивантажуються в аеропорту Нью-Делі.

Є лише одна проблема: багато днів велика частина вантажу перебувала в ангарах аеропорту, оскільки лікарні на місцях просили отримати більше провіанту.

Медичні працівники та місцеві чиновники все ще повідомляють про той самий згубний дефіцит, який уже кілька тижнів напружує систему охорони здоров’я, - навіть в іноземних донорів виникають питання про те, куди йде допомога.

На брифінгу новин Державного департаменту США в п'ятницю журналіст запитав, де знаходиться американська допомога, вимагаючи "звітності за гроші американських платників податків", згідно зі стенограмою брифінгу. "Чи робиться щось для перевірки того, як розподіляється допомога, яку ми надсилаємо?" - запитав журналіст.

У вівторок ввечері індійський уряд рішуче заперечив будь-які затримки, заявивши, що встановив "впорядкований механізм" розподілу допомоги.

Близько 4 мільйонів пожертвуваних предметів, що охоплюють 24 категорії, вже розподілили між 38 закладами охорони здоров'я по всій країні, йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Але на місцях багато державних та місцевих органів влади стверджують, що з боку центральної влади практично не було повідомлень про те, як і коли вони отримають допомогу.

"Ми направили делегації до (уряду) для розуміння, коли буде постачання (кисню), медикаментів та вакцин, але з нами не поговорили", - сказав Рагу Шарма, міністр охорони здоров'я штату Раджастан, у вівторок. "Що стосується імпорту чи іноземної допомоги, жодна інформація та деталі постачання не передаються уряду штату".

Центральний уряд "тримав штати в невідомості під час пандемії", додав він, закликаючи до більш "прозорого висвітлення ситуації".

У вівторок Міністерство охорони здоров'я заявило, що розподілило допомогу двом лікарням в штаті Раджастан, у містах Джодхпур та Джайпур.

Існує ряд обґрунтованих причин затримки: непотрібна бюрократія, людські помилки або трудомісткий протокол. Але для тих, хто на місцях, такі пояснення малозначущі; все, що їм потрібно - це, щоб уряд вжив швидших дій і надав допомогу у всі відділення інтенсивної терапії, де щодня гинуть тисячі людей.


За повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, Індія повідомила про 382 315 нових випадків коронавірусу в середу та 3780 смертей, пов'язаних з вірусом. Зараз з початку пандемії в країні зареєстровано понад 20,6 мільйона випадків Covid-19.

Дефіцит кисню особливо виражений на сусідніх територіях Делі, яка не виробляє власний кисень і покладається на центральний уряд, який надсилає асигнування від різних виробників та штатів.

"Уряд зобов'язаний забезпечити нас киснем", - сказав доктор С.К.Л. Гупта, директор лікарні Батра в столиці Нью-Делі.

Щонайменше 12 пацієнтів, включаючи лікаря, померли в лікарні Батра в суботу після того, як у них закінчився кисень. Гупта сказав, що працівники лікарні витрачали дні, повідомляючи владі, що їм залишається лише кілька годин кисню; до кінця їм довелося покладатися на кисень, який забезпечували сім'ї пацієнтів.

"Пацієнти вмирають", - сказав Гупта. "Мені шкода, що ми не можемо їх врятувати".


Пацієнти чекають кисень

Поки уряд намагається розподілити допомогу від інших держав, він також працює над збільшенням внутрішнього виробництва кисню.

І на кожному кроці федеральні органи влади стверджували, що мають достатньо запасів для задоволення вимог штатів.

"1 серпня 2020 року (щоденне) виробництво кисню в країні становило 5700 метричних тонн (6283 тонни), яке зараз збільшилося до приблизно 9000 метричних тонн (9 920 тонн)", - заявив представник Міністерства охорони здоров'я на пресконференції в понеділок.

Минулого місяця міністерство заявило, що має надлишок запасів кисню на 50 000 метричних тонн (55 115 тонн).

У понеділок речник міністерства знову заявив: "У країні достатньо кисню".

Військовий літак, що привіз допомогу з США в Нью-Делі, Індія.


Але лікарі, чиновники та зневірені пацієнти розповідають зовсім іншу історію.

У лікарні в Міруті, місті Уттар-Прадеш, одна сім'я цілодобово працювала, щоб доглядати за 55-річною матір'ю у реанімаційному відділенні. Цього тижня родина повідомила CNN, що вона лежала в лікарні шість днів, перш ніж отримати апарат штучної вентиляції легень, і вони мали взяти з собою кисневий балон.

Одного разу її життєві показники почали небезпечно падати; її сини несамовито накачували їй груди, плакали та стискали її за руки, інші члени сім'ї ридали біля ліжка.

Лікар зміг допомогти стабілізувати жінку, але згодом вона все ж померла. Цього разу їй не вдалося допомогти; тіло жінки залишалося в реанімації майже годину, перш ніж його перенесли.

Ті самі сцени розігруються майже у кожному великому місті. У Нью-Делі ситуація настільки погіршилася, що Верховний Суд Індії наказав центральному уряду подолати дефіцит кисню.

Подібні слухання відбулися у Вищому Суді Делі.

"Ви маєте на увазі, що ми закриємо очі на людей, які гинуть в Делі?" Про це суд заявив центральному уряду в суботу, повідомляє філія CNN CNN-News18. "Досить значить досить."

за матеріалами CNN


05.05.2021 1651
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

321
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

371
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2088
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1447 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517