
В Україні вже відбулося багато позитивних змін на тему жіночих прав.
Про це детальніше Фіртці розповіла журналістка, письменниця та авторка книги «Слово на літеру „Ф“» Ірина Славінська.
"Починаючи з 90-х, в українському парламенті, уряді та правозахисному русі працювали фантастичні жінки, які заклали підвалини того, що ми маємо сьогодні.
Ці підвалини часто невидимі, але це, наприклад, закони про протидію дискримінації, сексизму, закон про рівні права й можливості, пункти в трудовому кодексі, що забороняють дискримінацію за різними ознаками, зокрема гендерною.
Саме в цих «невидимих буквах» лежить база, на якій ми стоїмо. Вона дозволяє жінці претендувати на рівну оплату праці, рівні робочі години, лікарняні, відпустки, доступ до освіти тощо", — каже Ірина Славінська.
За її словами, люди вже настільки звикли до цих здобутків, що часто їх і не усвідомлюють.
"Інша зміна — зміна парадигми у захисті жінок і дітей. Раніше існували офіційні департаменти «захисту жінки і дитини». Сьогодні ми говоримо не про захист, а про рівні права і справедливість.
Це зовсім інша структура — вона не ієрархічна та патерналістська, де великі дядьки в костюмах захищають маленьких жінок і дітей. Натомість це більш горизонтальна робота, спільна боротьба й адвокація, де ми всі разом пожинаємо плоди.
Світ без стереотипів і сексизму — це справедливіший світ, в якому краще жити і жінкам, і чоловікам", — наголошує журналістка.
Більше читайте у матеріалі: Навіщо фемінізм у країні, що воює: Ірина Славінська про рівність по-українськи, стереотипи та право бути собою.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: