Свистав на вибори? Не буде грошей

 

 

Чим відрізняється популіст від патерналіста ?

Патерналіст, зазвичай, взяті на себе обіцянки виконує наполовину. Бо патерналісту потрібні люди, а популісту голоси людей. Чи так: патерналісту – довіра виборців, популісту – явка виборців. В обох віпадках: фігня короткострокова(зате за ще одним досвідом цінна/безцінна).    

Але так виходить, що патерналіст трохи більший, ніж популіст, гуманіст. І при цьому зовсім не комуніст, що недивно і що непогано.                                                           

А кому бідолаха Франек нарешті стане  потрібен в нагоді довгостроковій без фігні ?...  Задайте самі собі це питання і отримайте від себе самих відповідь махом max.

Судячи з настроїв і ще більше майнового стану середньостатистичного виборця, патерналізм переграє популізм, навіть в такому відданому альтруїстично-націоналістичному дискурсу краї, як Ів-Станіславів. Ба навіть Львів.

Але: популізм не здається – він добре і зле вдатно примірює на себе ризи патерналіста теж віддавна, латаючи діри в дорогах та ризах, що мають  довести чи допхати його до зупинки на пару років «Перемога».

Що буде, як виграє Насалик ? Буде запара, протистуха і проституха в місті жарка й безсоромна, що літо, що зима, - пробаблі.  Бо це залежить не стільки від місцевих, скільки від «центральних». Ні, звісно, чорні заздрощі, досада від поразки, гординя від перемоги, найпалкіша любов до міста  і єдино-правильна векторна ідея розвитку, інвестиції і наводнення бюджету – це все конєшно, але тіко внєшно.

То шо будуть «порошенківців» зливати в тартари, пробувати, винити в антропофагії і педофілії, громити на чому світ стоїть і з-під чого стирчить, то не треба бути екстрасенсом з сенсом, то вже є повсюдно. Можна просто глянути на перетасовки в Житомирській області, до простого прикладу, де попри коаліційні закваски нагорі у Верхній Раді,  там гарцюють діяметрально протилежні бурлеси. Видно, децентралізацію таки започатковано широким розписом Петра П… хе-хе(

 

А в Полтаві – там вопше-е…  - свободівець явно-неприявно агітує за ватника, ім’я цьому ватнику славне Мамай, який за збігом обставин від 1709 року і децл-пізніших, не спішить визнавати ані росію окупантом, ані вибачитися за те, що просив януковича гнати майданутих в гноблі. Має багато часу чи шо.

Страх бере… І пошана, гордість за рідний край ! Наш Руслан такого собі не позволив би під дулом зарядженого й наставленого пістоля. Піти на «ван +  іван» на передачу, то такє, життєйське, не півватне ж кіно, як на сусідніх  «інтерах-сугестерах». Ну, правда, не вийшло вимовити тіжке як чуже житє слівце «деолігархізація», одначе сама житуха без цього ще складніша.  Ваша й наша.

Та що він може протиставити управлінському, менеджерському хисту екс-калушанина ? Велике слово з трьох букв, що зветься «НІЦ», - кричать суголосно знавці лоґій політичних, економічних й яких тілько нє. Ну-ну, пошепчемо.

Франківськ перед ДИЛИ-МОЮ ? А дилема-проблема то не одна..

Словом, так.  Видається, що незабаром децентралізацію потрібно буде  в терміновому порядку проводити не лише за адміністративним принципом в країні, а й за партійним – місцевим елітам, а кому ж.

 І це вже не жарти. Інакше Бєні, Фєні, Пєті, Льови і інші льви не просто остаточно деморалізують і переорієнтують озлобленого, нещасного виборця, що не встигає вдупляти за «переформутуваннями» перманентно незмінної еліти, зате давно вивчив стару пісню «попрежніму брежніву» і ту циклічну походку в добру і погану погодку на дільницю. Вже рідше… А потім, гляди, і зовсім появляться нові герої, до яких поміркований радикал-державник Ярош мати відношення не буде. Вже не має.

Можливо, суспільство вже готують під це ?.. Що ж тоді ? Перед цим чи після цього ? Краще завчасу.

 Тільки розкол і відкол, «партійний сепаратизм» - не лишень від-порошенківський… і щоб не ноленсом-воленсом територіально-адміністративний заодно.

Але такий розвиток подій уже, скоріше, за наступного Гаранта, якщо він (вона ?) буде, і за наявності духу, якщо він вже  є тепер.

Бо ж реально шкода Руслана, Ігорка, Сашка і решту за Порошка і проти Порошка,  пордон за понібратство.  Негідні люде патерналізували наших гідніших патерналістів. Непорядок з ними та й через те-то з нами по лінії передачі і наслідування.  Успадкування дідівсько-батьківських рис і рас.

А хто стане мером ?  А хто б не став. Найгірше і найкраще буде не тут.

 

P.S. Насалик – васалик ненадовго… Перемагай і здобувай  - Країно не втрачай !!!

13.11.2015

 

 

 


16.11.2015 Яв Назар 1996 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1277
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2569
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2136
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2200
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6609 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2477 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1184

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1310

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

308
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

177
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

606
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

79
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26540
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

571
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10488 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

80
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

110
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

426
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

572
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

643