Швидкому розгляду апеляції українців у Лівії може завадити Рамадан

 

Засуджені у Лівії за співпрацю із режимом Муаммара Каддафі українці подали апеляцію до Вищого військового суду Лівії на Клацнути вирок, згідно із яким вони мають відбути 10-річне ув'язнення.

 

Про це повідомив департамент інформаційної політики МЗС України.

 

Українська сторона чекає призначення дати розгляду апеляції.

 

Проте, як повідомили ВВС Україна джерела, близькі до зовнішньополітичного відомства, цей розгляд навряд чи відбудеться найближчим часом, зважаючи на те, що з початку липня у Лівії розпочинається святкування мусульманського свята Рамадан, що триватиме до вересня. У цей період суди та інші державні установи не працюють.

 

4 червня військовий суд Тріполі визнав винними 19 громадян України, двох громадян Росії і трьох громадян Білорусі у ремонті військової техніки "для режиму Каддафі, яка використовувалася проти лівійського народу".

 

Одного громадянина Росії засудили до довічного ув'язнення, решту затриманих - до позбавлення волі строком на 10 років.

 

Українське МЗС заявило, що 10-річне покарання - це успіх української дипломатії, позаяк спочатку українським громадянам загрожувала смертна кара. Водночас, МЗС заявляв, що продовжуватиме домагатися звільнення своїх громадян.

 

Радник українського посольства у Лівії Андрій Марченко повідомив, що після вироку суду громадяни України, Росії та Білорусі і далі утримуються на території революційної бригади "Аль-Каакаа", вони не переведені до в'язниці.

 

"Ми постійно підтримуємо контакт із українськими громадянами. Постійно з ними бачимося, привозимо харчі. Почуваються вони задовільно. Коли була потреба, ми допомагали їм із лікуванням, привозили до них лікарів", - сказав ВВС Україна Андрій Марченко.

 

У той же час, газета "Сегодня" з посиланням на правозахисника із громадської організації "Правозахист" Станіслава Селіванова, який перебуває у Тріполі, повідомила, що деяких українських в’язнів лівійці почали залучати до ремонтних робіт на території бригади, де вони утримуються. За його інформацією, вони лагодять армійські автомобілі.

 

Як сказав газеті Станіслав Селіванов, "для них це стало можливістю ковтнути свіжого повітря, оскільки із задушливого бетонного приміщення на прогулянку їх виводять всього на півгодини в день".

 

Він розповів, що ув'язнені мають змогу дивитися телевізор, вони також грають у шахи і карти, а один з українців читає вголос власні вірші. Водночас, їх позбавили можливості користуватися мобільними телефонами.

 

Водночас, радник посольства України у Тріполі Андрій Марченко сказав, що у посольстві немає підтверджень інформації про те, що ув'язнених залучають до ремонту техніки. Він сказав, що дипломати перевірятимуть цю інформацію.

 

ФОТО: AFP


22.06.2012 477 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2824
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20966
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1923
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2104

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

55
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

710
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795