Священник розповів, чому людям, які живуть у цивільному шлюбі, не можна іти до сповіді та причастя

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися. Скажімо, легалізувати свої відносини перед Богом і церквою.

Про це журналістці Фіртки розповів отець Йосафат Бойко, настоятель парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях.

"Якщо вони цього не хочуть зробити, значить не хочуть жити в Божому благословенні й Божій благодаті. То хіба причастя чи сповідь їм про щось говорить? Вони або не розуміють, або байдужі.

Якщо, наприклад, люди мали вінчання і потім залишили свої сім’ї, розлучилися і цивільно створили нові сім’ї — їм треба розв'язати питання зі своїм попереднім вінчанням. Тобто те, про що ми згадували: їм треба звернутися або до свого священника, або до духівника, або напряму до церковного суду.

Людям треба оприділитися, в якому статусі вони є. Якщо визнають шлюб недійсним і її, і його, тоді вони стають людьми вільного стану і можуть просити у священника про вінчання. І вже тоді матимуть доступ до святих таїнств. Інколи мене запитують: «Чому я не можу сповідатися?».

А тому, що я, як сповідник, аби прийняти сповідь і дати розрішення людині, маю право вимагати одну річ: людина повинна усвідомлювати, що живе в стані гріха і хоче з нього вийти. Абсурд, коли людина іде до сповіді й не кається. А як дати розрішення, якщо людина живе в стані гріха й не має бажання вийти з нього?", - розповідає отець Йосафат.

За його словами, що стосується просто розлучених, то так, вони мають право на сповідь і причастя.

  читайте також: «Причини мають бути вагомі»: за яких умов можна отримати визнання недійсності церковного шлюбу

"Буває, не склалося, але вони живуть самі. Вони не живуть в стані гріха.

Інколи люди мають претензії, чому церква не дозволяє їм сповідатися та причащатися, але ж це відповідальність на них самих, бо це вони не каються і продовжують жити в гріху.

Який тоді сенс зі сповіді? Коли немає покаяння - у священника зв'язані руки", - наголошує священник.

Детальніше читайте у матеріалі: Цінності християнського подружжя: отець Йосафат Бойко про те, чи існує церковне розлучення та як зберегти сім’ю у моменти кризи


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кожен повинен наближати перемогу на своєму фронті, — отець Йосафат Бойко розповів про волонтерську діяльність церкви (ФОТО)

Священник Коломийської єпархії УГКЦ став капеланом у 102 бригаді Сил тероборони ЗСУ Івано-Франківщини


31.01.2023 7363
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

97
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

779
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3453 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3845
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4217
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5363

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

94

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

575

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1133

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1629
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

212
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56610
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

525
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10323
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

773
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

740
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5363
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13244
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

338
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

353
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1184