Супутникове телебачення закодують: як прикарпатцям дивитися канали після вимкнення сигналу

З 20 січня 2020 року сигнал українських супутникових телеканалів буде закодований.

Це означає, що близько 4,4 млн домівок, які мають безкоштовне супутникове ТБ, не зможуть більше дивитися улюблені шоу та серіали через «тарілку».


Чому сигнал кодують

Безкоштовний сигнал, що ловлять українці, насправді є технічним та призначений для провайдерів, які мають доставляти його для користувача. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи клієнтам, що вони дивляться технічний сигнал. Таким чином, фактично такі користувачі є піратами.

Також через супутник незакодований сигнал українських телеканалів доходить до мешканців інших країн. Вони можуть дивитися канали безкоштовно, що є порушенням законодавства Європейського Союзу.

Як це відбувається у Європі

Там більшість телеканалів доступні лише у складі пакетів супутникових платформ, за які користувачі платять гроші. Безкоштовними є лише державні та регіональні телеканали.

Як перевірити, чи зникне в мене сигнал

Кодування торкнеться лише власників супутникових тарілок, які не підключені до офіційного провайдера. В Україні наразі таких два — Viasat або Xtra TV. Також ходять чутки про плани виходу на український ринок третього потужного гравця – французької Vivendi. Ця компанія чекає на кодування сигналу.

Які канали не будуть доступні

Закодують 23 телеканали чотирьох найбільших медіа-груп України:

  • 1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;
  • StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;
  • Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
  • Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Близько 40 регіональних та нішових телеканалів залишаться у відкритому доступі.

читайте також: "Халява" закінчилася: Прикарпатцям доведеться платити за супутникові канали

Чому в мене вже зараз пропав сигнал

Це короткочасні вимкнення сигналу для абонентів безкоштовного супутникового ТБ, які розпочалися з 4 листопада. На екрані протягом двох хвилин у прайм-тайм з’являтимуться повідомлення, що телеканал підлягає кодуванню з 20 січня. Таким чином відбувається інформування глядачів про зміни.

Як тепер дивитися українські канали?

Способів багато, тож зовсім без розваг ви не залишитеся:

  • Можна придбати супутниковий приймач однієї з наявних DTH-платформ – Віасат Україна або Xtra TV. Приймач коштує 1099₴, а за користування доведеться платити абонентську плату — у Viasat вона стартує від 49₴ на місяць за 83 канали, а Xtra TV пропонує тарифні плани від 39₴ на місяць зі стартовою пропозицією 29 каналів.
  • Або розгляньте перехід на приймання звичайного ефірного ТБ – Т2. Там канали будуть у відкритому доступі;
  • Ще можна приєднатися до кабельного оператора, якщо ви перебуваєте в зоні його мережі;
  • Чи скористатися послугою IPTV «інтернет + ТВ» від свого інтернет-провайдера;
  • Також є можливість придбати підписку на онлайн-сервіс, який працює через інтернет та надає доступ до різноманітного контенту, в тому числі телеканалів. Приєднатися можна до будь-якого сервісу незалежно від вашого інтернет-провайдера. Наприклад, в Україні працюють Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TV, YouTV, Sweet.TV та інші. Для перегляду вам потрібен телевізор зі SmartTV чи приставкою. Або телебачення можна дивитися на ноутбуках та смартфонах.

Чи можна зламати кодування

Ми закликаємо всіх споживати контент легально, оскільки це – дуже важливий фактор для того, щоб в Україні з’явилися якісні телебачення та кіноіндустрія. До того ж, для кодування каналів використовуватиметься система Verimatrix, яка не піддається злому. Можливо, медіагрупи впровадять паралельно ще одну систему кодування, яке ще більше захистить сигнал від втручання хакерів.

за матеріалами На Часі


11.12.2019 19018 8
Коментарі (8)

esy 2019.12.11, 19:38

Netflix 

Володимир 2019.12.11, 21:59

То може для початку треба поставити вишки з Т2 а тоді блокувати  а то получається як завжди платити повинні найбідніші інавідаленеші сала в яких немає покриття 

РР 2019.12.11, 22:14

Ви їх зробили разом! 

Олександр Ткаченко 2019.12.12, 05:42

Захланні ненажерливі олігархи захотіли більше грошей.

Абсолбтно нелогічно - прийом наземного Т2 - законно, а з супутника ті самі програми це вже піратство? Щоб не приймали передачі за кордоном існує технічне кодування БІСС. Так кодовані UA: перший,  UA: Культура, Канал 34 діпро, Інтер+, 1+1 міжнародний. І так вони і залишаться, і ми зможемотдивитися ці канали. А ще будуть UA: Крим, Донбас, Закарпаття,, 5 канал Запоріжжя. Не кодуються 5 канал,Прямий, Сонце, Україна 24 і т.д.

Єдине що дивує - то це те, що агресор не кодкує свої канали на супутнику - крвм каналу Росія-1, та й той можна знайти. Чи в нас не війна, щоб позбавляти глядачів українських каналів? Я розумію кодування дорогезних серіальних каналів, або Нешнл Джиогрефік, Діскавери, але не забитих рекламою всеукраїських каналів. Добре в кого є прийом Т2, але ж немає покриття асвєї території України.

Пишуть, що за кордоном все кодоване. В Італії, наприклад , на головних каналах кодкються лише деякі фільми і спортивні передачі. В Німеччині кодуються HD версії каналів, а канали в SD не кодовані. 

Тобто питання кодування в нас дуже непрозоре. Хтось вирвшив "зрубати бабла". Уже Хтра ТБ підвищило місячну плату мало не вдвічі Тож вирішувати глядачеві, тим більше, що на супутнику некодовані доступні угорські, румунські, польські, італійські, німецькі, француькі (навіть з російськими субтитрами), ну і роSSійські канали. Тож не треба нас лякати кодуванням

Володимир 2019.12.12, 14:04

Кодируйте,в стране война и пускай население смотрит русское телевидение,закройте доступ до укр.ТВ для людей проживающих на окуппированных территориях. Молодцы,главное бабки.

Света 2019.12.12, 17:04

Гнать Нада коломойских фиртпшей Рабиновича и Медведчук а в три шеи,что не лезли туда куда ненада.

Андрій 2019.12.12, 20:50

Ок, я згоден платити, але за що ??? За кожні 20 хвилин фільму чи серіалу по 10-15 хвилин реклами, тож получається що я буду платити ще і за рекламу яку мені нав'язують, якщо реклама буде так як у більшості країн 2-4 хвилин тоді я згоден, варто платити за ТВ щоб був розвиток

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727