"Халява" закінчилася: Прикарпатцям доведеться платити за супутникові канали

З січня 2020 року прикарпатцям доведеться платити за перегляд супутникових каналів.

Чому за телебачення потрібно буде платити, як це відбуватиметься і для чого потрібні такі зміни, в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо розповів медіаексперт Ігор Маслов, пише Фіртка.

Як відомо, у 2018 році в Україні відключили аналогове телебачення за винятком місцевого мовлення і прикордонних з Росією областей. За словами Ігоря Маслова, це був перший етап переходу на європейський варіант мовлення.

«Ми перейшли на ефірне мовлення в цифрі - Т2. Воно було, є і буде безкоштовним, як і у всіх європейських країнах. Все інше телебачення: кабельне, IPTV, OTT та супутникове переходить на платну форму. Кабельне та IPTV і раніше були за оплату, а зараз ми підійшли до того, що буде кодуватися супутник», - пояснює Маслов.

Медіаесперт каже, що кодування супутникового сигналу має декілька етапів:

Перший – це кодування потоку цифрових каналів, які надходять на будь-яку вежу і потім транслюються в Т2 безкоштовно. До цього часу цей потік був безкоштовним і всі, хто має супутникову тарілку могли знімати його з супутника дивитися самому, чи пускати в мережу. Тепер «Зеонбуд» закодував свій потік, який надходить на вежі. Тепер його не можна дивитися просто так. Тільки спеціальне обладнання, яке стоїть на вежі його приймає, розкодовує і безкоштовно роздає людям.  

Другий етап розпочнеться в листопаді – це почергове кодування українських каналів на супутнику, щоб люди зрозуміли, що процес невідворотний. Канали на деякий період часу будуть кодувати сигнал. Люди побачать, що у них пропав 1+1, Інтер, 5 канал, Прямий, СТБ і будуть визначатися чи платити за супутник, чи шукати інші варіанти.

Третій етап - кодування каналів основних медіа груп. З 20 січня 2020 року приймати ці канали можна буде тільки через спеціальний тюнер. Він буде розкодувати канали. Тарілка залишається та сама, тільки треба буде докупити тюнер. З ним можна буде дивитися і платні і безкоштовні канали. Без тюнера можна буде дивитись тільки безкоштовні канали: 112, News1, Галичина, Суспільне, UA1, UA Культура, музичні канали, розважальні. Втім, з часом і їх можуть закодувати. Наразі ціна на тюнер ще не відома.

«Це не є українське ноу-хау. У всьому світі безкоштовним є виключно ефірне телебачення. Все інше - тільки на комерційній основі. В нас це буде певний соціальний експеримент. Адже щоб дивитися канали, треба буде заплатити гроші і виникає питання чи люди готові будуть платити», - розмірковує Маслов.

Медіаексперт зауважує, що кодування вплине і на кабельних провайдерів, адже з нового року підніметься ціна на трансляцію і для них. Відповідно очікується підняття цін для абонентів. Кожен провайдер, сам визначить ціни, але подорожчання буде відчуватися.

«Ми до цього йшли довго. Першим етапом було відключення аналогового. Потім, приблизно рік готувалися, щоб перейти на систему платного телебачення. Ми напевне були єдиною країною, де можна було на базарі купити супутникову тарілку, включити і дивитися. Такого більше ніде немає. Всюди принцип платного телебачення однаковий: купити тюнер і щомісячно оплачувати провайдеру за перегляд. Не заплатили – немає сигналу», - пояснює Маслов.

Окремо Ігор Маслов попереджає, щоб люди не думали, що розкодують канали за 100 грн і будуть дивитися. Адже ця система кодування дуже складна і не піддається розкодуванню.

«20 січня 2020 року ера безкоштовного телебачення закінчується. Ми все телебачення, окрім ефірного переводимо на платну форму. Це може змінити і сам ринок провайдерів. Хтось з людей вирішить, що кабельне буде вигідніше, або купить Т2. Інші будуть дивитися телебачення у смартфоні через ОТТ провайдерів, адже для цього потрібно тільки мобільний інтернет. Деякі провайдери самі зникнуть, бо стане не вигідно працювати», - підсумовує медіаексперт.


24.10.2019 20062 7
Коментарі (7)

РР 2019.10.24, 12:00

Купив собі тюнер "два в одному", там є супутниковий і T2 тюнери, а так як за Т2 платити не треба, то дивлюсь безкоштовно, це магазин навпроти музшколи, Галицька-64 здається.

Nikola 2019.10.24, 12:37

В Европі переважна більшість платних каналів без реклам. Український споживач за перегляд каналів, які містять рекламу, ще мають платити? Стоп!

Nikola 2019.10.24, 12:48

Не коректно!  Жодної халяви не було! Кодувати канали з комерційною рекламою, ну, ну...  Всі канали пускають комерційну рекламу! Яка халява, якщо канали пускають комерційну рекламу, за яку платять великі гроші...

Олег 2019.10.24, 14:10

І тепер люди, які живуть далеко від обласного центра позбавляться перегляду навіть основних державних каналів. Т2 там не ловить, а за супутник доведеться платити.

Олександр Ткаченко 2019.10.24, 14:15

Черговий дерибан гоошей. Яко канали "безкоштовно роздаються людям, то навіщо кодуваня-розкодуваня, це ж зайві витрати? Тобто у планах кодування і Т2 І ціа тюнера відома від1200 гривень + активувати на ХтраТб або Віасат. Плюс щомісячна абонплата. Люди  не просто так ставлять тарілки, а тому щл інакше немає прийому . Та нічого, проживемо і без Коломойського і Ахметова. До речі, про  кодування міжнародних  версій 1+1  та Інтер ніхто нічого не казав. Залишаться Прямий, 5, Еспресо, UA: перший, культура, закарпаття, ким, донбас - наразі про кодування анічичирк. І Ахмтівскі 34 і Донбас теж не входять у список кодування.невже 60 каналі буде мало?А там, дивись і Т2 зроблять нормальне покриття.б,

 

Роман 2019.10.24, 17:24

НЕ ЗНАЮ, ХТО ВИГРАЄ ЦИМ КОДУВАННЯМ ОСНОВНИХ КАНАЛІВ, АЛЕ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО НІХТО КУПУВАТИ НОВІ ТЮНЕРА НЕ БУДЕ, І ПЛАТИТИ АБОНПЛАТУ ТЕЖ НІХТО НЕ БУДЕ!!!!ЗНАЮ, ОДНЕ,ТЕПЕР ВСІ  БУДУТЬ ДИВИТИСЯ БЕЗКОШТОВНІ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ, БО ВОНИ КОДУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ...І ТЕПЕР БАБКА В ДАЛЕКОМУ СЕЛІ БУДЕ ВЗНАВАТИ НОВИНИ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКІ КАНАЛИ

Бандера 2019.10.24, 18:42

Наші олігархи скоро подавляться баблом. Відключать канали і всі перейдуть на російські канали, які ніхто і не думає кодувати.  Тоді ми точно "виграємо" інформаційну війну. Так тримати! Далі буде, бо лосі і придурки прийшли до влади... 

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

919 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

817
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1631
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2266
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4242 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3248

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

234

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

469

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

410

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

876
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

652
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

693
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

978
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1105
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

691
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6276
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1767
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31785 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1576
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

780 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

740