
Ріпчасту цибулю, яка містить мало вітамінів та мінералів, можна замінити, наприклад, на поживніші зелену цибулю та порей. Співставними й не такими антисоціальними продуктами можуть бути кріп, кориця, імбир, кінза та насіння коріандру.
Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook, пише Слово і Діло.
«Значно поживнішими є зелена цибуля та порей», – повідомила вона.
Ці два продукти, за її словами, містять багато кемпферолу.
«Це корисний для здоров’я судин флавоноїд, який наразі активно досліджують у зв’язку із потенційними протипухлинними властивостями. Кемпферолу багато в квасолі, молодих бобах, вині, малині, спеції гвоздиці та чорному чаї. Тому можна обирати й ці продукти», – відзначила Супрун.
У пореї та зеленій цибулі, зауважила вона, багато вітамінів А, К, В6 та магнію.
«Ви здивуєтеся, але співставний вміст вітамінів та мінералів також в кропиві. Її можна додавати до зеленого борщу чи рису», – порадила в. о. міністра.
Водночас вона вказала, що в цибулі є пребіотики – речовини, які полюбляє кишкова мікрофлора.
«Утім, розчинну клітковину цибулі можна замінити в раціоні коренеплодами: селерою чи пастернаком, вівсяною та перловою кашею чи яблуками», – вказала Супрун.
Також, за її словами, цибуля корисна для печінки. Вона знижує рівень цукру в крові, допомагає нормалізувати баланс ліпопротеїнів та зменшує запалення.
«Але лише в разі поєднання зі здоровим збалансованим раціоном», – наголосила урядовець.
Щодо смаження цибулі, то, за її словами, можна «трохи заощадити й збагатити смак страв завдяки вже згаданим спеціям та зелені» або посмажити редиску.