Сумський дослідник впевнений: феномен місцевої чупакабри буде розгадано

Мабуть вже не залишилося на Роменщині скептиків, які стверджують про те, що загадкова істота під умовною назвою «чупакабра» реально не може існувати. Аргументи в них такі: вже більше місяця жодну державну структуру, наукову установу, відповідні органи не зацікавив феномен «чупакабри». Принцип байдужого споглядання дуже простий: «Я не бачив, значить його немає і воно не існує». Цього не скажеш про пересічних мешканців у яких є маленькі діти, особливо якщо вони проживають в сільській місцевості, недалеко від болота чи водойми й утримують кролів. 



За останні тижні з'явилося чимало байок, домислів і просто анекдотів про діяльність цієї, поки що міфічної істоти. 



За більше ніж два роки я побував у багатьох населених пунктах, які атакувала «чупакабра», розмовляв з людьми, вивчав феномен, аналізував. Скажу, що «вони» залишають після себе не тільки вбитих кролів, а й якесь особливе біополе. Ще довго після такої експедиції на місце події ходиш пригніченим, змінюється психіка, посилюються емоційні переживання.



Повторювати телевізійний сюжет не буду, тим більше, що після показу новин в Бобрику були ще спроби нападу. Бачили «чупакабру» за с. Сміле, а в с. Гудими з нею зіткнувся місцевий агроном. Психологам відомо – будь яка екстремальна подія обов'язково викликає так званий ефект післядії, коли багатьом щось здається, а дехто починає перебільшувати.  



Але не можна заперечити багато реальних випадків загибелі й зникнення свійських тварин, ніби кувалдою розтрощені клітки (с. Хустянка Буринського району), подряпини від кігтів на цеглі та дереві. Важко уявити надприродну силу, кмітливість, високий інтелект, психічний вплив цих таємничих істот. Але фото та відео документи завжди безпристрасні.



І якщо все напрацьоване звести до єдиного знаменника, то можна помітити, що є в розрізнених явищах спільний почерк. Не ясно тільки для чого це відбувається і що буде далі. Витоки, причини, природу цього феномену нехай вивчають фахівці: зоологи, екологи, криптозоологи та ін.. А нам необхідно попереджувати небезпеку, вміти протидіяти цим агресивним сутностям, навчитися захищати себе, оточуючих, свійських тварин.

 

Що ж ми знаємо сьогодні про них, поки що міфічних монстрів?

1. Тваринами їх можна назвати умовно, бо вони володіють надзвичайною силою, надприродною кмітливістю, потужним психічним впливом.
2. Це виключно нічні істоти. Вони орієнтуються в абсолютній темряві як ми вдень. Тому бояться денного світла, світла фар автомобіля (тільки не ліхтарика).
3. Їх поява має прямий зв'язок з болотистою місцевістю, що густо заросла різноманітною рослинністю. Взимку ж вони приходять з боку незамерзаючих боліт.
4. Їхній інтерес – тварини з ряду Зайцеподібні: зайці, кролі. Мета – вбити всіх. Якщо ж їм хтось заважає в досягненні цього, то тільки тоді вони вступають в сутичку з іншими тваринами (собаки).
5. Особлива будова і розміщення зубів унеможливлює висмоктування ними крові (байки) та ще й за короткий час.
6. Деяку кількість своїх жертв забирають з собою (безслідне зникнення кролів). Спосіб живлення і склад їжі – невідомий.
7. Мають чудовий нюх, а може й інші (невідомі нам) органи чуття. В с. Хустянка «чупакабри» виявили кроликів на дні 2,5м цегляної ями, вкритої на рівні землі листами шиферу.
8. Живими свої жертви не залишають. Зафіксовано єдиний випадок в с. Хустинка, коли вцілів один кролик з 9-ти.
9. Виділяють (коли близько або перед нападом) характерний сірчаний запах. Це підтвердили декілька очевидців. Тіло мертвої «тварини» дуже неприємно пахне й тривалий час не розкладається (не має ознак гниття).
10. Всі очевидці відзначають високий зріст істоти. Впольована у Вовківцях собакою «чупакабра» була дитинчам чоловічої статі.
11. Високорозвиненими є: почуття колективізму, мстивість (у Вовківцях псували речі, які використовуються в побуті), турбота про собі подібних.
12. Місця відпочинку, житло, лігвища цих так названих «чупакабр» не виявлено.
Список таких дивних ознак можна продовжувати досить довго.

 

Допоки феномен «чупакабри» не розгадано, нашим мешканцям можна порекомендувати дотримуватися таких правил:

1. Не перебувати без потреби в нічний час поблизу боліт, ставків, річок.
2. Не ходити вночі поодинці.
3. Відпускати псів на ніч з ланцюгів собак. По можливості бажано придбати собаку з ознаками бійцівської породи.
4. В разі небезпеки голосно кричати про допомогу, голосний крик людини відлякує (ще один напад в с. Бобрик).
5. Повідомляти відповідні органи про будь які надзвичайні події такого типу, при пораненні негайно викликати лікаря.

Краще бути обізнаним аніж постраждалим. У Книзі мудрості написано, що все таємниче колись стане явним. Феномен «чупакабри» таки буде розгадано!

Автор статті не претендує на абсолютну науковість викладеного вище. Ця інформація з'явилася на основі зібраного фактичного матеріалу. Вона дозволяє кожному зробити власні висновки й діяти так, як підказує життєва ситуація.

 

Автор: Литовка Володимир Вікторович, вчитель біології у місті Ромни, Сумської області, керівник шкільної пошуково-дослідницької групи "Ромни-Космопошук", створив шкільний музей "Аномальна Планета". Дослідженням аномальних явищ займається з 1970-х років.


17.08.2011 1828 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

635
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3247
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21346
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2127
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1609 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2488

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

440

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

284

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

881

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2285
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

297
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

576
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1123
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

280
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

897
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

869
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

777
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8361
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

453
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1298 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2303 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1012