Сумський дослідник впевнений: феномен місцевої чупакабри буде розгадано

Мабуть вже не залишилося на Роменщині скептиків, які стверджують про те, що загадкова істота під умовною назвою «чупакабра» реально не може існувати. Аргументи в них такі: вже більше місяця жодну державну структуру, наукову установу, відповідні органи не зацікавив феномен «чупакабри». Принцип байдужого споглядання дуже простий: «Я не бачив, значить його немає і воно не існує». Цього не скажеш про пересічних мешканців у яких є маленькі діти, особливо якщо вони проживають в сільській місцевості, недалеко від болота чи водойми й утримують кролів. 



За останні тижні з'явилося чимало байок, домислів і просто анекдотів про діяльність цієї, поки що міфічної істоти. 



За більше ніж два роки я побував у багатьох населених пунктах, які атакувала «чупакабра», розмовляв з людьми, вивчав феномен, аналізував. Скажу, що «вони» залишають після себе не тільки вбитих кролів, а й якесь особливе біополе. Ще довго після такої експедиції на місце події ходиш пригніченим, змінюється психіка, посилюються емоційні переживання.



Повторювати телевізійний сюжет не буду, тим більше, що після показу новин в Бобрику були ще спроби нападу. Бачили «чупакабру» за с. Сміле, а в с. Гудими з нею зіткнувся місцевий агроном. Психологам відомо – будь яка екстремальна подія обов'язково викликає так званий ефект післядії, коли багатьом щось здається, а дехто починає перебільшувати.  



Але не можна заперечити багато реальних випадків загибелі й зникнення свійських тварин, ніби кувалдою розтрощені клітки (с. Хустянка Буринського району), подряпини від кігтів на цеглі та дереві. Важко уявити надприродну силу, кмітливість, високий інтелект, психічний вплив цих таємничих істот. Але фото та відео документи завжди безпристрасні.



І якщо все напрацьоване звести до єдиного знаменника, то можна помітити, що є в розрізнених явищах спільний почерк. Не ясно тільки для чого це відбувається і що буде далі. Витоки, причини, природу цього феномену нехай вивчають фахівці: зоологи, екологи, криптозоологи та ін.. А нам необхідно попереджувати небезпеку, вміти протидіяти цим агресивним сутностям, навчитися захищати себе, оточуючих, свійських тварин.

 

Що ж ми знаємо сьогодні про них, поки що міфічних монстрів?

1. Тваринами їх можна назвати умовно, бо вони володіють надзвичайною силою, надприродною кмітливістю, потужним психічним впливом.
2. Це виключно нічні істоти. Вони орієнтуються в абсолютній темряві як ми вдень. Тому бояться денного світла, світла фар автомобіля (тільки не ліхтарика).
3. Їх поява має прямий зв'язок з болотистою місцевістю, що густо заросла різноманітною рослинністю. Взимку ж вони приходять з боку незамерзаючих боліт.
4. Їхній інтерес – тварини з ряду Зайцеподібні: зайці, кролі. Мета – вбити всіх. Якщо ж їм хтось заважає в досягненні цього, то тільки тоді вони вступають в сутичку з іншими тваринами (собаки).
5. Особлива будова і розміщення зубів унеможливлює висмоктування ними крові (байки) та ще й за короткий час.
6. Деяку кількість своїх жертв забирають з собою (безслідне зникнення кролів). Спосіб живлення і склад їжі – невідомий.
7. Мають чудовий нюх, а може й інші (невідомі нам) органи чуття. В с. Хустянка «чупакабри» виявили кроликів на дні 2,5м цегляної ями, вкритої на рівні землі листами шиферу.
8. Живими свої жертви не залишають. Зафіксовано єдиний випадок в с. Хустинка, коли вцілів один кролик з 9-ти.
9. Виділяють (коли близько або перед нападом) характерний сірчаний запах. Це підтвердили декілька очевидців. Тіло мертвої «тварини» дуже неприємно пахне й тривалий час не розкладається (не має ознак гниття).
10. Всі очевидці відзначають високий зріст істоти. Впольована у Вовківцях собакою «чупакабра» була дитинчам чоловічої статі.
11. Високорозвиненими є: почуття колективізму, мстивість (у Вовківцях псували речі, які використовуються в побуті), турбота про собі подібних.
12. Місця відпочинку, житло, лігвища цих так названих «чупакабр» не виявлено.
Список таких дивних ознак можна продовжувати досить довго.

 

Допоки феномен «чупакабри» не розгадано, нашим мешканцям можна порекомендувати дотримуватися таких правил:

1. Не перебувати без потреби в нічний час поблизу боліт, ставків, річок.
2. Не ходити вночі поодинці.
3. Відпускати псів на ніч з ланцюгів собак. По можливості бажано придбати собаку з ознаками бійцівської породи.
4. В разі небезпеки голосно кричати про допомогу, голосний крик людини відлякує (ще один напад в с. Бобрик).
5. Повідомляти відповідні органи про будь які надзвичайні події такого типу, при пораненні негайно викликати лікаря.

Краще бути обізнаним аніж постраждалим. У Книзі мудрості написано, що все таємниче колись стане явним. Феномен «чупакабри» таки буде розгадано!

Автор статті не претендує на абсолютну науковість викладеного вище. Ця інформація з'явилася на основі зібраного фактичного матеріалу. Вона дозволяє кожному зробити власні висновки й діяти так, як підказує життєва ситуація.

 

Автор: Литовка Володимир Вікторович, вчитель біології у місті Ромни, Сумської області, керівник шкільної пошуково-дослідницької групи "Ромни-Космопошук", створив шкільний музей "Аномальна Планета". Дослідженням аномальних явищ займається з 1970-х років.


17.08.2011 1666 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

318
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

964
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2096
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1168
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1644 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2800

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

529

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

612

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1529

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1515
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

349
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18255
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1221
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3549
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

919
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10677
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6452
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1088
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

349
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

588
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3198
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

898