У центральному відділенні ЦНАПу Івано-Франківська з перших днів нового року ажіотаж.
Тут часто можна побачити як військових, так і їхні родини. Традиційно подають заяви на різні види допомог - а їх чимало.
Так, сержант 10 бригади ЗСУ Василь Оганесян під час відпустки вирішив подати заяви одразу на кілька виплат.
Торік, отримавши поранення, військовий звернувся до ЦНАПу за виплатою на лікування та на спорядження. Загалом, розповідає захисник, вийшла чимала сума – 60 тисяч гривень.
Цього року планує ще подати заяву на виплату у розмірі 50 тисяч гривень на амуніцію та на компенсацію житлово-комунальних виплат.
«Чесно кажучи, кожна жаба хвалить своє болото, але Івано-Франківськ, напевно, має перше місце по виплатах. Тому, що я товаришую з військовослужбовцями з інших міст, то вони кажуть, що в них такого немає.
Хтось там десь там отримає 5 тисяч за просто проходження служби, або 10 тисяч. Але в них не виплачують за поранення, як у нас.
Так само не оплачують на амуніцію, від інших я такого не чув принаймні тільки в Івано-Франківську», - каже військовослужбовець Василь Оганесян.
Станом на 16 січня у відділення ЦНАПу звернулися 18 військових за виплатами через поранення, на амуніцію подали 170 заявок, з них 68 – онлайн, а на реабілітацію – 40 захисників.
Найпопулярнішою послугою залишається оформлення виплат на амуніцію.
«Перелік документів незмінний. Необхідно при собі мати паспорт, ідентифікаційний код.
При потребі - також мати з собою довідку внутрішньо переміщеної особи, довідки: форма 5 і форма 6, це про службу у військовій частині та про безпосередню участь в бойових діях, або довідку щодо захисту територіальної цілісності України, і, відповідно, рахунок для призначення допомоги», - розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
В Івано-Франківській громаді з 2024 року військовослужбовці можуть отримати виплати на спорядження, реабілітацію, на лікування після поранення та інші.
Усього 12 пунктів, за якими бійці та їх родини мають право на отримання грошової допомоги від громади. Більшість з виплат такі ж як і минулого року, однак суми значно збільшились.
«Для нас пріоритет – підтримка наших захисників. Окрім того, що ми закуповуємо дрони, обладнання, ми ще підтримуємо кожного військовослужбовця.
Це і програма на амуніцію – 50 тисяч гривень ми даємо тим, хто бере участь у бойових діях, 20 тисяч тим, хто не бере поки участі, але вже мобілізований, 30 тисяч гривень, якщо є поранення, це 10 тисяч гривень на реабілітацію, покривання житлово-комунальних послуг для тих, хто має УБД і хто не має статусу УБД.
Також при народженні дитини у військового, це є 50 тисяч гривень. Це допомога дітям військовослужбовцям до Дня народження, і ряд програм, які ми фінансуємо.
Це в медицині, освіті – безкоштовне харчування у школах та дитячих садочках дітей військових, програма оздоровлення та багато інших програм, які ми фінансуємо», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Зауважимо, що на сайті ЦНАПу у окремому розділі «послуги для військовослужбовців» ознайомитися з переліком виплат та необхідними документами для їх оформлення.
Окрім того, нещодавно міський голова розповів про створений ТГ-канал «Франківськ–Захисникам», де зібрана інформація про те які виплати діють для військових та їхніх сімей та як отримати.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Надійшло 187 листів із запитами: Івано-Франківськ активно співпрацює з 25 військовими частинами