Суми виплат зросли: як в Івано-Франківській громаді підтримують військовослужбовців

У центральному відділенні ЦНАПу Івано-Франківська з перших днів нового року ажіотаж.

Тут часто можна побачити як військових, так і їхні родини. Традиційно подають заяви на різні види допомог - а їх чимало. 

Так, сержант 10 бригади ЗСУ Василь Оганесян під час відпустки вирішив подати заяви одразу на кілька виплат.

Торік, отримавши поранення, військовий звернувся до ЦНАПу за виплатою на лікування та на спорядження. Загалом, розповідає захисник, вийшла чимала сума – 60 тисяч гривень.

Цього року планує ще подати заяву на виплату у розмірі 50 тисяч гривень на амуніцію та на компенсацію житлово-комунальних виплат.

«Чесно кажучи, кожна жаба хвалить своє болото, але Івано-Франківськ, напевно, має перше місце по виплатах. Тому, що я товаришую з військовослужбовцями з інших міст, то вони кажуть, що в них такого немає.

Хтось там десь там отримає 5 тисяч за просто проходження служби, або 10 тисяч. Але в них не виплачують за поранення, як у нас.

Так само не оплачують на амуніцію, від інших я такого не чув принаймні тільки в Івано-Франківську», - каже військовослужбовець Василь Оганесян.

Станом на 16 січня у відділення ЦНАПу звернулися 18 військових за виплатами через поранення, на амуніцію подали 170 заявок, з них 68 – онлайн, а на реабілітацію – 40 захисників.

Найпопулярнішою послугою залишається оформлення виплат на амуніцію.

«Перелік документів незмінний. Необхідно при собі мати паспорт, ідентифікаційний код.

При потребі - також мати з собою довідку внутрішньо переміщеної особи, довідки: форма 5 і форма 6, це про службу у військовій частині та про безпосередню участь в бойових діях, або довідку щодо захисту територіальної цілісності України, і, відповідно, рахунок для призначення допомоги», - розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

В Івано-Франківській громаді з 2024 року військовослужбовці можуть отримати виплати на спорядження, реабілітацію, на лікування після поранення та інші.

Усього 12 пунктів, за якими бійці та їх родини мають право на отримання грошової допомоги від громади. Більшість з виплат такі ж як і минулого року, однак суми значно збільшились.

«Для нас пріоритет – підтримка наших захисників. Окрім того, що ми закуповуємо дрони, обладнання, ми ще підтримуємо кожного військовослужбовця.

Це і програма на амуніцію – 50 тисяч гривень ми даємо тим, хто бере участь у бойових діях, 20 тисяч тим, хто не бере поки участі, але вже мобілізований, 30 тисяч гривень, якщо є поранення, це 10 тисяч гривень на реабілітацію, покривання житлово-комунальних послуг для тих, хто має УБД і хто не має статусу УБД.

Також при народженні дитини у військового, це є 50 тисяч гривень. Це допомога дітям військовослужбовцям до Дня народження, і ряд програм, які ми фінансуємо.

Це в медицині, освіті – безкоштовне харчування у школах та дитячих садочках дітей військових, програма оздоровлення та багато інших програм, які ми фінансуємо», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Зауважимо, що на сайті ЦНАПу у окремому розділі «послуги для військовослужбовців» ознайомитися з переліком виплат та необхідними документами для їх оформлення.

Окрім того, нещодавно міський голова розповів про створений ТГ-канал «Франківськ–Захисникам», де зібрана інформація про те які виплати діють для військових та їхніх сімей та як отримати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Надійшло 187 листів із запитами: Івано-Франківськ активно співпрацює з 25 військовими частинами

Понад 54 мільйона гривень з бюджету: що саме Івано-Франківськ закупив та передав для військовослужбовців


18.01.2024 3127
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

372
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2960
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21110
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1995
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1511 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2386

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

736

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2165

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

843

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1427
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

170
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

171
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

788
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

691
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8230
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

888 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

890
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2185 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

836