Суми виплат зросли: як в Івано-Франківській громаді підтримують військовослужбовців

У центральному відділенні ЦНАПу Івано-Франківська з перших днів нового року ажіотаж.

Тут часто можна побачити як військових, так і їхні родини. Традиційно подають заяви на різні види допомог - а їх чимало. 

Так, сержант 10 бригади ЗСУ Василь Оганесян під час відпустки вирішив подати заяви одразу на кілька виплат.

Торік, отримавши поранення, військовий звернувся до ЦНАПу за виплатою на лікування та на спорядження. Загалом, розповідає захисник, вийшла чимала сума – 60 тисяч гривень.

Цього року планує ще подати заяву на виплату у розмірі 50 тисяч гривень на амуніцію та на компенсацію житлово-комунальних виплат.

«Чесно кажучи, кожна жаба хвалить своє болото, але Івано-Франківськ, напевно, має перше місце по виплатах. Тому, що я товаришую з військовослужбовцями з інших міст, то вони кажуть, що в них такого немає.

Хтось там десь там отримає 5 тисяч за просто проходження служби, або 10 тисяч. Але в них не виплачують за поранення, як у нас.

Так само не оплачують на амуніцію, від інших я такого не чув принаймні тільки в Івано-Франківську», - каже військовослужбовець Василь Оганесян.

Станом на 16 січня у відділення ЦНАПу звернулися 18 військових за виплатами через поранення, на амуніцію подали 170 заявок, з них 68 – онлайн, а на реабілітацію – 40 захисників.

Найпопулярнішою послугою залишається оформлення виплат на амуніцію.

«Перелік документів незмінний. Необхідно при собі мати паспорт, ідентифікаційний код.

При потребі - також мати з собою довідку внутрішньо переміщеної особи, довідки: форма 5 і форма 6, це про службу у військовій частині та про безпосередню участь в бойових діях, або довідку щодо захисту територіальної цілісності України, і, відповідно, рахунок для призначення допомоги», - розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

В Івано-Франківській громаді з 2024 року військовослужбовці можуть отримати виплати на спорядження, реабілітацію, на лікування після поранення та інші.

Усього 12 пунктів, за якими бійці та їх родини мають право на отримання грошової допомоги від громади. Більшість з виплат такі ж як і минулого року, однак суми значно збільшились.

«Для нас пріоритет – підтримка наших захисників. Окрім того, що ми закуповуємо дрони, обладнання, ми ще підтримуємо кожного військовослужбовця.

Це і програма на амуніцію – 50 тисяч гривень ми даємо тим, хто бере участь у бойових діях, 20 тисяч тим, хто не бере поки участі, але вже мобілізований, 30 тисяч гривень, якщо є поранення, це 10 тисяч гривень на реабілітацію, покривання житлово-комунальних послуг для тих, хто має УБД і хто не має статусу УБД.

Також при народженні дитини у військового, це є 50 тисяч гривень. Це допомога дітям військовослужбовцям до Дня народження, і ряд програм, які ми фінансуємо.

Це в медицині, освіті – безкоштовне харчування у школах та дитячих садочках дітей військових, програма оздоровлення та багато інших програм, які ми фінансуємо», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Зауважимо, що на сайті ЦНАПу у окремому розділі «послуги для військовослужбовців» ознайомитися з переліком виплат та необхідними документами для їх оформлення.

Окрім того, нещодавно міський голова розповів про створений ТГ-канал «Франківськ–Захисникам», де зібрана інформація про те які виплати діють для військових та їхніх сімей та як отримати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Надійшло 187 листів із запитами: Івано-Франківськ активно співпрацює з 25 військовими частинами

Понад 54 мільйона гривень з бюджету: що саме Івано-Франківськ закупив та передав для військовослужбовців


18.01.2024 2884
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2423
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

118

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

464
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

559
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

706
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2