Фото: news.saloninfo.com.ua
У Калуші, що на Прикарпатті, оголосили помаранчевий рівень екологічної загрози. Ситуація з Домбровьким кар'єром вийшла з-під контролю. Там зібралося 15 мільйонів тонн хімічної отрути, яку за тридцять років так і не утилізували.
Експерти стверджують, якщо в найближчі місяці не почати "розгрібати" спадок колишнього калійного виробництва, - хімікати підуть у воду. Від цього постраждає не лише екологія, але й мільйони людей, передає ZIK.
"Маємо майже другий Чорнобиль, бо 10 мільйонів осіб зараз проживає у можливому ареалі забруднення. Вісімдесят відсотків Молдови, все Придністров'я, Трансністрія, Одеська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька області - 120 кілометрів - фактично живляться дністровською водою і фактично вся іригація, все сільське господарство залежить від дністровської води", - розповів експерт екологічної місії ООН Михайло Малков.
Масштаби можливої катастрофи важко навіть уявити. Зараз аналіз води та ґрунту з Домбровського кар'єра показує перевищення допустимих концентрацій хімікатів у тисячі разів. Лише за кілька місяців, максимум за рік, хімікати можуть потрапити в водоносні горизонти найчистішої річки Європи – Лімниці. Тоді катастрофи вже не оминути.
Проблему можна вирішити, якщо діяти швидко. Але для цього потрібні просто шалені кошти. Настільки великі, кажуть експерти, що їхня сума стала державною таємницею.
Читайте також:
Уряд виділив Прикарпаттю 115 млн. грн. на вивезення гексахлорбензолу