Шукаю батьків...

 

 Чужих дітей на землі не буває, і кожен, хто має змогу, повинен зробити все необхідне, щоб допомогти дитині. На жаль, не всі розуміють це. Бачимо дітей, залишених у пологових будинках, без нагляду на вулицяхАле є люди, не байдужі до страждань малолітніх.  

 

Що повідомляє статистика

Незважаючи на невпинне зменшення чисельності населення, в Україні зростає кількість покинутих дітей. Нині їх близько 102.912.

 

В Івано-Франківській області 2010 року громадяни України всиновили 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 5 прийомних сімей. В області діють 3 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 21 дитина, є 58 прийомних сімей.

 

Як показує статистика, одна із сотні матерів залишає свою новонароджену дитину.  В  Івано-Франківську майже щомісяця всиновлюють одну-дві дитини. У Коломиї цього річ всиновили трьох дітей, одну з яких взяла до своєї сім’ї закордонна родина.

 

Ігор Івахнюк, начальник служби у справах дітей Коломийської міської ради, розповідає: «1994-1996 роки – це був період, коли найчастіше батьки залишали своїх немовлят у пологовому будинку і втікали. Однак останні п’ять років – час найбільшої активності всиновлень по Україні. Люди, як правило, бажають усиновити щойно народжених малюків. Адже більшість сімей хочуть виховувати ще несформовану особу, яка росте ще без власних принципів, характеру,особистої думки.

 

Діти-сироти живуть здебільшого мріями про гармонійне життя у затишній оселі. Потрапляючи до інтернатів, не мають можливості відчути материнське тепло й батьківське сильне плече. На жаль, в Україні школи-інтернати не зовсім відповідають умовам, в яких повинна зростати дитина. Тим не менше, радіють, що хоч дах над головою з хлібом на столі є.

 

Таємницю не приховаєш

Світлана Олексюк, психолог, ділиться враженнями: «Сім’я, яка всиновила дитину, намагається зберегти таємницю, каже, що вони – справжні батьки. Щоб вберегти себе і дитя від зайвих сварок, які часто закінчуються втечею всиновленого, змінюють місце проживання, заводять нових знайомих, друзів. Досвід показує, що здебільшого такі зусилля марні. Особливо боляче сприймає несподівану новину дитина, її ставлення до прийомних батьків погіршується. Часто дитина наважується відшукати справжніх батьків. Інколи трапляється навпаки, коли й біологічні батьки розшукують своє чадо».

 

Зазвичай після розкриття таємниці дитина часто докоряє батькам такою фразою: "Як же ви могли карати мене за кожну дрібну провину, а самі мовчали і не говорили мені про таку важливу для мене річ?".

 

Отака історія

Трапляються випадки, коли люди, які хочуть усиновити дитину, показують навколишнім природну картину народження немовляти. Тобто практикується, що  жінка лягає в пологовий будинок начебто вагітною і от-от чекає народження довгоочікуваного первістка. Однак усе набагато складніше: та дитина, яку майбутня матір начебто народжує, насправді залишена рідною матір’ю, яка зникла безвісти після пологів. Немовляті щастить, адже її одразу забирає до теплих рук турботлива людина. Після «імпровізованих» пологів до жінки приходять з вітаннями  рідні, близькі, які навіть не здогадуються про правду, що криється за щирими посмішками ощасливленої жінки. Букети квітів, шампанське, новенький візок, одяг – усе це приносять у пологовий будинок. Радіють, веселяться, забирають додому матір з дитиною. Всі щасливі. Правда вправно ховається в серці жінки.

 

Подібна історія трапилася й на Коломийщині. Жінка повідомила, що залишилося кілька місяців до народження дитини. Всі з нетерпінням чекали цієї радісної події. Та насправді майбутні батьки щодня ходили до відділу в справах дітей, щоб нарешті всиновити щойно народжене немовля. Однак, як на зло, покинутих дітей одразу після народження не було ні в Коломиї, ні в Івано-Франківській області. Тоді працівники відділу дітей пішли назустріч батькам таким чином: телефонували по всіх областях України, щоб дізнатися, чи в них часом не трапилися такі випадки. В одній зі східних областей їм пощастило. Щойно про це повідомили майбутнім батькам, ті одразу ж попрямували до вказаного місця. Там відбулося «народження» хлопчика, якого в тому ж місті всиновили. На Різдвяні свята, близько трьох років тому, щасливі батьки приїхали додому з немовлятком. Тепер вони обіцяють ще раз звернутися до відділу в справах дітей, щоб усиновити дівчинку, подарувати сестричку улюбленому синочкові.

 

Мабуть, недарма кажуть, що для виховання дитини потрібно проникливіше мислення, глибша мудрість, ніж для управління державою.

 

Олена Козаченко


22.12.2011 Олена Козаченко 3337 6
Коментарі (6)

grim-if 2011.12.24, 15:17
Шановні керівники та модератори Агенція новин Фirtka.if.ua. Дивує, що часто-густо на Вашому сайті подається неточна інформація!!!При чому, яка є державною статистикою. Так, зокрема у цій статті "Шукаю батьків...", яка подано 22.12.2011р., Оленою Козаченка написано: "В Івано-Франківській області 2010 року громадяни України всиновили 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 5 прийомних сімей." Хоча, насправді, у 2010 році громадянами України усиновлено 24 дитини-сироти, значно більше створено прийомних сімей!!!! І чому інформація за 2010 рік, а не за поточний. Для чого такі статті, які дезінформують громадян області... Цими сім'ями та усиновленням займаються служби у справах дітей, чому не уточняти в відповідній обласній структурі.... "В області ... є 58 прийомних сімей." Насправді їх - 62 і т.д. Непрофесійно і некомпетентно!!
Світлана Анатоліївна 2011.12.24, 22:32
цікавий матеріал
яна 2012.01.20, 22:18
як найты батькив для ненародженои ще дытыны я вагитна на 7 мис. шукаю батькив для дытыны
ліля 2012.02.21, 14:52
потрібно звернутися до служби у справах дітей. там допомагають усім!
Катерина Сергіївна 2012.02.29, 17:51
Олено, Ви дуже красиво пишете. корисні речі висвітлюєте у статтях. Описуєте так, як читачам хочеться читати. Успіхів Вам і надалі! Із задоволенням читатимемо всі ваші наступні матеріали.
Галина 2012.08.04, 14:48
Я підтримую Катерину Сергіївну. Хоча Олену не знаю особисто, але слідкую за її творчістю. Мені подобається те, що робить пані Олена Козаченко. Творчих вам успіхів ! не зупиняйтеся на досягнутому!
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1885
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1821
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5367 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2116 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

688

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

972
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

864
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1364
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1239
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044