Шукаю батьків...

 

 Чужих дітей на землі не буває, і кожен, хто має змогу, повинен зробити все необхідне, щоб допомогти дитині. На жаль, не всі розуміють це. Бачимо дітей, залишених у пологових будинках, без нагляду на вулицяхАле є люди, не байдужі до страждань малолітніх.  

 

Що повідомляє статистика

Незважаючи на невпинне зменшення чисельності населення, в Україні зростає кількість покинутих дітей. Нині їх близько 102.912.

 

В Івано-Франківській області 2010 року громадяни України всиновили 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 5 прийомних сімей. В області діють 3 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 21 дитина, є 58 прийомних сімей.

 

Як показує статистика, одна із сотні матерів залишає свою новонароджену дитину.  В  Івано-Франківську майже щомісяця всиновлюють одну-дві дитини. У Коломиї цього річ всиновили трьох дітей, одну з яких взяла до своєї сім’ї закордонна родина.

 

Ігор Івахнюк, начальник служби у справах дітей Коломийської міської ради, розповідає: «1994-1996 роки – це був період, коли найчастіше батьки залишали своїх немовлят у пологовому будинку і втікали. Однак останні п’ять років – час найбільшої активності всиновлень по Україні. Люди, як правило, бажають усиновити щойно народжених малюків. Адже більшість сімей хочуть виховувати ще несформовану особу, яка росте ще без власних принципів, характеру,особистої думки.

 

Діти-сироти живуть здебільшого мріями про гармонійне життя у затишній оселі. Потрапляючи до інтернатів, не мають можливості відчути материнське тепло й батьківське сильне плече. На жаль, в Україні школи-інтернати не зовсім відповідають умовам, в яких повинна зростати дитина. Тим не менше, радіють, що хоч дах над головою з хлібом на столі є.

 

Таємницю не приховаєш

Світлана Олексюк, психолог, ділиться враженнями: «Сім’я, яка всиновила дитину, намагається зберегти таємницю, каже, що вони – справжні батьки. Щоб вберегти себе і дитя від зайвих сварок, які часто закінчуються втечею всиновленого, змінюють місце проживання, заводять нових знайомих, друзів. Досвід показує, що здебільшого такі зусилля марні. Особливо боляче сприймає несподівану новину дитина, її ставлення до прийомних батьків погіршується. Часто дитина наважується відшукати справжніх батьків. Інколи трапляється навпаки, коли й біологічні батьки розшукують своє чадо».

 

Зазвичай після розкриття таємниці дитина часто докоряє батькам такою фразою: "Як же ви могли карати мене за кожну дрібну провину, а самі мовчали і не говорили мені про таку важливу для мене річ?".

 

Отака історія

Трапляються випадки, коли люди, які хочуть усиновити дитину, показують навколишнім природну картину народження немовляти. Тобто практикується, що  жінка лягає в пологовий будинок начебто вагітною і от-от чекає народження довгоочікуваного первістка. Однак усе набагато складніше: та дитина, яку майбутня матір начебто народжує, насправді залишена рідною матір’ю, яка зникла безвісти після пологів. Немовляті щастить, адже її одразу забирає до теплих рук турботлива людина. Після «імпровізованих» пологів до жінки приходять з вітаннями  рідні, близькі, які навіть не здогадуються про правду, що криється за щирими посмішками ощасливленої жінки. Букети квітів, шампанське, новенький візок, одяг – усе це приносять у пологовий будинок. Радіють, веселяться, забирають додому матір з дитиною. Всі щасливі. Правда вправно ховається в серці жінки.

 

Подібна історія трапилася й на Коломийщині. Жінка повідомила, що залишилося кілька місяців до народження дитини. Всі з нетерпінням чекали цієї радісної події. Та насправді майбутні батьки щодня ходили до відділу в справах дітей, щоб нарешті всиновити щойно народжене немовля. Однак, як на зло, покинутих дітей одразу після народження не було ні в Коломиї, ні в Івано-Франківській області. Тоді працівники відділу дітей пішли назустріч батькам таким чином: телефонували по всіх областях України, щоб дізнатися, чи в них часом не трапилися такі випадки. В одній зі східних областей їм пощастило. Щойно про це повідомили майбутнім батькам, ті одразу ж попрямували до вказаного місця. Там відбулося «народження» хлопчика, якого в тому ж місті всиновили. На Різдвяні свята, близько трьох років тому, щасливі батьки приїхали додому з немовлятком. Тепер вони обіцяють ще раз звернутися до відділу в справах дітей, щоб усиновити дівчинку, подарувати сестричку улюбленому синочкові.

 

Мабуть, недарма кажуть, що для виховання дитини потрібно проникливіше мислення, глибша мудрість, ніж для управління державою.

 

Олена Козаченко


22.12.2011 Олена Козаченко 3792 6
Коментарі (6)

grim-if 2011.12.24, 15:17
Шановні керівники та модератори Агенція новин Фirtka.if.ua. Дивує, що часто-густо на Вашому сайті подається неточна інформація!!!При чому, яка є державною статистикою. Так, зокрема у цій статті "Шукаю батьків...", яка подано 22.12.2011р., Оленою Козаченка написано: "В Івано-Франківській області 2010 року громадяни України всиновили 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 5 прийомних сімей." Хоча, насправді, у 2010 році громадянами України усиновлено 24 дитини-сироти, значно більше створено прийомних сімей!!!! І чому інформація за 2010 рік, а не за поточний. Для чого такі статті, які дезінформують громадян області... Цими сім'ями та усиновленням займаються служби у справах дітей, чому не уточняти в відповідній обласній структурі.... "В області ... є 58 прийомних сімей." Насправді їх - 62 і т.д. Непрофесійно і некомпетентно!!
Світлана Анатоліївна 2011.12.24, 22:32
цікавий матеріал
яна 2012.01.20, 22:18
як найты батькив для ненародженои ще дытыны я вагитна на 7 мис. шукаю батькив для дытыны
ліля 2012.02.21, 14:52
потрібно звернутися до служби у справах дітей. там допомагають усім!
Катерина Сергіївна 2012.02.29, 17:51
Олено, Ви дуже красиво пишете. корисні речі висвітлюєте у статтях. Описуєте так, як читачам хочеться читати. Успіхів Вам і надалі! Із задоволенням читатимемо всі ваші наступні матеріали.
Галина 2012.08.04, 14:48
Я підтримую Катерину Сергіївну. Хоча Олену не знаю особисто, але слідкую за її творчістю. Мені подобається те, що робить пані Олена Козаченко. Творчих вам успіхів ! не зупиняйтеся на досягнутому!
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

224
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5391
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2603

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883