Шукаю батьків...

 

 Чужих дітей на землі не буває, і кожен, хто має змогу, повинен зробити все необхідне, щоб допомогти дитині. На жаль, не всі розуміють це. Бачимо дітей, залишених у пологових будинках, без нагляду на вулицяхАле є люди, не байдужі до страждань малолітніх.  

 

Що повідомляє статистика

Незважаючи на невпинне зменшення чисельності населення, в Україні зростає кількість покинутих дітей. Нині їх близько 102.912.

 

В Івано-Франківській області 2010 року громадяни України всиновили 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 5 прийомних сімей. В області діють 3 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 21 дитина, є 58 прийомних сімей.

 

Як показує статистика, одна із сотні матерів залишає свою новонароджену дитину.  В  Івано-Франківську майже щомісяця всиновлюють одну-дві дитини. У Коломиї цього річ всиновили трьох дітей, одну з яких взяла до своєї сім’ї закордонна родина.

 

Ігор Івахнюк, начальник служби у справах дітей Коломийської міської ради, розповідає: «1994-1996 роки – це був період, коли найчастіше батьки залишали своїх немовлят у пологовому будинку і втікали. Однак останні п’ять років – час найбільшої активності всиновлень по Україні. Люди, як правило, бажають усиновити щойно народжених малюків. Адже більшість сімей хочуть виховувати ще несформовану особу, яка росте ще без власних принципів, характеру,особистої думки.

 

Діти-сироти живуть здебільшого мріями про гармонійне життя у затишній оселі. Потрапляючи до інтернатів, не мають можливості відчути материнське тепло й батьківське сильне плече. На жаль, в Україні школи-інтернати не зовсім відповідають умовам, в яких повинна зростати дитина. Тим не менше, радіють, що хоч дах над головою з хлібом на столі є.

 

Таємницю не приховаєш

Світлана Олексюк, психолог, ділиться враженнями: «Сім’я, яка всиновила дитину, намагається зберегти таємницю, каже, що вони – справжні батьки. Щоб вберегти себе і дитя від зайвих сварок, які часто закінчуються втечею всиновленого, змінюють місце проживання, заводять нових знайомих, друзів. Досвід показує, що здебільшого такі зусилля марні. Особливо боляче сприймає несподівану новину дитина, її ставлення до прийомних батьків погіршується. Часто дитина наважується відшукати справжніх батьків. Інколи трапляється навпаки, коли й біологічні батьки розшукують своє чадо».

 

Зазвичай після розкриття таємниці дитина часто докоряє батькам такою фразою: "Як же ви могли карати мене за кожну дрібну провину, а самі мовчали і не говорили мені про таку важливу для мене річ?".

 

Отака історія

Трапляються випадки, коли люди, які хочуть усиновити дитину, показують навколишнім природну картину народження немовляти. Тобто практикується, що  жінка лягає в пологовий будинок начебто вагітною і от-от чекає народження довгоочікуваного первістка. Однак усе набагато складніше: та дитина, яку майбутня матір начебто народжує, насправді залишена рідною матір’ю, яка зникла безвісти після пологів. Немовляті щастить, адже її одразу забирає до теплих рук турботлива людина. Після «імпровізованих» пологів до жінки приходять з вітаннями  рідні, близькі, які навіть не здогадуються про правду, що криється за щирими посмішками ощасливленої жінки. Букети квітів, шампанське, новенький візок, одяг – усе це приносять у пологовий будинок. Радіють, веселяться, забирають додому матір з дитиною. Всі щасливі. Правда вправно ховається в серці жінки.

 

Подібна історія трапилася й на Коломийщині. Жінка повідомила, що залишилося кілька місяців до народження дитини. Всі з нетерпінням чекали цієї радісної події. Та насправді майбутні батьки щодня ходили до відділу в справах дітей, щоб нарешті всиновити щойно народжене немовля. Однак, як на зло, покинутих дітей одразу після народження не було ні в Коломиї, ні в Івано-Франківській області. Тоді працівники відділу дітей пішли назустріч батькам таким чином: телефонували по всіх областях України, щоб дізнатися, чи в них часом не трапилися такі випадки. В одній зі східних областей їм пощастило. Щойно про це повідомили майбутнім батькам, ті одразу ж попрямували до вказаного місця. Там відбулося «народження» хлопчика, якого в тому ж місті всиновили. На Різдвяні свята, близько трьох років тому, щасливі батьки приїхали додому з немовлятком. Тепер вони обіцяють ще раз звернутися до відділу в справах дітей, щоб усиновити дівчинку, подарувати сестричку улюбленому синочкові.

 

Мабуть, недарма кажуть, що для виховання дитини потрібно проникливіше мислення, глибша мудрість, ніж для управління державою.

 

Олена Козаченко


22.12.2011 Олена Козаченко 3636 6
Коментарі (6)

grim-if 2011.12.24, 15:17
Шановні керівники та модератори Агенція новин Фirtka.if.ua. Дивує, що часто-густо на Вашому сайті подається неточна інформація!!!При чому, яка є державною статистикою. Так, зокрема у цій статті "Шукаю батьків...", яка подано 22.12.2011р., Оленою Козаченка написано: "В Івано-Франківській області 2010 року громадяни України всиновили 13 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створено 5 прийомних сімей." Хоча, насправді, у 2010 році громадянами України усиновлено 24 дитини-сироти, значно більше створено прийомних сімей!!!! І чому інформація за 2010 рік, а не за поточний. Для чого такі статті, які дезінформують громадян області... Цими сім'ями та усиновленням займаються служби у справах дітей, чому не уточняти в відповідній обласній структурі.... "В області ... є 58 прийомних сімей." Насправді їх - 62 і т.д. Непрофесійно і некомпетентно!!
Світлана Анатоліївна 2011.12.24, 22:32
цікавий матеріал
яна 2012.01.20, 22:18
як найты батькив для ненародженои ще дытыны я вагитна на 7 мис. шукаю батькив для дытыны
ліля 2012.02.21, 14:52
потрібно звернутися до служби у справах дітей. там допомагають усім!
Катерина Сергіївна 2012.02.29, 17:51
Олено, Ви дуже красиво пишете. корисні речі висвітлюєте у статтях. Описуєте так, як читачам хочеться читати. Успіхів Вам і надалі! Із задоволенням читатимемо всі ваші наступні матеріали.
Галина 2012.08.04, 14:48
Я підтримую Катерину Сергіївну. Хоча Олену не знаю особисто, але слідкую за її творчістю. Мені подобається те, що робить пані Олена Козаченко. Творчих вам успіхів ! не зупиняйтеся на досягнутому!
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

621
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2478
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1967 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

658

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1652

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7467
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

275
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675