Суд у справі пільгових перевезень в Калуші перенесли

17 січня у Калуському міськрайонному суді відбулося засідання в адміністративній справі за позовом калушанки, викладача Калуського політехнічного коледжу Валентини Іванівни Сороки до виконавчого комітету Калуської міської ради.

 

Йдеться про позов про скасування рішення виконавчого комітету міськради від 24 травня минулого року, яким було запроваджено «пільгові» рейси на автобусних маршрутах загального користування та зобов’язати владу забезпечити перевезення пільгових категорій громадян згідно з чинним законодавством. Тобто без обмежень у користуванні правом на пільговий проїзд, інформують Вікна.

 

Перше судове засідання відбулося 20 грудня минулого року. Калуський міськрайонний суд відкрив провадження по справі та дозволив позивачу залучати свідків. У першому судовому засіданні були і позивач, і представник відповідача. На друге – від міської влад вже ніхто не з’явився. Зате на підтримку позивача прийшло близько сотні калушан, а це в основному люди похилого віку, з інвалідністю тощо. Засідання суду було нетривалим, суддя Олександра Кардаш оголосила клопотання виконавчого комітету про перенесення розгляджу справи. Причина – юрист зайнятий і не може з’явитися до суду. Попри те, що Валентина Сорока мала намір виступити, слова їй суддя не надала.

 

Відтак за клопотанням міської влади розгляд позову перенесли. Наступне судове засідання – 6 лютого.

 

Люди обурилися таким рішенням суду та ігноруванням вимог людей міською владою. Йшлося про те, що справа навмисно затягується і триватиме місяцями в розрахунку не те, що інтерес з боку калушан буде зменшуватися і все менше людей  буде приходити на засідання. А за цей час, вважають активісти, буде підготовлене рішення «проти людей». Тож після оголошення рішення про перенесення розгляду позову, люди не розійшлися і провели свої збори просто у залі судових засідань. Депутат Калуської міської ради Ольга Єланіна зазначила: ще вчора було відомо, що міський голова попросить перенести суд на 6 лютого:

 

«У міській раді працює не один юрист. Ви – громада міста – вибрали владу, яка має не лише продавати землю, а й захищати ваші інтереси».

 

Ольга Єланіна нагадала, як у січні 2017 року обговорювали тарифи на перевезення. Тоді йшлося, що має бути облік. Було обіцяно, що з квітня у Калуші почнуть запроваджувати електронний квиток. Але реально за рік нічого не змінилося.

 

Активісти провели збори територіальної громади і затвердили протокол. Присутні одноголосно підтримали винесення громадської догани голові суду. І обіцяють скаржитися до Вищої кваліфікаційної комісії (на думку учасників зборів, а протокол підписали близько 80 калушан) через відмову слухати справу, ігнорування думки позивача та свідків. Ще одним  пунктом у протоколі зборів стало звернення до міської ради щодо включення до порядку денної сесії питання про  скасування дискримінаційних «пільгових» рейсів і забезпечення громадянам пільгових категорій права на необмежений пільговий проїзд у міському і приміському транспорті загального користування. Присутні домовилися гуртом прийти на найближче пленарне засідання сесії Калуської міської ради, яке заплановане на 25 січня, і вимагати від міської влади захистити їхні права.

 

Підписуйтесь на Телеграм-канал FIRTKA.IF.UA - https://t.me/firtkaIF


18.01.2018 708 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1003
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2407
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2053
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2085
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6335 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2379 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

244

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1068

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1051

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1317
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

191
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

533
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1991
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26431
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

490
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10394 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7934
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

479
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

338
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

485
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

563
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1506