Суд ЄС анулював санкції проти Януковича та його сина за 2019 рік: що це значить

Суд Європейського Союзу анулював санкції проти колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра від 2019 року.

Фактично рішення суду стосується санкцій, які вже втратили чинність. А нові санкції, які пролонгували в 2021 році, продовжують діяти, пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS УКРАЇНА.

Проте, якщо Київ не надасть ЄС нових доказів та матеріалів щодо експрезидента, санкції у майбутньому можуть не продовжити, кажуть поінформовані співрозмовники ВВС News Україна.

Серед аргументів суду - Рада ЄС не продемонструвала, що українські судові органи дотрималися права обвинувачених на ефективний захист.

Санкції проти Януковича та його соратників ЄС запровадив у березні 2014 року після Євромайдану і щороку продовжує.

Їхні кошти заморозили на тій підставі, що вони піддавалися кримінальному переслідуванню в Україні для розслідування розтрати державних коштів та їх незаконного переказу за межі країни.

Заморозили активи самого Януковича, частини його сім'ї та представників близького оточення.

Як і іншим учасникам списку, усуненому президенту закрили доступ до території Євросоюзу, а кошти в європейських банках заблокували.

Втім, відтоді цей санкційний список постійно скорочується.

Зараз, крім Януковича, у штрафному списку залишилися його син Олександр, ексміністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, його заступник Віктор Ратушняк, експрокурор Віктор Пшонка, його син Артем, Сергій Курченко і ексміністр зборів і доходів Олександр Клименко.

Співрозмовники ВВС в Раді ЄС не виключають, що наступного березня санкційний список може зникнути взагалі.


Чому скасовують санкції

Причина - недостатні докази від українського слідства.

У березні Рада ЄС виключила з санкційного списку колишнього голову НБУ та виконувача обов'язків прем'єр-міністра Сергія Арбузова та ексміністра освіти Дмитра Табачника.

"Ви знаєте, що з року в рік хтось випадає з цього списку. Причина цього в тому, що немає відчутного прогресу в розслідуваннях їхніх справ в Україні", - так пояснював тоді цей процес міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Ми порушили це питання перед нашими правоохоронними органами, оскільки МЗС не веде розслідувань, що треба прискорювати цю роботу, щоб надавати ЄС необхідну доказову базу для продовження санкцій", - запевняв він.

Спочатку у санкційному списку ЄС, який переглядається кожний рік, було 18 людей, але потім деяких з них вилучили звідти.

Ідеться зокрема про експрем'єра Миколу Азарова, колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, ексвіцепрем'єра Андрія Клюєва, колишнього заступника глави адміністрації президента України Андрія Портнова.


Читайте також:

Зеленський ввів у дію санкції проти бойовиків, окупантів та "ворів у законі"

У США розслідують, чи втручалися українські чиновники у президентські вибори 2020 року


09.06.2021 841
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

482
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3029
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21164
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2024
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1533 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

146

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

776

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2193

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

869
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

206
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1037
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

202
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

785
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

716
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8265
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

955 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

911
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2214 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

858