Студенти-тренери розповіли прикарпатським учням, як не стати жертвою торгівлі людьми (фото)

 

 

Днями на Прикарпатті юні тренери після навчального тренінгу одразу ж розпочали інформаційну кампанію з попередження торгівлі людьми в учнівському середовищі.

 

За першу половину квітня силами підготовлених тренерів було проведено 40 превентивних заходів, в ході яких 900 учнів професійно-технічних навчальних закладів Івано-Франківської області підвищили свій рівень обізнаності щодо безпечної міграції та працевлаштування, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу БФ "Карітас".

 

Силами учнів було проведено цікаві інформаційні заходи: квести, брейн–ринги, вікторини, інформацій заняття, круглі столи, інтерактивні ігри, кінолекторії, міні вистави, виставки стіннівок, лекції з переглядом та обговоренням фільму, "Життя на продаж", виготовлення колажів. Основна мета проведених просвітницьких заходів – акцентувати увагу учнів на проблемі торгівлі людьми в Україні та надати інформацію однокурсникам про те, яких заходів необхідно вжити, щоб почувати себе в безпеці.

 

"План нашого профілактичного тренінгу передбачав як інформаційні повідомлення про проблему торгівлі людьми, так і велику кількість інформації про безпечну поїздку за кордон. Ми проводили вправу "Смуга перешкод", в ході якої декільком учасників спочатку пропонували з зав’язаними очима пройти через кімнату так, щоб не наткнутись на інших учасників, які хаотично пересувались у ній.

Під час другої спроби учасників з зав’язаними очима супроводжували друзі. Цією вправою ми хотіли продемонструвати, що набагато легше долати перешкоди, коли тобі хтось допомагає, і ти почуваєш себе у безпеці. Так само, виїжджаючи за кордон, краще звернутись за консультацією, зокрема на гарячу лінію 527 для того, щоб убезпечити себе від непередбачуваних і трагічних ситуації, які можуть трапитись", – ділиться своїми успіхами учениця Центру професійно-технічної освіти №1 м. Івано-Франківськ Анна Грицюк.

 

"Я ніколи не думав, що бути тренером так важко та відповідально. Все це відчув тільки тоді, як опинився віч-на-віч з аудиторією, яку потрібно було тримати в увазі, аналізувати їхні відповіді на поставлені мною запитання. Аж тільки тоді я зрозумів, як важко доносити важливу інформацію, коли в аудиторії шумно, і є кілька дітей, які відволікають увагу інших від теми заходу. На перших порах я аж розгубився. Та з допомогою моїх колег – тренерів ситуація потрохи почала налагоджуватися. Ми всі переконались, що робота в команді дозволяє досягнути більш якісних результатів, а нам – юним тренерам, потрібно докласти ще багато зусиль, щоб удосконалювати свої тренерські навички", – зазначив учень Вищого професійного училища № 7 (м. Калуш) Олег Кобута.

 

Завдяки проведеним за методикою "рівний – рівному" інформаційним заходам корисною інформацією про те, як не потрапити до рук торгівців людьми, ознайомились учні Вищого професійного училища №14 (м. Коломия), Войнилівського професійного ліцею, Коршівського професійного аграрного ліцею, Вищого професійного училища № 7 (м. Калуш) та ПТНЗ м. Івано-Франківська: Вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки, Професійного ліцею автомобільного транспорту і будівництва, Вищого професійного училища № 21, Центру професійно-технічної освіти № 1, Професійного будівельного ліцею, Професійного політехнічного ліцею, Вищого художнього професійного училища № 3 та Вищого професійного училища № 13.

 

Профілактичні заходи відбулися в рамках проекту "Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Івано-Франківської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування", який реалізує БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" за підтримки департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА завдяки фінансуванню Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

 


21.04.2016 454 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

617
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3206
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1598 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1112
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1264 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003