Студенти приватного вишу отримують державні гранти на навчання

За даними Міністерства освіти та науки, Університет Короля Данила в трійці лідерів серед приватних ЗВО за кількістю студентів, які отримали державні гранти. Таку інфографіку МОН оприлюднило під час онлайн-наради «Приватна вища освіта в контексті сучасних викликів». 

Так, понад 100 студентів Університету Короля Данила підтвердили свої знання та отримали державні гранти на навчання. Серед них —  Юлія Богаченко — студентка першого курсу спеціальності «Філологія».  

Дівчина успішно склала НМТ й отримала  200 балів з української мови, 191 — з англійської, 183 — з  історії України та 150 — з математики. 

Університет Короля Данила Юлія обрала, оскільки вважає, що УКД — саме той заклад, де вдало поєднується теорія з практикою, а невід'ємною частиною університетського життя є  активне дозвілля та цікаві заходи, форуми, тренінги і зустрічі з успішними людьми. 

«Університет Короля Данила - сучасний освітній простір, де кожен може себе реалізувати себе та розпочати власний професійний шлях. Мені до вподоби те, що заклад постійно  розвивається, забезпечує сучасний підхід до навчання, орієнтуючись на запити ринку праці. Тут я зможу сформувати свої професійні скіли, які  відповідатимуть вимогам сьогодення і дозволять бути конкурентоспроможним фахівцем в обраній галузі. Крім того, цінним для мене є й те, що в УКД постійно організовують заходи як для професійного, так і особистісного розвитку. Адже так я можу познайомитися з успішними людьми, які, надіюся, зможуть вплинути на моє подальше життя». 

Для себе дівчина обрала філологію, адже вважає її не просто фахом, а справжнім покликанням. 

«Гуманітарні науки завжди мене приваблювали. Обираючи спеціальність, я керувалася не лише особистими інтересами, а й прагненням зробити внесок у розвиток суспільства.

У час, коли Україна переживає війну, мова набуває особливого значення. Вона стає зброєю, засобом захисту нашої ідентичності,  надбанням культури та маркером національної гідності.

Філологія відкриває можливості представлення нас на міжнародній арені, сприяє доланню бар’єрів між людьми. Упевнена, що Університет Короля Данила допоможе мені реалізувати мої професійні амбіції». 

Під час вступної кампанії дівчина розглядала декілька ЗВО. Зокрема ті, де, на її думку, відповідно розвинений філологічний напрям, обрала – УКД:

«Порівнювала кілька університетів. Знала, що в деякі з них зможу вступити на бюджетну форму навчання, проте обрала УКД уже тоді, коли ще навіть не знала про грант.

Зізнаюсь, що вирішила подати документи саме в Університет Короля Данила, оскільки цінності університету тісно повʼязані з моїми. До речі, про грант я дізналася вже після складання НМТ.

На мою думку, це чудова можливість для заохочення потенційних студентів. Наявність УКД серед закладів, де діє грантова підтримка від держави, стала для мене приємною несподіванкою». 

За словами ректора Університету Короля Данила Мирослава Луцького, університет прагне зробити вищу освіту доступною для кожного, зберігаючи при цьому її високу якість. 

«Візія УКД полягає в тому, що освіта в сьогоднішніх умовах має бути якісною та доступною для всіх верств населення. Саме тому ми долучилися до реалізації проєкту державних грантів, запропонованого Міністерством освіти і науки України. Наразі за грантовою державною системою  в УКД навчається понад 100 студентів. Крім того, у нас в університеті успішно функціонує грантова програма в межах діяльності Фонду імені отця Івана Луцького. Так, абітурієнти, які здобудуть перемогу в пропонованих конкурсах, зможуть отримати знижку на навчання в УКД».

Реклама


22.01.2025 242
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4245 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743