
В Інституті історії, політології і міжнародних відносин, 11 листопада, відбулася благодійна акція "Мак пам'яті", присвячена завершенню Першої світової війни (1914–1918 рр.) та підписанню Комп'єнського перемир'я 11 листопада 1918 р.
Організатори заходу звернулися до небайдужих із гаслом "Придбай мак – вшануй воїнів Першої світової війни – допоможи сучасним Героям України!". У програмі заходу були продаж маків, солодкий ярмарок, круглий стіл "Велика і Забута", інформує прес-служба ПНУ.
Червоний мак – символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, що поширений у Західній Європі, Північній Америці та Австралії. Завдяки поезії канадського військового лікаря Джона Маккрея «На полях Фландрії» (1915), маки стали символами полеглих у боях. Ідея використовувати червоний мак як символ пам'яті належить Моїні Майкл, викладачу Університету Джорджії (США). У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру», де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам'ять за загиблими. Після 1918 року Моїна Майкл займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продавати штучні маки із шовку.
Студентами і викладачами було зібрано 3427 грн., які будуть передані на лікування добровольця батальйону "Айдар" Олега Сухарєва. Сподіваємось, що європейська традиція вшановувати 11 листопада пам'ять людей, які віддали життя у збройних конфліктах, стане щорічною у нашому університеті.