Страви Прикарпаття: в Івано-Франківську запрацював заклад громадського харчування «Паляниця. Кухня Галичини» (ФОТО)

В Івано-Франківську в центрі міста працює заклад швидкого харчування «Паляниця. Кухня Галичини».

Місцевих мешканців та гостей міста запрошують щодня з 9:00 до 20:00 год за адресою вул. Січових Стрільців 13а (вхід зі сторони Вічевого майдану, біля фонтана), пише Фіртка.

На кухні для гостей працюють шість кухарів. Зал розрахований на 120 відвідувачів. Крім того, літній майданчик вміщає додатково 80 осіб.

«Ще до 24 лютого ми з товаришами вирішили, що хочемо відкрити заклад швидкого громадського харчування, але з автентичною їжею, яка притаманна для нашого регіону. Галицька кухня нам видалася дуже хорошою ідеєю, оскільки у світі набуває популярності тренд локальної кухні.

Коли ми подорожуємо країнами світу, ми дивуємося тим чи іншим місцевим стравам, а своє у нас недооцінене. Тому ми вирішили акцентувати саме на цьому. Поєднання сучасного дизайну та смачної української галицької кухні – та візитівка, яка буде дуже симпатична для нашого туриста чи місцевого мешканця», - каже Тарас Іщенко, співзасновник закладу громадського харчування.

З його слів, сама назва, зокрема слово «паляниця», це ототожнення з пшеницею та кольором сонця, яке сходить і заходить.

«В цей час насправді досить складно розвивати бізнес через події в державі. Ми не знали, чи правильно розпочинати цю справу саме зараз.

Однак, наш проєкт передбачає працевлаштування приблизно 40 людям. І це також доволі важливо для нашої громади та держави в цілому, адже ми зобов’язані підтримувати економіку в такий складний час.

Коштом сплати податків буде допомога й хлопцям у всіх гарячих точках нашої держави», - продовжує Іщенко.

До слова, над інтер’єром закладу креативила окрема команда.

«Ми знаходимося в колишньому приміщенні Укрпошти і тому вирішили зберегти кілька елементів. Перше – це панно в залі, яке вмонтоване ще в 1938 році. Друге – це стінка, яка є залишком оригінальної архітектури, після того, коли приміщення Укрпошти з’єдналося з Укртелекомом, а це 1968 рік.

Команда дизайнерів вирішила це зберегти, щоб підкреслити дотичність закладу харчування до історичної пам’ятки архітектури нашого міста», - продовжує співзасновник проєкту.

Чоловік розповідає, що у приміщення також немає природного світла. Натомість натяжну стелю використали як альтернативу.

Окрім того, до закладу також запрошують людей з обмеженими фізичними можливостями, щоб поснідати чи пообідати. Для них передбачили при вході пандуси.

«Я відповідаю за смаки «Паляниці». В Івано-Франківську є дуже багато закладів громадського харчування європейської чи азійської кухні, а ми вирішили подавати домашню галицьку кухню.

Ця кухня особлива тим, що дуже проста і водночас смачна. Ми використовуємо рецепти ще зі старовини. До прикладу, використовуємо непоширені зараз продукти як от листя буряка чи лободу. Поєднуємо їх з різними видами м’яса, яке закуповуємо в наших локальних фермерів.

Загалом, стараємося готувати страви із тих продуктів, які є на Прикарпатті», - розповідає Назар Гаврилко, шеф-кухар.

Чоловік каже, що серед меню є вареники з картоплею, книдлики, палюшки, різноманітні млинці, печеня по-домашньому, квасоля з м’ясом, борщ, деруни, терченики з кабачків та в цілому все інше, що притаманне галицькій кухні. У «Паляниці» також присутня сезонність. Якщо зараз літо, то в закладі стараються розбавляти страви свіжими сезонними продуктами. Крім того, гостям пропонують скуштувати смачний хліб, який випікають на дровах.

За спостереженнями шеф-кухара, відвідувачі закладу найчастіше замовляють деруни та вареники.

«Якщо у місцевих мешканців немає часу на приготування їжі вдома – вони завжди можуть пообідати в нас. Тут швидко, смачно і, що не менш важливо, недорого.

Окрім обідів, ми також плануємо подавати сніданки, які готуватимуться «із ножа», тобто відвідувачі зможуть бачити сам процес приготування. Вартість обіду в нас складає приблизно 100-120 гривень», - ділиться Михайло Кретович, директор закладу.

Чоловік каже, що однією з фішок «Паляниці» є ефіопська кава з ароматом цитруса.

«Вся їжа у нас свіжа, оскільки щодня ми змінюємо меню. Після 19:00 год даємо знижку 50% на усі страви. Якщо щось залишається – наступного дня клієнтам вже не пропонуємо», - каже Кретович.

Директор закладу розповідає, що до війни планували зовсім по-іншому назвати заклад, але оскільки слово «паляниця» за останні місяці набуло нового змісту, то вирішили використати таку маркетингову фішку.

Партнерський матеріал

Фотогалерея


27.06.2022 Тіна Любчик 1665
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1051
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2440
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6406 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

267

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1089

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1128

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1334
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

547
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2004
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26447
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

508
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10410 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7949
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

491
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

352
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

506
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

578
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1524