Страви Прикарпаття: в Івано-Франківську запрацював заклад громадського харчування «Паляниця. Кухня Галичини» (ФОТО)

В Івано-Франківську в центрі міста працює заклад швидкого харчування «Паляниця. Кухня Галичини».

Місцевих мешканців та гостей міста запрошують щодня з 9:00 до 20:00 год за адресою вул. Січових Стрільців 13а (вхід зі сторони Вічевого майдану, біля фонтана), пише Фіртка.

На кухні для гостей працюють шість кухарів. Зал розрахований на 120 відвідувачів. Крім того, літній майданчик вміщає додатково 80 осіб.

«Ще до 24 лютого ми з товаришами вирішили, що хочемо відкрити заклад швидкого громадського харчування, але з автентичною їжею, яка притаманна для нашого регіону. Галицька кухня нам видалася дуже хорошою ідеєю, оскільки у світі набуває популярності тренд локальної кухні.

Коли ми подорожуємо країнами світу, ми дивуємося тим чи іншим місцевим стравам, а своє у нас недооцінене. Тому ми вирішили акцентувати саме на цьому. Поєднання сучасного дизайну та смачної української галицької кухні – та візитівка, яка буде дуже симпатична для нашого туриста чи місцевого мешканця», - каже Тарас Іщенко, співзасновник закладу громадського харчування.

З його слів, сама назва, зокрема слово «паляниця», це ототожнення з пшеницею та кольором сонця, яке сходить і заходить.

«В цей час насправді досить складно розвивати бізнес через події в державі. Ми не знали, чи правильно розпочинати цю справу саме зараз.

Однак, наш проєкт передбачає працевлаштування приблизно 40 людям. І це також доволі важливо для нашої громади та держави в цілому, адже ми зобов’язані підтримувати економіку в такий складний час.

Коштом сплати податків буде допомога й хлопцям у всіх гарячих точках нашої держави», - продовжує Іщенко.

До слова, над інтер’єром закладу креативила окрема команда.

«Ми знаходимося в колишньому приміщенні Укрпошти і тому вирішили зберегти кілька елементів. Перше – це панно в залі, яке вмонтоване ще в 1938 році. Друге – це стінка, яка є залишком оригінальної архітектури, після того, коли приміщення Укрпошти з’єдналося з Укртелекомом, а це 1968 рік.

Команда дизайнерів вирішила це зберегти, щоб підкреслити дотичність закладу харчування до історичної пам’ятки архітектури нашого міста», - продовжує співзасновник проєкту.

Чоловік розповідає, що у приміщення також немає природного світла. Натомість натяжну стелю використали як альтернативу.

Окрім того, до закладу також запрошують людей з обмеженими фізичними можливостями, щоб поснідати чи пообідати. Для них передбачили при вході пандуси.

«Я відповідаю за смаки «Паляниці». В Івано-Франківську є дуже багато закладів громадського харчування європейської чи азійської кухні, а ми вирішили подавати домашню галицьку кухню.

Ця кухня особлива тим, що дуже проста і водночас смачна. Ми використовуємо рецепти ще зі старовини. До прикладу, використовуємо непоширені зараз продукти як от листя буряка чи лободу. Поєднуємо їх з різними видами м’яса, яке закуповуємо в наших локальних фермерів.

Загалом, стараємося готувати страви із тих продуктів, які є на Прикарпатті», - розповідає Назар Гаврилко, шеф-кухар.

Чоловік каже, що серед меню є вареники з картоплею, книдлики, палюшки, різноманітні млинці, печеня по-домашньому, квасоля з м’ясом, борщ, деруни, терченики з кабачків та в цілому все інше, що притаманне галицькій кухні. У «Паляниці» також присутня сезонність. Якщо зараз літо, то в закладі стараються розбавляти страви свіжими сезонними продуктами. Крім того, гостям пропонують скуштувати смачний хліб, який випікають на дровах.

За спостереженнями шеф-кухара, відвідувачі закладу найчастіше замовляють деруни та вареники.

«Якщо у місцевих мешканців немає часу на приготування їжі вдома – вони завжди можуть пообідати в нас. Тут швидко, смачно і, що не менш важливо, недорого.

Окрім обідів, ми також плануємо подавати сніданки, які готуватимуться «із ножа», тобто відвідувачі зможуть бачити сам процес приготування. Вартість обіду в нас складає приблизно 100-120 гривень», - ділиться Михайло Кретович, директор закладу.

Чоловік каже, що однією з фішок «Паляниці» є ефіопська кава з ароматом цитруса.

«Вся їжа у нас свіжа, оскільки щодня ми змінюємо меню. Після 19:00 год даємо знижку 50% на усі страви. Якщо щось залишається – наступного дня клієнтам вже не пропонуємо», - каже Кретович.

Директор закладу розповідає, що до війни планували зовсім по-іншому назвати заклад, але оскільки слово «паляниця» за останні місяці набуло нового змісту, то вирішили використати таку маркетингову фішку.

Партнерський матеріал

Фотогалерея


27.06.2022 Тіна Любчик 1899
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1497
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

421
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14376 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1661
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

940
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6300

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

707

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1530

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1335

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1221
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

575
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

727
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

655
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

945
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5991
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13967
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

329
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

622
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

548
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

862 2