"Стратегії Івано-Франківська 2030": на форумі з'ясовували, куди рухається освіта

Тут зібрались освітяни, журналісти, місцева влада, батьки учнів та студентів, щоб разом сформувати бачення того, як будуть навчатися наші діти в найближчій перспективі. 

Про це повідомила пресслужба Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

«На сьогоднішньому форумі маємо зрозуміти, куди рухається освіта. Врахувати думку керівників усіх навчальних закладів. Після сьогоднішнього початку, буде ряд наступних зустрічей та сесій з представниками освіти, після чого ми зможемо сформувати стратегію, яку офіційно затвердять на сесії міської ради й будемо мати офіційний документ.

З початку повномасштабного вторгнення ми мали дуже великі виклики: це і відтік кадрів (майже 2 тисячі вчителів переїхали за кордон), відтік дітей (майже 3 тисячі зараз перебувають за кордоном), є також ВПО школярі та вчителі. Маємо виклики з укриттями, з тим, як реагуємо на повітряні тривоги, навчання онлайн/офлайн чи якісь інші  форми.

Тому наразі ми швидко трансформуємось, щоб краще вчити та виховувати дітей», - розповідає Вікторія Дротянко, заступниця міського голови та директорка Департаменту освіти та науки.

Окрім звичних труднощів в організації навчального процесу та здобуття освіти, цьогоріч війна надзвичайно ускладнила про ці процеси для усіх його учасників. 

«Сьогодні війна наробила шкоди всій освітній системі. Починаючи з того, що ми маємо втрачені життя освітян, вчителів, учнів, студентів – ми маємо зруйновані будівлі, школи, які залишаються на тимчасово окупованих територіях. Сьогодні надзвичайно важлива така ініціатива міста Івано-Франківська – провести подібний захід для того, щоб обговорити взагалі стратегію освіти в межах однієї громади.

Коли ви запитуєте, що потрібно робити? Тут мають робити абсолютно всі: школа, вчителі, батьки, директор школи – це один рівень. Потім громада – це другий рівень і держава – це третій рівень. Кожен на своєму рівні має пропрацьовані кроки, які необхідно реалізовувати.

Думаю, що багато громад мають подібні заходи та це дуже приємно», - розповідає Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України. 

Заступник Міністра освіти та науки України Михайло Винницький каже, що його команда відповідає за вищу освіту. І цьогоріч на Національний мультипредметний тест зареєструвалось на 60 тисяч студентів більше, аніж  минулого року. 26 тисяч записалися зі закордону. Тобто, популярність української вищої освіти очевидна і це надихає до розвитку. 

«Івано-Франківськ взагалі цікаве місто тим, що тут є незвичайний потенціал для університетського розвитку. З точки зору Києва, нам здається, що цей потенціал дещо розпорошений серед різних закладів освіти і можливо його потрібно трошечки більше концентрувати, але це важливо робити не адміністративним способом, а, послухавши, які є потреби, які є стратегії розвитку спільнот тут.

Франківськ, як місто, мені дуже близьке, і я бачу ту надзвичайний потенціал саме для науково-технічного розвитку. Бо Франківськ – не просто місто туризму, а й місто освіти, науки та високоосвічених людей», - каже Михайло Винницький, заступник Міністра освіти та науки України. 

На думку міського голови Руслана Марцінківа, дуже важливо проводити такі заходи, щоб залучити до розробки освітнього вектора максимальну кількість дотичних людей та експертів. На стратегії є заступник міністра, який саме курує вищі навчальні заклади. Дуже важливо залучати зовнішніх експертів. Є консультанти щодо стратегії: Євген Глібовицький і Олександр Солонтай, які приєднують зовнішніх чи міжнародних експертів з різних напрямків. Дуже важливо дотримуватися вимог Європейського Союзу. 

«Розуміємо, щоб без якісної, сучасної освіти: від дитячого садочка до вищого навчального закладу – не буде сучасного розвитку Івано-Франківська. Тим паче, що ми обговорюємо розвиток освіти в умовах війни, в умовах викликів, які сьогодні є. Далі будуть працювати робочі групи для того, щоб напрацювати стратегію розвитку до 2030 року.

Ми плануємо, що вкінці року спільно з нашими партнерами така стратегія розвитку буде затверджена на сесії міської ради. Не стільки важливий сам документ, як те, наскільки місто буде залучене до розробки цієї стратегії й на скільки ця стратегія стане своєю.

Тому максимально хочемо залучити освітян. Через освітян залучимо і дітей, і батьків до розробки нашої стратегії. Тому дуже важливо, що такі обговорення сьогодні відбуваються», - підсумував Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Університеті Короля Данила відбувся робочий форум «IF_FORUM_Банківництво»


13.06.2023 Іван Муканик 693
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2748
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20917
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1820
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1301 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3971

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

600

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

687
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

702
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

651
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8140
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

680 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

786