"Стратегії Івано-Франківська 2030": на форумі з'ясовували, куди рухається освіта

Тут зібрались освітяни, журналісти, місцева влада, батьки учнів та студентів, щоб разом сформувати бачення того, як будуть навчатися наші діти в найближчій перспективі. 

Про це повідомила пресслужба Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

«На сьогоднішньому форумі маємо зрозуміти, куди рухається освіта. Врахувати думку керівників усіх навчальних закладів. Після сьогоднішнього початку, буде ряд наступних зустрічей та сесій з представниками освіти, після чого ми зможемо сформувати стратегію, яку офіційно затвердять на сесії міської ради й будемо мати офіційний документ.

З початку повномасштабного вторгнення ми мали дуже великі виклики: це і відтік кадрів (майже 2 тисячі вчителів переїхали за кордон), відтік дітей (майже 3 тисячі зараз перебувають за кордоном), є також ВПО школярі та вчителі. Маємо виклики з укриттями, з тим, як реагуємо на повітряні тривоги, навчання онлайн/офлайн чи якісь інші  форми.

Тому наразі ми швидко трансформуємось, щоб краще вчити та виховувати дітей», - розповідає Вікторія Дротянко, заступниця міського голови та директорка Департаменту освіти та науки.

Окрім звичних труднощів в організації навчального процесу та здобуття освіти, цьогоріч війна надзвичайно ускладнила про ці процеси для усіх його учасників. 

«Сьогодні війна наробила шкоди всій освітній системі. Починаючи з того, що ми маємо втрачені життя освітян, вчителів, учнів, студентів – ми маємо зруйновані будівлі, школи, які залишаються на тимчасово окупованих територіях. Сьогодні надзвичайно важлива така ініціатива міста Івано-Франківська – провести подібний захід для того, щоб обговорити взагалі стратегію освіти в межах однієї громади.

Коли ви запитуєте, що потрібно робити? Тут мають робити абсолютно всі: школа, вчителі, батьки, директор школи – це один рівень. Потім громада – це другий рівень і держава – це третій рівень. Кожен на своєму рівні має пропрацьовані кроки, які необхідно реалізовувати.

Думаю, що багато громад мають подібні заходи та це дуже приємно», - розповідає Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України. 

Заступник Міністра освіти та науки України Михайло Винницький каже, що його команда відповідає за вищу освіту. І цьогоріч на Національний мультипредметний тест зареєструвалось на 60 тисяч студентів більше, аніж  минулого року. 26 тисяч записалися зі закордону. Тобто, популярність української вищої освіти очевидна і це надихає до розвитку. 

«Івано-Франківськ взагалі цікаве місто тим, що тут є незвичайний потенціал для університетського розвитку. З точки зору Києва, нам здається, що цей потенціал дещо розпорошений серед різних закладів освіти і можливо його потрібно трошечки більше концентрувати, але це важливо робити не адміністративним способом, а, послухавши, які є потреби, які є стратегії розвитку спільнот тут.

Франківськ, як місто, мені дуже близьке, і я бачу ту надзвичайний потенціал саме для науково-технічного розвитку. Бо Франківськ – не просто місто туризму, а й місто освіти, науки та високоосвічених людей», - каже Михайло Винницький, заступник Міністра освіти та науки України. 

На думку міського голови Руслана Марцінківа, дуже важливо проводити такі заходи, щоб залучити до розробки освітнього вектора максимальну кількість дотичних людей та експертів. На стратегії є заступник міністра, який саме курує вищі навчальні заклади. Дуже важливо залучати зовнішніх експертів. Є консультанти щодо стратегії: Євген Глібовицький і Олександр Солонтай, які приєднують зовнішніх чи міжнародних експертів з різних напрямків. Дуже важливо дотримуватися вимог Європейського Союзу. 

«Розуміємо, щоб без якісної, сучасної освіти: від дитячого садочка до вищого навчального закладу – не буде сучасного розвитку Івано-Франківська. Тим паче, що ми обговорюємо розвиток освіти в умовах війни, в умовах викликів, які сьогодні є. Далі будуть працювати робочі групи для того, щоб напрацювати стратегію розвитку до 2030 року.

Ми плануємо, що вкінці року спільно з нашими партнерами така стратегія розвитку буде затверджена на сесії міської ради. Не стільки важливий сам документ, як те, наскільки місто буде залучене до розробки цієї стратегії й на скільки ця стратегія стане своєю.

Тому максимально хочемо залучити освітян. Через освітян залучимо і дітей, і батьків до розробки нашої стратегії. Тому дуже важливо, що такі обговорення сьогодні відбуваються», - підсумував Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Університеті Короля Данила відбувся робочий форум «IF_FORUM_Банківництво»


13.06.2023 Іван Муканик 667
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

112
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

361
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13956 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1600
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

892
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6185

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

655

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1293

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1181
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

538
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

679
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1598
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

618
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

902
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5942
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13730
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

273
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

571
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

499
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

810 2