Стратегія управління міськими лісами: на Вовчинецькому пагорбі планують створити ландшафтний парк

Днями співробітники кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету презентували стратегічну частину інтеграційного багатофункціонального плану управління приміським лісом, на замовлення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Про це йдеться на сайті університету, передає Фіртка.

Проєкт впроваджується у рамках Дунайської Транснаціональної Програми, що фінансується з фондів ЄС (ЄФРР та ІПВ та ЄІС). Відповідальним партнером за реалізацію заходів проєкту в місті Івано-Франківську є Департамент інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради.

В цілому, проєкт спрямований на стале управління приміськими лісами та заліснененими територіями семи європейських міст, у тому числі Івано-Франківську, яке передбачає невиснажливе використання лісових ресурсів, управління екосистемними послугами, розвиток приміського екотуризму; підтримку місцевих громад і вирішення конфліктів між землекористувачами; збереження й охорону цінних видів флори та фауни та природних оселищ.

Слід зазначити, що локації проєкту URBforDAN (Вовчинецькі пагорби) уже стали одними з найбільш популярних місць відпочинку жителів і гостей Івано-Франківська.

"Розроблений і презентований нашими науковцями-екологами план інтеграційного багатофункціонального управління приміським лісом містить практичні рекомендації щодо підтримки екологічного балансу Вовчинецьких гір, алгоритми систематичного отримання екосистемних послуг, пропозиції щодо побудови екологічно дружньої інфраструктури, шляхи збереження цінних природних комплексів і біорізноманіття", - йдеться в повідомленні.

Для сталого управління приміськими лісами університетські науковці виступили з обґрунтованою пропозицією створення тут регіонального ландшафтного парку з робочою назвою "Станіславівський", до складу якого повинні увійти землі ПЗФ, Смарагдової мережі, річки, лісові масиви та інші землі, які відповідно до ст. 23 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" можуть бути переданими з вилученням або без вилучення у їх власників або користувачів.

На думку розробників, це сприятиме встановленню чіткого зонування території за цільовим призначенням:

  • організація масової рекреаційної діяльності та надання легальних послуг у цій сфері;
  • створенню робочих місць і сплаті податків до місцевого бюджету;
  • встановленню режиму належно охорони природних об’єктів та забезпечення контролю за їх використанням;
  • забезпеченню перманентного отримання екосистемних послуг;
  • провадженню організованих заходів із екологічної освіти і розвитку місцевому підприємництву.

Ця ідея уже пройшла низку громадських слухань і отримала схвальні відгуки від місцевих громад і відповідального в Івано-Франківську партнера URBforDAN.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Дослідження, тренування та навчання: науковці ІФНМУ представлять свої роботи на Європейському респіраторному конгресі

Узагальнили історичний досвід: прикарпатські науковці завершили написання Енциклопедії ЗУНР (ФОТО)


01.09.2021 870
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

337
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

472
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2313
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1707
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2001
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5608 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1112

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1126

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1641

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1112
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

872
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

725
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14547
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

525
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10388
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6062
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

611
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7512
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2740
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

513
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

610
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

446