Стратегія управління міськими лісами: на Вовчинецькому пагорбі планують створити ландшафтний парк

Днями співробітники кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету презентували стратегічну частину інтеграційного багатофункціонального плану управління приміським лісом, на замовлення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Про це йдеться на сайті університету, передає Фіртка.

Проєкт впроваджується у рамках Дунайської Транснаціональної Програми, що фінансується з фондів ЄС (ЄФРР та ІПВ та ЄІС). Відповідальним партнером за реалізацію заходів проєкту в місті Івано-Франківську є Департамент інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради.

В цілому, проєкт спрямований на стале управління приміськими лісами та заліснененими територіями семи європейських міст, у тому числі Івано-Франківську, яке передбачає невиснажливе використання лісових ресурсів, управління екосистемними послугами, розвиток приміського екотуризму; підтримку місцевих громад і вирішення конфліктів між землекористувачами; збереження й охорону цінних видів флори та фауни та природних оселищ.

Слід зазначити, що локації проєкту URBforDAN (Вовчинецькі пагорби) уже стали одними з найбільш популярних місць відпочинку жителів і гостей Івано-Франківська.

"Розроблений і презентований нашими науковцями-екологами план інтеграційного багатофункціонального управління приміським лісом містить практичні рекомендації щодо підтримки екологічного балансу Вовчинецьких гір, алгоритми систематичного отримання екосистемних послуг, пропозиції щодо побудови екологічно дружньої інфраструктури, шляхи збереження цінних природних комплексів і біорізноманіття", - йдеться в повідомленні.

Для сталого управління приміськими лісами університетські науковці виступили з обґрунтованою пропозицією створення тут регіонального ландшафтного парку з робочою назвою "Станіславівський", до складу якого повинні увійти землі ПЗФ, Смарагдової мережі, річки, лісові масиви та інші землі, які відповідно до ст. 23 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" можуть бути переданими з вилученням або без вилучення у їх власників або користувачів.

На думку розробників, це сприятиме встановленню чіткого зонування території за цільовим призначенням:

  • організація масової рекреаційної діяльності та надання легальних послуг у цій сфері;
  • створенню робочих місць і сплаті податків до місцевого бюджету;
  • встановленню режиму належно охорони природних об’єктів та забезпечення контролю за їх використанням;
  • забезпеченню перманентного отримання екосистемних послуг;
  • провадженню організованих заходів із екологічної освіти і розвитку місцевому підприємництву.

Ця ідея уже пройшла низку громадських слухань і отримала схвальні відгуки від місцевих громад і відповідального в Івано-Франківську партнера URBforDAN.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Дослідження, тренування та навчання: науковці ІФНМУ представлять свої роботи на Європейському респіраторному конгресі

Узагальнили історичний досвід: прикарпатські науковці завершили написання Енциклопедії ЗУНР (ФОТО)


01.09.2021 1040
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

621
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3215
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003