
Івано-Франківськ сьогодні стикається з гострою нестачею кадрів у комунальному секторі, що загрожує стабільній роботі інфраструктури міста.
Про це в етері радіо "Західний полюс" розповів заступник міського голови, директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.
За словами Смушака, гострий дефіцит кваліфікованих робітників у місті вже став системною проблемою — знайти майстра навіть для невеликого ремонту нині дуже складно через загальну нестачу фахівців.
Крім того, комунальні підприємства не можуть конкурувати з приватним сектором за рівнем зарплат, які суттєво зросли в останні роки. Відтак, фахівці обирають роботу у приватних компаніях, де платять більше.
«Комунальні підприємства, на жаль, не можуть конкурувати із приватним бізнесом у плані заробітних плат. У нас завжди зарплати нижчі, тому й знайти працівника складно.
Наприклад, у нас є вакансії інспекторів з паркування, зарплата яких у середньому 20 тисяч гривень на руки, а кращі можуть отримувати й понад 25 тисяч, але працівників не вистачає», — сказав Смушак.
Посадовець уточнив, особливо гостро стоїть питання з водіями автобусів та тролейбусів. Через брак кадрів довелося скоротити кількість рейсів.
«Зарплата досвідченого водія може сягати 25–30 тисяч гривень, але все одно не вистачає охочих», — додав Смушак.
Смушак пояснив, що багатьох потенційних працівників лякає загроза мобілізації. Місто може забронювати лише половину військовозобов’язаних працівників, а про решту повідомляють у ТЦК. Це призводить до мобілізації або звільнення цих працівників.
«Це призводить до того, що багато людей відмовляються від офіційної роботи, ховаються, виїжджають за кордон або шукають нелегальні варіанти працевлаштування.
Насправді, багато хто просто боїться офіційного працевлаштування через можливість призову до армії.
Люди зараз перебувають у вимушеній нестабільності: перебігають, живуть на будовах, на фірмах, бо бояться їздити додому, особливо якщо по дорозі кілька блокпостів. Це ненормально.
Якщо дати людям можливість офіційно працевлаштуватися з бронюванням — це буде найдієвіший механізм, щоб легалізувати заробітні плати в Україні і підтримати економіку», — зазначив Смушак.
Заступник мера наголосив на необхідності перегляду політики бронювання працівників, зокрема ФОПів, які створюють валовий продукт і сплачують податки, але не мають відстрочки від мобілізації.
«Потрібно розширити категорії осіб, які можуть офіційно працювати з бронюванням. Це допоможе залучити до легальної зайнятості більше працівників, стабілізувати ситуацію і підтримати економіку міста», — переконаний посадовець.
Смушак підсумував, через кадрову кризу знижується якість та стабільність надання комунальних послуг, зокрема транспортних перевезень, прибирання та ремонту.
«Ми вже відчуваємо колапс у роботі, який загрожує подальшій роботі інфраструктури», — підкреслив заступник мера.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну