Степан Руднянин: «Розвиток міста – це командна робота»

Жовтень не за горами, і скоро знову робити вибір, бажано обдуманий.

Депутат Івано-Франківської міської ради Степани Руднянин розповів про розвиток міста, карантин і майбутні вибори.

– Пане Степане, у 2015 році ви обиралися до міськради від «Блоку Петра Порошенка». Тепер «Європейська солідарність» – головна опозиційна сила, тож деякі ваші колеги підуть на вибори під іншими прапорами. Чому залишаєтесь ви?

– Я балотувався від БПП як позапартійний, а вступив до ЄС, вже коли Петро Порошенко не був президентом. Просто мені близький курс, який тримає партія.

Порошенку можна подякувати за те, що у нашому місті немає війни. Він провів чесні вибори, підтримав мову, розбудував армію, сприяв створенню соборної церкви. Це базові речі будь-якої країни, яка хоче бути і є незалежною. А його програш на виборах – це результат багатьох чинників, зокрема п’ятої колони, яка має великий ресурс, в тому числі інформаційний.

Але при Порошенкові зросла економіка, доходи місцевих бюджетів виросли в рази, бо він віддав фінансовий ресурс на місця. Бюджет Франківська до того становив трохи більше ніж 800 млн грн, зараз – вчетверо більше. Це дає можливість виборцю, мешканцю міста, контролювати витрати.

До того ж? ЄС – це єдина націоналістична партія, яка, дивімося на речі реально, матиме представництва по всій Україні. А це дає плацдарм для відновлення проукраїнського, проєвропейського, пронатівського курсу.

– Згідно з соцопитуваннями, франківці найбільше задоволені роботою мера й міської ради. У чому секрет популярності?

– Рейтинги місцевої влади високі не лише у Франківську. Це теж тому, що на місцях з’явився фінансовий ресурс. Це – яскравий приклад вдалої реформи децентралізації. Ми не знаємо, як повели б себе наші попередники, маючи такий самий ресурс. За рахунок цього робиться благоустрій, ремонти дворів, вулиць, об’єктів соціальної сфери тощо.

До речі, чомусь так виглядає, що у місті все робить одна людина чи одна політична сила. Але це командна робота і, які б у нас не були політичні розбіжності, ми вболіваємо за все, що стосується розвитку міста. Багато проєктів ініціюють депутати від нашої фракції. Напевно, ми не так це рекламуємо.

– А як ви оцінюєте діяльність міського голови?

– Позитивно, бо бачу, що місто розвивається. Ми разом працюємо над розвитком міста. Це позитив, що міський голова – відкритий, комунікабельний, багато спілкується з журналістами. Але, з іншого боку, міський голова не має жити тільки цим.

– Як ви оцінюєте дії влади під час пандемії?

– У світі є два варіанти: шведський і суворий карантин. А в нас вийшов симбіоз, на мою думку, найгірший. Спершу ми жорстким карантином встигли зруйнувати економіку. А тепер розслабились і бачимо зростання випадків захворювання. Натомість, знову вводити суворий карантин не можна, бо економіка його не переживе.

Крім того, від початку ми були зовсім не готові. Бачили, що пандемія у світі вже розвивається, а в нас чомусь зникли з продажу маски. Ми ж розуміємо, що один підприємець не міг усі їх скупити й вивезти в Китай? Тобто без згоди центральної влади не обійшлося.

Це можна порівняти з початком війни, коли бійці у тапочках йшли на фронт. Так само і медики пішли на свій фронт без засобів захисту. Знову рятували волонтери та благодійники. Так, наша команда, за сприяння фонду Петра Порошенка, поставила захисних засобів і тестів на Прикарпаття на суму майже 4 млн грн.

– У чому суть програми муніципально-приватного партнерства, яку ви презентували на останній сесії міськради?

– Зараз мешканці мають можливість відключитися від центрального опалення, перейшовши на індивідуальне. За законом, якщо хоч 75 % мешканців багатоповерхівки згідні, то комісія має право дати дозвіл на відключення. Але в кожному будинку є 5-15 % квартир, які не мають на це коштів.

Суть програми – у тристоронній співпраці власника квартири, підприємця чи приватної фірми та управителя. Підприємець влаштовує індивідуальне опалення у кожній квартирі, навіть у тих, які не мають можливості оплатити. А вони, у свою чергу, зобов’язуються повернути кошти протягом 2-3 років. Гарантом повернення коштів підприємцю виступає домоуправитель.

Тобто, маючи великий об’єм замовлень, підприємець може працювати. Людям вигідно, бо вони економлять на опаленні. А основне – весь будинок не є заручником тих 15 %.

– У чому ще бачите основний розвиток нашого міста?

– Треба думати про інвестиційну привабливість. Якщо ми покажемо, що місто вміє заробляти і дбати про мешканців, інвестор прийде. Також треба розвивати дрібне виробництво.

Ще ми недооцінюємо туристичний потенціал Франківська. Кажуть: якщо ти не випив кави у Львові, то ти там не був. А Франківськ – як перевальний пункт перед Карпатами. Варто розвивати гастрономічний, медичний туризм.

Також треба модернізувати міську теплопостачальну мережу. Бо частина мешканців таки хочуть залишитися на центральному опаленні. А ще – поступово треба перейти на повністю комунальний транспорт, бажано тролейбус – екологічно чистий.

Репортер, партнерський матеріал


31.08.2020 1364
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2748
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20917
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1820
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1301 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3968

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

599

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

687
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

702
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

651
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8140
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

680 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

786