Статус кандидата на вступ до ЄС – це юридичне підтвердження того, що Україна – частина європейської родини

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС. Хтось каже, що цей курс ми обрали 8 років тому, я ж вважаю, що Україна завжди була європейською державою: ціннісно, культурно, позиційно та географічно.

У 2014 ми не просто обирали європейський вектор, а почали за нього боротьбу, яка триває до сьогодні. Однією з причин повномасштабного вторгнення росії, за їх словами, було унеможливити приєднання України до західних економічних чи військово-політичних блоків. Але попри військові дії, окупацію територій, руйнування міст, будинків, інфраструктури і, на жаль, щоденні людські втрати – ми продовжуємо рух назустріч європейському майбутньому. Ми не можемо відступити, адже кожен наш крок назустріч Європі – це також крок до нашої перемоги над окупантом. 

Хочу наголосити, що зараз Україна стоїть на захисті всієї Європи. Мирне життя людей від Польщі до Португалії захищають наші воїни, сміливі та відважні хлопці та дівчата. Якщо росію не зупинити зараз, вони підуть далі, і під загрозою опиняться наші західні сусіди. Безумовно, велика вдячність всім країнам за військову та гуманітарну допомогу, за прихисток для мільйонів українців. Але ще нам потрібні конкретні рішення, які доведуть, що для європейських держав ті цінності, за які борються українці, важливіші, ніж енергоносії від агресора. Сьогодні ми не перестанемо рішуче вимагати у країн-партнерів ще більше зброї та публічної підтримки. Адже жодна країна не може тримати нейтралітет – тут потрібно визначитися на чиєму ти боці.

Україна готова та достойна приєднатись до європейської родини, тому для нас важливо отримати статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення про це буде прийматись 23-24 червня на засіданні Ради Європейського союзу. Зрозуміло, що негайного вступу України до ЄС не відбудеться. Але у час боротьби нам важливо отримати підтримку від Європейської спільноти у вигляді позитивного рішення про надання статусу кандидата.

Що це дасть?

  • Насамперед визнання, що одного дня Україна стане повноцінним членом ЄС.
  • Статус кандидата надасть можливість поглиблювати співпрацю з ЄС у різних напрямках та сферах. Для українського бізнесу буде відкритий європейський ринок. Це забезпечить економічне зростання, надходження інвестицій, створення робочих місць – що є важливим для того, аби українці, які зараз були змушені виїхати в ЄС, повертались додому.
  • Це демонстрація того, що Україна ніколи не буде у сфері інтересів та впливу росії – ні культурно, ні економічно, ні геополітично.
  • Це поштовх до продовження європейських трансформацій в країні.
  • Також Україна буде мати доступ до фінансових ресурсів ЄС для відбудови наших міст, будинків та інфраструктури.

Нині Угорщина, Нідерланди, Данія, Швеція ще не готові давати зелене світло для України в отриманні статусу кандидата на вступ до ЄС. І попри те, що ця каденція євродепутатів позитивно налаштована щодо України, рішення кожна країна буде ухвалювати самостійно.

Ми чекаємо підтримки від європейської спільноти та позитивного рішення для України на саміті лідерів Євросоюзу. Адже для кожного українця зараз погодження статусу кандидата на вступ у ЄС – це юридичне підтвердження того, що Європа поруч з нами в боротьбі з ворогом і у нас є спільне майбутнє.

Зі своєї сторони ми будемо продовжувати євроінтеграційний курс на законодавчому рівні та в реформуванні, наскільки це дозволятиме воєнний стан в країні. Бо статус кандидата – не фінальний, а проміжний етап для якісних змін.  Все буде Україна. Ми обов'язково переможемо! Україна – це Європа.


16.06.2022 Прощук Едуард 6006
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

886
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1917 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

874
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3156

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1265
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1