Статус кандидата на вступ до ЄС – це юридичне підтвердження того, що Україна – частина європейської родини

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС. Хтось каже, що цей курс ми обрали 8 років тому, я ж вважаю, що Україна завжди була європейською державою: ціннісно, культурно, позиційно та географічно.

У 2014 ми не просто обирали європейський вектор, а почали за нього боротьбу, яка триває до сьогодні. Однією з причин повномасштабного вторгнення росії, за їх словами, було унеможливити приєднання України до західних економічних чи військово-політичних блоків. Але попри військові дії, окупацію територій, руйнування міст, будинків, інфраструктури і, на жаль, щоденні людські втрати – ми продовжуємо рух назустріч європейському майбутньому. Ми не можемо відступити, адже кожен наш крок назустріч Європі – це також крок до нашої перемоги над окупантом. 

Хочу наголосити, що зараз Україна стоїть на захисті всієї Європи. Мирне життя людей від Польщі до Португалії захищають наші воїни, сміливі та відважні хлопці та дівчата. Якщо росію не зупинити зараз, вони підуть далі, і під загрозою опиняться наші західні сусіди. Безумовно, велика вдячність всім країнам за військову та гуманітарну допомогу, за прихисток для мільйонів українців. Але ще нам потрібні конкретні рішення, які доведуть, що для європейських держав ті цінності, за які борються українці, важливіші, ніж енергоносії від агресора. Сьогодні ми не перестанемо рішуче вимагати у країн-партнерів ще більше зброї та публічної підтримки. Адже жодна країна не може тримати нейтралітет – тут потрібно визначитися на чиєму ти боці.

Україна готова та достойна приєднатись до європейської родини, тому для нас важливо отримати статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення про це буде прийматись 23-24 червня на засіданні Ради Європейського союзу. Зрозуміло, що негайного вступу України до ЄС не відбудеться. Але у час боротьби нам важливо отримати підтримку від Європейської спільноти у вигляді позитивного рішення про надання статусу кандидата.

Що це дасть?

  • Насамперед визнання, що одного дня Україна стане повноцінним членом ЄС.
  • Статус кандидата надасть можливість поглиблювати співпрацю з ЄС у різних напрямках та сферах. Для українського бізнесу буде відкритий європейський ринок. Це забезпечить економічне зростання, надходження інвестицій, створення робочих місць – що є важливим для того, аби українці, які зараз були змушені виїхати в ЄС, повертались додому.
  • Це демонстрація того, що Україна ніколи не буде у сфері інтересів та впливу росії – ні культурно, ні економічно, ні геополітично.
  • Це поштовх до продовження європейських трансформацій в країні.
  • Також Україна буде мати доступ до фінансових ресурсів ЄС для відбудови наших міст, будинків та інфраструктури.

Нині Угорщина, Нідерланди, Данія, Швеція ще не готові давати зелене світло для України в отриманні статусу кандидата на вступ до ЄС. І попри те, що ця каденція євродепутатів позитивно налаштована щодо України, рішення кожна країна буде ухвалювати самостійно.

Ми чекаємо підтримки від європейської спільноти та позитивного рішення для України на саміті лідерів Євросоюзу. Адже для кожного українця зараз погодження статусу кандидата на вступ у ЄС – це юридичне підтвердження того, що Європа поруч з нами в боротьбі з ворогом і у нас є спільне майбутнє.

Зі своєї сторони ми будемо продовжувати євроінтеграційний курс на законодавчому рівні та в реформуванні, наскільки це дозволятиме воєнний стан в країні. Бо статус кандидата – не фінальний, а проміжний етап для якісних змін.  Все буде Україна. Ми обов'язково переможемо! Україна – це Європа.


16.06.2022 Прощук Едуард 6054
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

513
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5286
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1431
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1309
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2574
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3967

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

353

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1029

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

946
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

337
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

603
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5655
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

305
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

214
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1010
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

878