Статус кандидата на вступ до ЄС – це юридичне підтвердження того, що Україна – частина європейської родини

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС. Хтось каже, що цей курс ми обрали 8 років тому, я ж вважаю, що Україна завжди була європейською державою: ціннісно, культурно, позиційно та географічно.

У 2014 ми не просто обирали європейський вектор, а почали за нього боротьбу, яка триває до сьогодні. Однією з причин повномасштабного вторгнення росії, за їх словами, було унеможливити приєднання України до західних економічних чи військово-політичних блоків. Але попри військові дії, окупацію територій, руйнування міст, будинків, інфраструктури і, на жаль, щоденні людські втрати – ми продовжуємо рух назустріч європейському майбутньому. Ми не можемо відступити, адже кожен наш крок назустріч Європі – це також крок до нашої перемоги над окупантом. 

Хочу наголосити, що зараз Україна стоїть на захисті всієї Європи. Мирне життя людей від Польщі до Португалії захищають наші воїни, сміливі та відважні хлопці та дівчата. Якщо росію не зупинити зараз, вони підуть далі, і під загрозою опиняться наші західні сусіди. Безумовно, велика вдячність всім країнам за військову та гуманітарну допомогу, за прихисток для мільйонів українців. Але ще нам потрібні конкретні рішення, які доведуть, що для європейських держав ті цінності, за які борються українці, важливіші, ніж енергоносії від агресора. Сьогодні ми не перестанемо рішуче вимагати у країн-партнерів ще більше зброї та публічної підтримки. Адже жодна країна не може тримати нейтралітет – тут потрібно визначитися на чиєму ти боці.

Україна готова та достойна приєднатись до європейської родини, тому для нас важливо отримати статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення про це буде прийматись 23-24 червня на засіданні Ради Європейського союзу. Зрозуміло, що негайного вступу України до ЄС не відбудеться. Але у час боротьби нам важливо отримати підтримку від Європейської спільноти у вигляді позитивного рішення про надання статусу кандидата.

Що це дасть?

  • Насамперед визнання, що одного дня Україна стане повноцінним членом ЄС.
  • Статус кандидата надасть можливість поглиблювати співпрацю з ЄС у різних напрямках та сферах. Для українського бізнесу буде відкритий європейський ринок. Це забезпечить економічне зростання, надходження інвестицій, створення робочих місць – що є важливим для того, аби українці, які зараз були змушені виїхати в ЄС, повертались додому.
  • Це демонстрація того, що Україна ніколи не буде у сфері інтересів та впливу росії – ні культурно, ні економічно, ні геополітично.
  • Це поштовх до продовження європейських трансформацій в країні.
  • Також Україна буде мати доступ до фінансових ресурсів ЄС для відбудови наших міст, будинків та інфраструктури.

Нині Угорщина, Нідерланди, Данія, Швеція ще не готові давати зелене світло для України в отриманні статусу кандидата на вступ до ЄС. І попри те, що ця каденція євродепутатів позитивно налаштована щодо України, рішення кожна країна буде ухвалювати самостійно.

Ми чекаємо підтримки від європейської спільноти та позитивного рішення для України на саміті лідерів Євросоюзу. Адже для кожного українця зараз погодження статусу кандидата на вступ у ЄС – це юридичне підтвердження того, що Європа поруч з нами в боротьбі з ворогом і у нас є спільне майбутнє.

Зі своєї сторони ми будемо продовжувати євроінтеграційний курс на законодавчому рівні та в реформуванні, наскільки це дозволятиме воєнний стан в країні. Бо статус кандидата – не фінальний, а проміжний етап для якісних змін.  Все буде Україна. Ми обов'язково переможемо! Україна – це Європа.


16.06.2022 Прощук Едуард 5919
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1583
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1020
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1280 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3745 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33874
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2837

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

358

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

754

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1699

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1070
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

634
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

512
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

889
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12205
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1500
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1283
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

542
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

256
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

324
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

371
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1263