Статус кандидата на вступ до ЄС – це юридичне підтвердження того, що Україна – частина європейської родини

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС. Хтось каже, що цей курс ми обрали 8 років тому, я ж вважаю, що Україна завжди була європейською державою: ціннісно, культурно, позиційно та географічно.

У 2014 ми не просто обирали європейський вектор, а почали за нього боротьбу, яка триває до сьогодні. Однією з причин повномасштабного вторгнення росії, за їх словами, було унеможливити приєднання України до західних економічних чи військово-політичних блоків. Але попри військові дії, окупацію територій, руйнування міст, будинків, інфраструктури і, на жаль, щоденні людські втрати – ми продовжуємо рух назустріч європейському майбутньому. Ми не можемо відступити, адже кожен наш крок назустріч Європі – це також крок до нашої перемоги над окупантом. 

Хочу наголосити, що зараз Україна стоїть на захисті всієї Європи. Мирне життя людей від Польщі до Португалії захищають наші воїни, сміливі та відважні хлопці та дівчата. Якщо росію не зупинити зараз, вони підуть далі, і під загрозою опиняться наші західні сусіди. Безумовно, велика вдячність всім країнам за військову та гуманітарну допомогу, за прихисток для мільйонів українців. Але ще нам потрібні конкретні рішення, які доведуть, що для європейських держав ті цінності, за які борються українці, важливіші, ніж енергоносії від агресора. Сьогодні ми не перестанемо рішуче вимагати у країн-партнерів ще більше зброї та публічної підтримки. Адже жодна країна не може тримати нейтралітет – тут потрібно визначитися на чиєму ти боці.

Україна готова та достойна приєднатись до європейської родини, тому для нас важливо отримати статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення про це буде прийматись 23-24 червня на засіданні Ради Європейського союзу. Зрозуміло, що негайного вступу України до ЄС не відбудеться. Але у час боротьби нам важливо отримати підтримку від Європейської спільноти у вигляді позитивного рішення про надання статусу кандидата.

Що це дасть?

  • Насамперед визнання, що одного дня Україна стане повноцінним членом ЄС.
  • Статус кандидата надасть можливість поглиблювати співпрацю з ЄС у різних напрямках та сферах. Для українського бізнесу буде відкритий європейський ринок. Це забезпечить економічне зростання, надходження інвестицій, створення робочих місць – що є важливим для того, аби українці, які зараз були змушені виїхати в ЄС, повертались додому.
  • Це демонстрація того, що Україна ніколи не буде у сфері інтересів та впливу росії – ні культурно, ні економічно, ні геополітично.
  • Це поштовх до продовження європейських трансформацій в країні.
  • Також Україна буде мати доступ до фінансових ресурсів ЄС для відбудови наших міст, будинків та інфраструктури.

Нині Угорщина, Нідерланди, Данія, Швеція ще не готові давати зелене світло для України в отриманні статусу кандидата на вступ до ЄС. І попри те, що ця каденція євродепутатів позитивно налаштована щодо України, рішення кожна країна буде ухвалювати самостійно.

Ми чекаємо підтримки від європейської спільноти та позитивного рішення для України на саміті лідерів Євросоюзу. Адже для кожного українця зараз погодження статусу кандидата на вступ у ЄС – це юридичне підтвердження того, що Європа поруч з нами в боротьбі з ворогом і у нас є спільне майбутнє.

Зі своєї сторони ми будемо продовжувати євроінтеграційний курс на законодавчому рівні та в реформуванні, наскільки це дозволятиме воєнний стан в країні. Бо статус кандидата – не фінальний, а проміжний етап для якісних змін.  Все буде Україна. Ми обов'язково переможемо! Україна – це Європа.


16.06.2022 Прощук Едуард 5759
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494