Старт ЗНО-2013: Металодетектори таки фіксують порушення процедури учасниками

 

3 червня стартувало зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Першим предметом тестування стала хімія. Оцінити свій рівень знань з цього предмету виявили бажання близько 50 тисяч осіб,  що складає 16 % від усіх зареєстрованих абітурієнтів.

Громадянська мережа ОПОРА вже вшосте проводить спостереження за дотриманням процедур ЗНО. 3 червня її представники були присутніми на 71 пункті тестування у 14 областях України.  

Загалом, спостерігачі оцінюють перший день тестування як якісно організований, без суттєвих порушень з боку персоналу, який забезпечував проведення ЗНО. Крім того, не було виявлено жодного випадку пошкодження чи розкриття контейнерів із тестовими завданнями до початку оцінювання знань абітурієнтів.  

Разом з тим, незважаючи на невелику кількість пунктів тестування з хімії, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували випадки недопущення, а то й позбавлення учасників права проходження ЗНО. 

Найчастіше абітурієнти не могли потрапити у пункт тестування через відсутність Сертифікату та оригіналу документа, що посвідчує особу. Спостерігачі зафіксували намагання учасників без Сертифікату пройти у 16 пунктах тестування (4 - Київській області, по 3 - в Чернівецькій та Дніпропетровській областях, 2 в Харківській області, та по 1 у Рівненській, Дніпропетровській, Вінницькій, Львівській областях). У більшості випадків абітурієнти стверджували, що вони не отримали Сертифікат, тому й не взяли його з собою. Прикро, що а ні батьки, а ні самі учасники не здогадалися перевірити комплект необхідних документів заздалегідь. Також не змогли потрапити до пункту тестування і ті, хто зявився з копією паспорта, або прийшов не на той предмет. У Івано-Франківську абітурієнтка переплутала предмет тестування і дату, та прийшла складати тест з Української мови та літератури 3 червня замість 5.      

Нова процедура застосування металодетекторів сприяла дотриманню процедур ЗНО, хоча для недобросовісних абітурієнтів вона закінчувалося позбавленням права продовжувати участь у тестуванні. На відміну від минулорічної практики, коли використання цих пристроїв у пунктах тестування не було належним чином врегульоване, а тому й не стало гарантією дотриманню процедур зовнішнього незалежного оцінювання, в цьому році Український центр оцінювання якості освіти передбачив окремий формальний порядок застосування таких пристроїв.

Зокрема, було введено поняття «технологічної перерви», яка оголошується в аудиторії під час роботи абітурієнтів над тестовими завданнями. Саме тоді представники Державної служби охорони можуть використати металодетектори для контролю за дотриманням правил та процедур проходження ЗНО учасниками тестування. Час, відведений на таку перерву, додається до загального часу роботи над завданнями.

У більшості регіонів України, де були присутні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА (Івано-Франківська, Харківська, Луганська, Львівська, Рівненська, Волинська, Миколаївська, Чернівецька, Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Закарпатська області, а також м. Київ) металодетектори застосовувалися за визначеною процедурою та цілком виконали свою функцію. У Донецькій області металодетектори застосовувалися лише у частині пунктів тестування, що загалом не сприяє забезпеченню рівних умов для проходження ЗНО усіма абітурієнтами. Адже у тих пунктах, де технологічна перерва оголошувалася і працівники ДОС використовували пристрої для контролю за дотриманням процедур ЗНО, ймовірність вилучення абітурієнта з пункту тестування за наявність мобільного телефону зростає. Не до кінця була дотримана процедура і у Луганській області. Спостерігачі ОПОРИ були присутні у п’яти пунктах тестування, в кожному з яких оголошувалася технологічна перерва. Однак виявлені у ЗОШ № 30 та ЗОШ № 42 в трьох абітурієнтів технічні засоби (вимкнутий мобільний телефон та два плеєри з навушниками) не стали причиною для позбавлення абітурієнтів права подальшої роботи над тестовими завданнями.

Майже у кожному регіоні під час технологічної перерви за допомогою металодетектора в учасників тестування було виявлено мобільні телефони. Такі абітурієнти позбавлялися права подальшої роботи над тестовими завданнями і змушені були залишити пункт тестування. Так, за даними спостерігачів від ОПОРИ у Харківській області за порушення правил проходження ЗНО 5 абітурієнтів залишили приміщення тестування завчасно, у Львівській – 2, у Рівненській – 1, у Вінницькій – 2, Миколаївській – 3, Черкаській – 1, Закарпатській – 1, Дніпропетровській – 3, м. Києві - 8.

На пункті тестування в Харківській державній академії фізичної культури було вилучено трьох абітурієнтів з мобільними телефонами та складено акти про порушення процедури. В результаті перевірки у ЗОШ № 3 м. Миколаїв були знайдені заборонені технічні засоби у трьох учасників. Усі вони залишили пункт тестування завчасно. У ЗОШ № 96 м. Дніпропетровськ в абітурієнтки під час перевірки металошукачем жодних технічних пристроїв не було виявлено, однак згодом вона вийшла з аудиторії, взявши свій жакет, що лежав у місці, відведеному для особистих речей. Після повернення в аудиторію, у абітурієнтки випадково випав мобільний телефон, через що вона була позбавлена права проходити тест далі.

Як виняток, спостерігачі зафіксували незвичну процедуру застосування металодетектора у Криворізькій гімназії № 95. Там працівник ДСО перевіряв дотримання процедур ЗНО лише учасниками чоловічої статті, що загалом не сприяє рівним умовам проходження тестування.

Звертаємо увагу на те, що учасники позбавлялися права подальшої роботи над тестовими завданнями навіть тоді, коли мобільні телефони були вимкнені.

Разом з тим, жодного порушника процедури ЗНО не було виявлено за допомогою металодетектора у Івано-Франківській, Чернівецькій та Донецькій областях.  

Спостерігалися і більш традиційні способи нечесної поведінки під час тестування, зокрема списування, використання шпаргалок, консультації у сусідів. Були зафіксовані намагання списати правильні відповіді в аудиторії № 8 у ЗОШ № 50 м. Миколаїв, але після зауваження порушення не повторювалися. Натомість у Криворізькому медичному коледжі абітурієнт був позбавлений права продовжувати роботу над тестом, тому що у нього була вилучена шпаргалка представником Українського ЦОЯО. Загалом, за списування чи використання шпаргалок із пунктів тестування вилучалося значно менше учасників ЗНО, ніж через наявність у них мобільних телефонів.

Що стосується роботи персоналу пунктів тестування, то спостерігачі загалом позитивно оцінюють підготовку інструкторів, які безпосередньо проводили тестування, також акцентують на достатньому рівні компетентності уповноважених та відповідальних за пункти тестування. Натомість зауваження, перш за все, стосуються неналежного супроводу учасників черговими до виходу чи рекреаційних зон. 

У Навчально-виховному комплексі: загальноосвітня школа I-III ступенів - гімназія № 2 м. Вінниця чергові не супроводжували абітурієнтів та не тримали їх у полі зору, коли ті виходили до рекреаційної зони та після закінчення роботи над тестами. За словами спостерігача, абітурієнт таким чином мав змогу скористатись додатковими матеріалами та залишитись непоміченим. Через відсутність на місці чергового, не супроводжували  абітурієнтів до рекреаційної зони і в пункті тестування Черкаська гімназія № 9 імені О.М. Луценка. Зокрема, інструктор в одній з аудиторії не зміг дочекатися чергового для супроводження абітурієнта до туалету.

В ЗОШ № 13 м. Рівне, в аудиторії № 6 під час тестування в інструктора задзвонив мобільний телефон. Після чого він вийшов в коридор і почав голосно розмовляти. Спостерігач ОПОРИ в цей час перебував в коридорі, порушнику було зроблено зауваження.

Підбиваючи підсумки першого дня тестування, Громадянська мережа ОПОРА позитивно оцінює новий порядок застосування металодетекторів, який сприяє дотриманню процедур проходження зовнішнього незалежного оцінювання його учасниками. Разом з тим, звертаємо увагу УЦОЯО на потребу довести до відома усіх регіональних центрів оцінювання якості освіти, а також Уповноважених УЦОЯО інформацію  про уніфікований порядок дій у випадку виявлення допоміжних технічних засобів у абітурієнта під час технологічної перерви. Адже один із основних принципів проведення ЗНО – рівність – має бути дотриманий по відношенню до всіх учасників.


05.06.2013 1107 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

609
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2046
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33376
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2255
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2992
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5073 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

372

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1130

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

736

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

943
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

231
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

536
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

613 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1102
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

930
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1019
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

791
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30165 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

847
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3825
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

462
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

494