Старовинні двері з Івано-Франківська збувають Вікторові Ющенку?

 

В Інтернеті з'явилося оголошення про продаж давніх дерев'яних дверей. На фото в оголошенні — двері старовинних будинків середмістя Івано-Франківська.

 

Засновник краєзнавчого об'єднання “Моє місто” Василь Іваночко розповідає, що кілька тижнів тому до членів об'єднання звернулася стурбована франківчанка, яка натрапила на це оголошення в Інтернеті. Жінку обурила пропозиція придбати старовинні двері, які досі знаходяться у під'їздах будинків-пам’яток архітектури в центрі міста.

 

За телефоном, вказаним в оголошенні, “Моє місто” вирахувало, що за продажем дверей, імовірно, стоїть власник антикварної крамниці “Старі речі” по вулиці Січових Стрільців. Будинок, в якому розміщена крамничка, також є пам'яткою архітектури місцевого значення. “Ми одразу ж пішли до власника з'ясовувати ситуацію, але поки сварилися за оголошення, за кілька днів зникли двері з його крамниці і на їх місці з'явилися металопластикові”, - розповідає Василь Іваночоко.

 

Депутат обласної ради Сергій Адамович має інформацію про те, що двері заздалегідь готували до продажу: “Власник крамниці в розмові зі знайомою мені людиною зізнався, що вже знайшов покупця”. Після того, як у справу втрутилося “Моє місто”, місцеві ЗМІ та депутати, на дверях крамниці з'явилося оголошення про те, що двері перебувають на реставрації. Інформацію підтверджує начальник відділу охорони культурної спадщини ОДА Андрій Давидюк, який видав дозвіл на їхню начебто тимчасову заміну металопластиковими.

 

Коли двері повернуть з реставрації, чиновник, втім, не знає. Сергій Адамович припускає, що двері могли готувати навіть для Віктора Ющенка, адже, за деякою інформацією, власник крамниці регулярно постачає екс-президенту старовину. “За нашою інформацією, ці двері зараз перебувають у власника в гаражі. Виглядає на те, що в останній момент він просто злякався. Вирішив перестрахуватися і роздобув собі дозвіл на реставрацію ”, - припускає Василь Іваночко.

 

Член об'єднання “Моє місто”, начальник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин порахував, що за останні місяці в Івано-Франківську зникло щонайменше вісім старовинних дверей. Вирішили бити на сполох. Учасники об'єднання, які мають посвідчення громадських інспекторів, звернулися в місцеве Управління по боротьбі з економічними злочинами. Як розповідає Іваночко, захисників міста виставили за двері, мовляв, немає факту продажу — нема про що говорити. “Ми хотіли самі спробувати купити двері і запропонували правоохоронцям відстежити ситуацію, однак нам сказали, що в країні зараз є й важливіші справи”, - каже він.

 

Знімати старовинні двері з пам’ятки архітектури місцевого значення — це злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність. У місті таких пам'яток 559. Цілком ймовірно, що мешканці цих будинків навіть не підозрюють, що самовільно змінювати двері, а тим паче продавати чи викидати їх на смітник, як це нещодавно сталося в одному з будинків по вулиці Мазепи, не мають права. На ділі зняти давні двері і вставити металопластик у пам'ятці архітектури може будь-хто. Прецедентів покарання за такого роду злочини у місті немає.

 

Зараз “Моє місто” готує план захисту дверей, які ще залишились. Об'єднання надішле заяви у правоохоронні органи та поспілкується з цього приводу із мером міста. Паралельно сфотографують усі двері, які становлять історичну цінність. “Поки ми друкували історичні книжечки про наше місто, виявилося, що його просто немає кому захищати, адже під наглядом Управління з захисту культурної спадщини місто поволі, але впевнено розвалюється і розкрадається”, - зауважує Іваночко.

 

Парадокс, але в Івано-Франківську питанням охорони культурної спадщини міста займається обласна структура під керівництвом пана Давидюка, чий підпис стоїть на різних документах, що стосуються багатьох втрачених на сьогодні об’єктів, які мають історичну цінність для міста. Новостворена міська структура, очолювана Ігорем Панчишиним, натомість не має відповідних повноважень. Остання резонансна справа за підписом Давидюка — добудова на даху пам'ятки архітектури місцевого значення у будинку на вулиці Незалежності, 43, про що “ГК” вже писав. Схоже, підпис пам’яткоохоронця Давидюка – це вже поганий знак для пам’ятки, якщо не вирок…

 

Щоб “просвітити” недалекоглядних франківчан, “Моє місто” вже підготувало до друку брошуру із детальним переліком усіх пам'яток національного і місцевого значення. У брошурі буде фото кожної пам’ятки, її короткий опис та охоронний номер. “Ми отримали у спадок дуже цікаве і гарне місто, а поводимося у ньому, як корова у палаці, - кажуть краєзнавці з об’єднання. - Центр Івано-Франківська — це є музей міста в місті, тут важливо зберегти кожну деталь. Натомість за часів незалежної України Івано-Франківськ знищили значно більше, ніж у часи радянської та німецької окупацій”, пише Галицький кореспондент.

 


04.12.2012 2773 6
Коментарі (6)

Геньо 2012.12.04, 14:38
Фіртка, не перетворюйтесь в БЮТівську підстилку, не поливайте брудом Ющенка. Сором вам.
Бувшій 2012.12.04, 15:57
А та .......... і так вся в ......, нижче плінтуса як кажуть
сава 2012.12.04, 17:22
маразматики ніяк не можуть заспокоїтися і плетуть всяку Х.........ю,зрозуміло всім,що за тим брудом завжди стояло ....... шобло під керівництвом ЖУЛЬКИ-злодійки,але ціль тут одна,треба чимось забивати мозги сірій біомасі(це слова Жульки),хто так запереживав за двері,а ці шедеври.що понабудовували,біля історичних памяток,церков,то що Є?Ліпше нехай дадуть пояснення,хто дозволив КРЕМАТОРІЙ в самому центрі,ось де біда і трагедія наших архітєкторів.сидимо і плачемо.до чого ще притулити Ющенка,щоб черговий раз обісрати по завданню ЖУЛЬКИ і ЇЇ прихвостнів.............
Оксана 2012.12.04, 19:17
Клятий зрадник Ющенко вивіз з України в Америку два вантажних літаки антикваріату часів Трипільської культури.
Славко 2012.12.05, 08:24
Знаючи особисто Адамовича, припускаю, що це його черговий трюк для реклами власної персони.
Мар,яна 2012.12.05, 15:40
Адамович одним реченням згаданий, а вже йому все приписали. На відміну від "Славка" знаю його як дуже порядну особу і піар його цікавить в останню чергу.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

536
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1918
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33312
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2210
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2948
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4986 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

322

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1091

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

693

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

913
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

186
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

496
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

577 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1047
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

893
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

986
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

756
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30134 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

777
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3755
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

419
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

456