Старовинні двері з Івано-Франківська збувають Вікторові Ющенку?

 

В Інтернеті з'явилося оголошення про продаж давніх дерев'яних дверей. На фото в оголошенні — двері старовинних будинків середмістя Івано-Франківська.

 

Засновник краєзнавчого об'єднання “Моє місто” Василь Іваночко розповідає, що кілька тижнів тому до членів об'єднання звернулася стурбована франківчанка, яка натрапила на це оголошення в Інтернеті. Жінку обурила пропозиція придбати старовинні двері, які досі знаходяться у під'їздах будинків-пам’яток архітектури в центрі міста.

 

За телефоном, вказаним в оголошенні, “Моє місто” вирахувало, що за продажем дверей, імовірно, стоїть власник антикварної крамниці “Старі речі” по вулиці Січових Стрільців. Будинок, в якому розміщена крамничка, також є пам'яткою архітектури місцевого значення. “Ми одразу ж пішли до власника з'ясовувати ситуацію, але поки сварилися за оголошення, за кілька днів зникли двері з його крамниці і на їх місці з'явилися металопластикові”, - розповідає Василь Іваночоко.

 

Депутат обласної ради Сергій Адамович має інформацію про те, що двері заздалегідь готували до продажу: “Власник крамниці в розмові зі знайомою мені людиною зізнався, що вже знайшов покупця”. Після того, як у справу втрутилося “Моє місто”, місцеві ЗМІ та депутати, на дверях крамниці з'явилося оголошення про те, що двері перебувають на реставрації. Інформацію підтверджує начальник відділу охорони культурної спадщини ОДА Андрій Давидюк, який видав дозвіл на їхню начебто тимчасову заміну металопластиковими.

 

Коли двері повернуть з реставрації, чиновник, втім, не знає. Сергій Адамович припускає, що двері могли готувати навіть для Віктора Ющенка, адже, за деякою інформацією, власник крамниці регулярно постачає екс-президенту старовину. “За нашою інформацією, ці двері зараз перебувають у власника в гаражі. Виглядає на те, що в останній момент він просто злякався. Вирішив перестрахуватися і роздобув собі дозвіл на реставрацію ”, - припускає Василь Іваночко.

 

Член об'єднання “Моє місто”, начальник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин порахував, що за останні місяці в Івано-Франківську зникло щонайменше вісім старовинних дверей. Вирішили бити на сполох. Учасники об'єднання, які мають посвідчення громадських інспекторів, звернулися в місцеве Управління по боротьбі з економічними злочинами. Як розповідає Іваночко, захисників міста виставили за двері, мовляв, немає факту продажу — нема про що говорити. “Ми хотіли самі спробувати купити двері і запропонували правоохоронцям відстежити ситуацію, однак нам сказали, що в країні зараз є й важливіші справи”, - каже він.

 

Знімати старовинні двері з пам’ятки архітектури місцевого значення — це злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність. У місті таких пам'яток 559. Цілком ймовірно, що мешканці цих будинків навіть не підозрюють, що самовільно змінювати двері, а тим паче продавати чи викидати їх на смітник, як це нещодавно сталося в одному з будинків по вулиці Мазепи, не мають права. На ділі зняти давні двері і вставити металопластик у пам'ятці архітектури може будь-хто. Прецедентів покарання за такого роду злочини у місті немає.

 

Зараз “Моє місто” готує план захисту дверей, які ще залишились. Об'єднання надішле заяви у правоохоронні органи та поспілкується з цього приводу із мером міста. Паралельно сфотографують усі двері, які становлять історичну цінність. “Поки ми друкували історичні книжечки про наше місто, виявилося, що його просто немає кому захищати, адже під наглядом Управління з захисту культурної спадщини місто поволі, але впевнено розвалюється і розкрадається”, - зауважує Іваночко.

 

Парадокс, але в Івано-Франківську питанням охорони культурної спадщини міста займається обласна структура під керівництвом пана Давидюка, чий підпис стоїть на різних документах, що стосуються багатьох втрачених на сьогодні об’єктів, які мають історичну цінність для міста. Новостворена міська структура, очолювана Ігорем Панчишиним, натомість не має відповідних повноважень. Остання резонансна справа за підписом Давидюка — добудова на даху пам'ятки архітектури місцевого значення у будинку на вулиці Незалежності, 43, про що “ГК” вже писав. Схоже, підпис пам’яткоохоронця Давидюка – це вже поганий знак для пам’ятки, якщо не вирок…

 

Щоб “просвітити” недалекоглядних франківчан, “Моє місто” вже підготувало до друку брошуру із детальним переліком усіх пам'яток національного і місцевого значення. У брошурі буде фото кожної пам’ятки, її короткий опис та охоронний номер. “Ми отримали у спадок дуже цікаве і гарне місто, а поводимося у ньому, як корова у палаці, - кажуть краєзнавці з об’єднання. - Центр Івано-Франківська — це є музей міста в місті, тут важливо зберегти кожну деталь. Натомість за часів незалежної України Івано-Франківськ знищили значно більше, ніж у часи радянської та німецької окупацій”, пише Галицький кореспондент.

 


04.12.2012 2416 6
Коментарі (6)

Геньо 2012.12.04, 14:38
Фіртка, не перетворюйтесь в БЮТівську підстилку, не поливайте брудом Ющенка. Сором вам.
Бувшій 2012.12.04, 15:57
А та .......... і так вся в ......, нижче плінтуса як кажуть
сава 2012.12.04, 17:22
маразматики ніяк не можуть заспокоїтися і плетуть всяку Х.........ю,зрозуміло всім,що за тим брудом завжди стояло ....... шобло під керівництвом ЖУЛЬКИ-злодійки,але ціль тут одна,треба чимось забивати мозги сірій біомасі(це слова Жульки),хто так запереживав за двері,а ці шедеври.що понабудовували,біля історичних памяток,церков,то що Є?Ліпше нехай дадуть пояснення,хто дозволив КРЕМАТОРІЙ в самому центрі,ось де біда і трагедія наших архітєкторів.сидимо і плачемо.до чого ще притулити Ющенка,щоб черговий раз обісрати по завданню ЖУЛЬКИ і ЇЇ прихвостнів.............
Оксана 2012.12.04, 19:17
Клятий зрадник Ющенко вивіз з України в Америку два вантажних літаки антикваріату часів Трипільської культури.
Славко 2012.12.05, 08:24
Знаючи особисто Адамовича, припускаю, що це його черговий трюк для реклами власної персони.
Мар,яна 2012.12.05, 15:40
Адамович одним реченням згаданий, а вже йому все приписали. На відміну від "Славка" знаю його як дуже порядну особу і піар його цікавить в останню чергу.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

892
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

702
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1819
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3149
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2510
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2495

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

154

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

681

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

647

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1529
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

288
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

625
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

575
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

277
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

344
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26984
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

800
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19633
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

379
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

362
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

687
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1197 1