Стародавні монети: свідки історії

Гроші супроводжували людство на всіх етапах розвитку цивілізації. Яких тільки форм вони не набували! Спочатку це були камені, мушлі, потім — одомашнені тварини. Згодом гроші стали виготовляти з дорогоцінних металів: срібла, золота. На монетах викарбовувати профілі правителів або якісь важливі історичні події.

Римська імперія збуджувала уяву диктаторів. Реальні свідки слави імперії — це монети Стародавнього Риму на Monitex, які може придбати кожен охочий. Хіба ж не заманливо доторкнутися до грошей, що тримав у руках житель античної цивілізації? Саме тої, що сформувала наше сучасне життя та дуже сильно вплинула на економічний та політичний стан усіх історичних епох Європи.

Фінанси Стародавнього Риму

Стародавній Рим і його економічна система трималися на сільському господарстві, праці рабів та торгівлі. Промисловість та мануфактури мали дуже незначну частку та обслуговували сферу будування. Вони видобували каміння та робили цеглу.

Дуже розповсюдженим був бартер, коли просто обмінювалися товарами та послугами. Але монетна система залишалася доволі розвиненою. Гроші чеканили з міді, бронзи, срібла та золота. Вони були в ходу не тільки на величезній території імперії, але й поза її межами. До нашого часу дійшли такі види монет:

  • денарій;
  • срібний антонініан;
  • срібна силіква;
  • золотий солід;
  • фоліс;
  • сестрицій;
  • дупондій;
  • сестерцій.

Спадщина Стародавнього Риму настільки багата, що скарби находять досі, а вивченням історичних фактів займалися багато вчених у різних сферах. Чимало досягнень на кшталт водогону, архітектури, латини, права прийшло до сучасної цивілізації саме від Риму.

Коротка історія римських монет

Римляни перейняли вміння карбувати монети від Стародавньої Греції. Такі грецькі колонії, як Неаполіс, робили дидрахми та статери зі срібла й золота. Спочатку римляни користувалися бронзовими брусками, не бажаючи витрачати час та сили на карбування. Торгівля й виробництво були дуже примітивними, тому застосовували звичайний обмін.

З розвитком та виникненням римського права почали виготовляти монети з тяжкої бронзи. Далі з’являється мідний ас, який був дуже важким та незручним у використанні. Тому робили його частини, найменшою з яких була унція.

Монети Стародавнього Риму є унікальними та рідкісними. Але на сайті Monitex є нагода придбати цікаві експонати для вашої колекції. Такі цінності — це вигідна інвестиція, що буде тільки зростати в ціні.

Реклама


15.02.2024 631
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

189
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1493
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

959
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1321 6
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2672
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2029

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

352

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

464

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1397

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1375
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

229
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18143
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1105
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3453
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

810
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10572
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6309
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

966
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

245
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

470
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3069
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

792