Станиславівська броварня, що на вулиці Новгородській, практично набрала первозданного вигляду. На «обличчі» споруди відтворені з точністю всі елементи декору, включно з роком побудови броварні – 1767.
Також можна побачити надпис «Brovar parowy Sedelmajera».
Нагадаємо, що Петро Зедельмайер (разом зі своєю родиною) володів Станиславівським пивзаводом з 1905 року і до Великої Вітчизняної Війни, який при ньому носив назву «Browar Parowy Sedelmajera Sp.zoo».
Під його управлінням пивоварня дуже успішно функціонувала і мала на той час дуже велику кількість співробітників. Думаємо що вам буде цікаво дізнатися про історію пивоваріння у Івано-Франківську. У привілеї Андрія Потоцького від 7 травня 1662 про надання місту Магдебурзького права є такі рядки: «На передмісті дозволяю будувати броварні, солодовні, винокурні, маєтки, на що кожному будуть виділені ділянки. Цим же привілеєм затверджувався податок - «від варіння пива з мірою - п'ять злотих».
Треба зауважити, що будівля заводу була найстарішою в Україні серед аналогічних підприємств. Станиславів навіть випередив Львів. Хоча офіційною датою заснування Львівської пивоварні вважається 1715, найдавніші цехи, що дійшли до нас, побудовані в першій половині XIX століття. Недарма Станіславівський пивзавод був визнаний єдиним в Україні пам'ятником промислової архітектури національного значення. Але згаданий завод був не єдиним у місті. У 1847 році в Станиславові діяло вже чотири пивоварні. Разом вони виробляли 12 208 відер пива на рік і платили податки на суму 22 283 злотих 94 центи. А на початку ХХ століття Станиславівське пиво було вже добре відомо по всій Галичині і навіть конкурувало з львівським. Є цікава легенда, як в давнину перевіряли якість пива. На дерев'яну лавку виливали відро напою, після чого туди сідав член магістрату у шкіряних штанях. Через п'ять хвилин він вставав, і якщо його дупа прилипала до лавки, або з тріском від неї відривалась, то пиво вважалось добрим.
Якщо ж чиновник підіймався легко, то це свідчило, що пиво розбавлене. Магістрати намагалися боротися з цим злом. Наприклад, вони значно дешевше продавали ліцензії на виготовлення пляшкового пива, яке, на відміну від розливного, складніше було розбавити.
Юрій Гриньків, Андрій Волик, vezha.org