Станція "Івано-Франківськ": поїзд їде по колу

 

 

Міста не мають власного життя, вони віддано служать людям, їхнім ідеям – як унікальним, так і страшно безглуздим. Вони переходять від однієї влади до іншої, від одного мера до наступного, від покоління до покоління.

 

В цьому процесі щось народжується, а щось руйнується, хтось будує, а хтось навіть умисно нищить. Та найстійкішими, як показує час, є людські звички, що роками набувалися, успадковувалися від певної системи чи то способу життя; які постійно знаходять своє віддзеркалення у великому міському організмі, в певних його елементах; які, зрештою, вписуються або розбалансовують архітектурний кровообіг – але в додаток ця людська діяльність так чи інакше впливає і на самих людей, провокує певні емоції, пробуджує спогади чи раптом породжує нерозуміння: звідки це, що таке, хто придумав?

 

Рутинність обслуговування світу і того, що в ньому накопичується, напевно, не дуже важлива – але багато теперішніх управлінців не годні собі з тим дати ради. Не можуть вирішити проблеми в провідних галузях, тому займаються популізмом, підігрують людям, щось латають, маскують, але ґрунтовно нічого не змінюють.

 

І, звісно, для багатьох така формула господарювання навіть дуже прийнятна, попри те, що вона задовольняє тільки мінімальні потреби, а з іншого боку дає можливість ухилятися від відповідальності. Та все це – до певної межі, поки ці фальшиві вчинки не проектуються в наше власне життя, не пошкоджують особистої зони комфорту.

 

В Івано-Франківську нещодавно облаштували клумбу – і опинившись поряд із нею, я раптом відчула, що час ніби зупинився. Навіть тепер, на 27-му році незалежності України, ми досі не можемо позбутися радянських стандартів життя, бо когось таки душить ностальгія, яка сміливо спроектувалася в паровозики на клумбах, а десь в якомусь дворі – в дитячі майданчики, а в когось на стіні – у великий мурал. Але найгірше – вона таки добряче засіла в головах наших управлінців.

 

 

Та річ не тільки в безглуздій ідеї – ця чиновницька мрія обійшлася громаді міста в добру копійку. Так, через відому всім систему “Prozorro” відбувалися торги щодо облаштування клумби з паровозиками. Участь, звісно, взяли “свої”, бо хто б доручив невідомим людям встановлювати патріотичні паровозики.

 

Декоративна клумба "Паровозик" та “Вагончик” з монтажем коштує франківцям 282 400 грн. Виграв торг підприємець Глобин Василь Васильович, який на минулих виборах балотувався у депутати в міську раду від партії “Солідарність”. Його конкурентом (на торгах за "поровозики") був Ярослав Володимирович Дубас, який пропонував нижчу ціну, але не додав певних довідок, тому був дискваліфікований.

 

Однак останній – таки активний учасник “Prozorro”: в минулому успішно вигравав торги з благоустрою і в липні виконував роботи для комунального підприємства “Центр розвитку міста та рекреації”, облаштовував пляж на міському озері за 270 000 грн,  майданчик для вигулу тварин на вул. Молодіжній за 275 000 грн, встановив  лавки на вул. Галицький у м. Івано-Франківську (33 300 грн).

 

Звісно, це добре, але сам підприємець є лікарем-рентгенологом Івано-Франківської міської поліклініки №3, членом політичної партії ВО “Свобода”, був депутатом Івано-Франківської міської ради 6 демократичного скликання, а також балотувався в депутати на минулих виборах.

 

І якось прикро, що лікар в нашому місті облаштовує пляжі і ставить лавки, виборює право на встановлення паровозиків, що політики стали головними підрядниками при міській раді – і навіть попри набуте місцевою владою в рамках децентралізації право на самостійне управління, місто так і не має власного бачення його розвитку, не може набратися сміливості і запровадити моду на раціональні та прогресивні рішення, а так і досі опоганює простір совковими підходами та “паровозиками”.

 

Хоча і гроші є, і щороку бюджет міста зростає в середньому на 30%, розум і управлінські здібності так легко не набуваються, адже сміливість ухвалювати непопулярні рішення притаманна тільки окремим. На жаль, у нас таких немає.

 

Можливо, вони і не винні в цьому. Бо ж коли лікар займається облаштуванням пляжу, а депутати, кандидати займаються благоустроєм, риють траншеї, будують дороги, то для них політична діяльність – це бізнес, а не розвиток міста, не служіння громаді.

 

Зате у нас є паровозики, тому чух-чух – тільки не вперед, а по колу.

 

 

Наталія Сербин, zbruc


15.11.2017 Наталія СЕРБИН 4483 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

628
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1162
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2488
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1346
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1982 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

666

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

750

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

338
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

450
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1038
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

284
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

284
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

471
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

446
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

678