США і РФ : Договір СНО-ІІІ

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році.

Договір передбачає скорочення ядерних боєзарядів міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) до 1550 одиниць, а балістичних ракет підводних човнів (БРПЛ) та важких бомбардувальників (ТБ) – до 700 одиниць.

Договір розрахований на 10 років із можливістю продовження за взаємною домовленістю сторін на 5 років. 29 січня 2021 року президент Путін підписав закон про продовження ДСНО до 5 лютого 2026 року.

Стаття XI Договору передбачає взаємні інспекції США та РФ на військові ядерні об'єкти один одного для взаємного контролю над ядерними озброєннями, щоб кожна сторона могла переконатися, що друга не розгортає більше ядерних боєголовок, а також засобів їх доставляння (пускових установок, підводних човнів та літаків. У серпні 2022 року США запропонували Росії обмінятись інспекціями ядерних об'єктів, але Росія відмовилася надалі виконувати цей пункт договору. 31 січня 2023 року Держдепартамент США звинуватив Росію у порушенні СНО-3.

21 лютого 2023 року президент Росії Володимир Путін у посланні до Федеральних Зборів заявив про припинення участі Росії у договорі. Згідно із його заявою, Росія не допустить інспекцію свого ядерного арсеналу.

Слід зазначити, що сам цей договір підписано до 5 лютого 2026 року та не передбачає такої дії, як зупинення. У статті XIV передбачено право виходу з договору (не призупинення), але цей пункт передбачає виняткові обставини та відповідну тримісячну процедуру.   Таким чином РФ вдруге порушила цей договір (як і безліч інших міжнародних договорів).

Причина тут очевидна. Сполученим Штатам Америки є що показати, тому вони завжди готові до взаємної інспекції та вимагають виконання цього пункту договору. А ядерне озброєння РФ перебуває у жалюгідному стані, тому Путін і боїться зганьбитися на весь світ. Заява Путіна — ніщо інше, як істерика, адже дотримання договору більше на користь Росії, аніж США.

20 квітня 2022 року РФ з космодрому Плесецьк провела перше успішне льотне випробування ракети "Сармат" ("Сатана-2"), яка здатна нести кілька ядерних боєголовок, про що Путін трубив на весь світ словами:

"Сармат" заставит задуматься тех оголтелых, кто пытается угрожать РФ".

Слід зазначити, що ця ракета є удосконаленим варіантом української розробки. Надходження цього ракетного комплексу на озброєння затягнулося через відсутність низки українських комплектуючих після анексії Криму та використання нових технологічних рішень у виробництві МБР. Цей ракетний комплекс має замінити комплекс" Воєвода", який іржавіє на складах РФ із 1988 року.

20 лютого 2023 року, у день візиту Джо Байдена до України та напередодні виступу перед федеральними зборами, Путін вирішив ще раз налякати світ, але цього разу йому довелося промовчати. Випробування закінчилося провалом.

Причому це стосується новітньої ракети, а не того ядерного металобрухту, який знаходиться на тривалому зберіганні, тому задуматися тут слід шаленому Путіну.

Тепер неважко прорахувати і наслідки можливого виходу РФ із цього договору СНО-3.

Військовий бюджет Росії становить лише десяту частину військового бюджету США. Тільки цієї цифри достатньо, щоб передбачити – на чию користь піде гонитва озброєнь, яку провокує РФ.

Це дасть змогу США за відносно короткий термін збільшити кількість ядерних боєголовок та їх носіїв у кілька разів. А щодо якості цих озброєнь, то на 2024 рік Білий дім просить Конгрес затвердити витрати Пентагону на суму 842 млрд доларів США (у 2023 було 813 млрд доларів США).

170 млрд доларів США виділять на закупівлю нових систем озброєнь, а ще 145 млрд доларів США - на науково-дослідні та дослідно-конструкторські розробки, тоді як весь військовий бюджет РФ на 2023 рік становить лише 65 млн доларів США.

І для росіян це не було секретом, про таку перспективу вони знали ще у 2018 році.

Невже потрібно багато розуму, аби вдуматися в ці цифри? Але члени Федеральних Зборів Росії, не розуміючи цих елементарних речей, порушення Путіним договору вітали стоячи, бурхливими оплесками, розцінивши це як сміливий і рішучий крок, як грізне попередження, і на  такий пафосний цирк було смішно дивитися.

Аналізуючи всі злочинні плани Путіна, починаючи з 2014 року, слід зазначити, що всі його імперські агресивні ініціативи дали абсолютно протилежний результат. Це може статися і з Договором СНО-3.

Фотогалерея


27.03.2023 Ярослав Івашин 1748
09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2108
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

868
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

676
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10233 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2772 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2043

Як московити крали історію наших предків.

429

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

248

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

789

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

817
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

225
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

327
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

546
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

225
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

228
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

479
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

556
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5823
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

138
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

284
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

449
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

525