Справа триває: відомі нові подробиці про булінг в одному з ліцеїв Івано-Франківська

фото: ілюстративне


Чому збільшується кількість випадків булінгу (цькування) у дитячих колективах?

Про це розповіла начальниця відділу ювенальної превенції поліції області Алла Бойчук для "Суспільного Івано-Франківська", передає Фіртка.

Як зауважила Алла Бойчук, насамперед ситуація залежить від інформованості батьків і дітей про відповідальність і можливість звернення у поліцію.

"Тому ми спілкуємося з кожним заявником і вони розуміють, що можуть звернутися.

Друге — це очна форма навчання. Бо булінг стосується лише навчального закладу, якщо конфлікти відбуваються у його межах і пов’язані з освітнім процесом у соцмережах та групах, як ми документували в ліцеї № 4.

Тому із цим, думаю, що пов'язано", - каже Бойчук.

Відомо, на якому зараз етапі справа щодо булінгу одного з учнів у ліцеї №4.

"Один протокол складений щодо неповідомлення керівником закладу освіти поліцію про факти булінгу. Два протоколи складені щодо батьків, діти яких цькували хлопчика, потерпілого. Та троє батьків притягнуті до відповідальності чи оформлені матеріали про правопорушення, передбачене статтею 184 - це неналежне виховання дітей.

Ми розуміємо, що діти ображали цього хлопчика. Вони вчинили правопорушення, передбачене статтею 173. Тобто це був одиничний факт конфлікту з цією дитиною і ми щодо батьків склали протоколи. Ці матеріали сформовані, скеровані у суд, перевірка триває, діти опитані, педагогічний колектив опитаний. Але справа ще не завершена.

З 32 дітей, які є в цьому класі ще не всі опитані. Присутні різні моменти, батьки відмовляються від опитування дітей, інші батьки не мають можливості з'явитися на запрошення поліцейських у зв'язку із зайнятістю. Ми це допрацюємо", - зазначила поліцейська.

Як уточнює Алла Бойчук, хлопчик після конфлікту, востаннє був у школі 19 лютого. Дитина школу не відвідувала, погано себе почувала, хворіла.

"Мама потерпілого погодилася на опитування дитини в зеленій кімнаті. Дитина опитана, в нас є висновок психолога. Визначено, що дитина справді зазнає булінгу. Він не комфортно себе почував в закладі. Хоча дитина любить навчатися, комунікабельна та обдарована.

Хлопчик дуже гарно й грамотно відповідає на запитання, вивчає англійську мову, грає на скрипці. Можливо є заздрість інших щодо цієї дитини, його особливостей, обдарованостей. Думаю, це основна причина. Встановлено, що дитина має багато днів пропуску навчального процесу. 56 днів, як нам повідомили у закладі освіти, дитина була відсутня на заняттях. 

Є медичні документи, заяви матері, що дитина з тих чи інших причин не відвідувала заклад. Хлопчик навчався дистанційно. Як він вчитиметься далі, визначатиме мама. Але я думаю, що дитині потрібно відвідувати очне навчання", - резюмує начальниця відділу ювенальної превенції поліції області.

Однак відомо, батьки однокласників цього школяра також написали заяви у поліцію.

"Зараз є шість заяв. П'ять стосуються Любові Бурак. Яка в соцмережах розповсюдила персональні дані їхніх дітей, де є зазначені мобільні телефони. Дітям з різних номерів надходили погрози.

І є одна заява, зареєстрована щодо матері цього хлопчика, що вона погрожувала однокласниці сина розправою та ображала її нецензурними словами. Наразі мама потерпілого хлопчика не надала нам пояснення щодо цього факту. Вона повідомила про те, що звернеться у поліцію у зручний час разом зі своїм адвокатом.

Триває перевірка, ці звернення зареєстровані", - резюмувала Алла Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


20.03.2024 6679
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

480
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1082
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2309
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1259
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1821 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2860

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

599

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

680

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1599

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1582
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

404
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18309
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1270
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3607
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

978
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10735
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6528
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1140
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

401
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

635
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3254
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

957