Справа триває: відомі нові подробиці про булінг в одному з ліцеїв Івано-Франківська

фото: ілюстративне


Чому збільшується кількість випадків булінгу (цькування) у дитячих колективах?

Про це розповіла начальниця відділу ювенальної превенції поліції області Алла Бойчук для "Суспільного Івано-Франківська", передає Фіртка.

Як зауважила Алла Бойчук, насамперед ситуація залежить від інформованості батьків і дітей про відповідальність і можливість звернення у поліцію.

"Тому ми спілкуємося з кожним заявником і вони розуміють, що можуть звернутися.

Друге — це очна форма навчання. Бо булінг стосується лише навчального закладу, якщо конфлікти відбуваються у його межах і пов’язані з освітнім процесом у соцмережах та групах, як ми документували в ліцеї № 4.

Тому із цим, думаю, що пов'язано", - каже Бойчук.

Відомо, на якому зараз етапі справа щодо булінгу одного з учнів у ліцеї №4.

"Один протокол складений щодо неповідомлення керівником закладу освіти поліцію про факти булінгу. Два протоколи складені щодо батьків, діти яких цькували хлопчика, потерпілого. Та троє батьків притягнуті до відповідальності чи оформлені матеріали про правопорушення, передбачене статтею 184 - це неналежне виховання дітей.

Ми розуміємо, що діти ображали цього хлопчика. Вони вчинили правопорушення, передбачене статтею 173. Тобто це був одиничний факт конфлікту з цією дитиною і ми щодо батьків склали протоколи. Ці матеріали сформовані, скеровані у суд, перевірка триває, діти опитані, педагогічний колектив опитаний. Але справа ще не завершена.

З 32 дітей, які є в цьому класі ще не всі опитані. Присутні різні моменти, батьки відмовляються від опитування дітей, інші батьки не мають можливості з'явитися на запрошення поліцейських у зв'язку із зайнятістю. Ми це допрацюємо", - зазначила поліцейська.

Як уточнює Алла Бойчук, хлопчик після конфлікту, востаннє був у школі 19 лютого. Дитина школу не відвідувала, погано себе почувала, хворіла.

"Мама потерпілого погодилася на опитування дитини в зеленій кімнаті. Дитина опитана, в нас є висновок психолога. Визначено, що дитина справді зазнає булінгу. Він не комфортно себе почував в закладі. Хоча дитина любить навчатися, комунікабельна та обдарована.

Хлопчик дуже гарно й грамотно відповідає на запитання, вивчає англійську мову, грає на скрипці. Можливо є заздрість інших щодо цієї дитини, його особливостей, обдарованостей. Думаю, це основна причина. Встановлено, що дитина має багато днів пропуску навчального процесу. 56 днів, як нам повідомили у закладі освіти, дитина була відсутня на заняттях. 

Є медичні документи, заяви матері, що дитина з тих чи інших причин не відвідувала заклад. Хлопчик навчався дистанційно. Як він вчитиметься далі, визначатиме мама. Але я думаю, що дитині потрібно відвідувати очне навчання", - резюмує начальниця відділу ювенальної превенції поліції області.

Однак відомо, батьки однокласників цього школяра також написали заяви у поліцію.

"Зараз є шість заяв. П'ять стосуються Любові Бурак. Яка в соцмережах розповсюдила персональні дані їхніх дітей, де є зазначені мобільні телефони. Дітям з різних номерів надходили погрози.

І є одна заява, зареєстрована щодо матері цього хлопчика, що вона погрожувала однокласниці сина розправою та ображала її нецензурними словами. Наразі мама потерпілого хлопчика не надала нам пояснення щодо цього факту. Вона повідомила про те, що звернеться у поліцію у зручний час разом зі своїм адвокатом.

Триває перевірка, ці звернення зареєстровані", - резюмувала Алла Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


20.03.2024 4266
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496