Справа Павличенків загрожує Україні міжнародним скандалом (відео)

 

Київ заполонили написи з вимогою звільнити засуджених за вбивство судді батька та сина Павличенків. Місяць тому їх визнали винними у вбивстві судді Зубкова - попри те, що прямих доказів їхньої провини не знайдено, а свідки подій не впізнали в обвинувачених убивць. Їхній підтримці можуть позаздрити найвідоміші політики.

 

"Свободу Павличенкам!", - скандують фанати на одному з останніх матчів Київського Динамо. Замість того, щоб підтримувати команду, тисячі фанатів, перевдягнених у чорне, вимагають звільнити Павличенків, молодший з яких також був фанатом, інформує ТСН.

 

"Молодий хлопець засуджений на 13 років, а його батько засуджений довічно за злочин, якого вони не скоювали", - каже один з фанатів. Один з активістів Динамо-Ультрас не приховує - буде ще гарячіше. Прізвище Павличенків вже незабаром прогримить на всю Європу. Фан-клуби щонайменше з 10-ти країн вже зголосилися допомогти. У справі Павличенків і справді більше питань, аніж відповідей. Захищаючи власне помешкання від зазіхань іноземної фірми, Дмитро намагався відстояти правду за допомогою Феміди. Однак Сергій Зубков виніс рішення не на користь киянина. Незабаром суддю знайшли мертвим.

 

Товариш родини Володимир Широченко згадує: "Він був дуже засмучений цим. Я кажу, Діма, ну а що робити? Ти тут при чому? Він каже - ну на мене ж може впасти підозра, що я причетний". Товариш Дмитра, згадуючи ті події, припускає - чоловік зі своєю образою, у якій правоохоронці і вгледіли мотив убивства, просто виявився для когось зручною мішенню для обвинувачень. Усе тому, що ворогів у судді було вдосталь, а це далеко не звичайні кияни, а великі будівельні компанії, яким загиблий суддя свого часу поламав багато планів, а отже - позбавив прибутку. За це й ухопився захист Павличенків, і був майже переконаний у перемозі, з огляду на те, що окрім мотиву - ні доказів ні свідків, які б вказували на Дмитра та його сина Сергія не було.

 

Адвокат Дмитра Павличенка Тетяна Шевченко обурюється: "Скільки я працюю в цій системі, на моїй пам'яті це перша справа, де винесено вирок абсолютно при відсутності належних доказів". Чи не єдине, за що ухопилося обвинувачення - це визнання своєї провини сином Дмитра Сергієм Павличенком. Заступник прокурора Голосіївського району Інна Сухоставець розповіла: "Коли здійснювали відтворення обставин злочину, молодший Сергій Павличенко дійсно підтверджував факт скоєння злочину". Адвокат Дмитра натомість відповідає: "Я вважаю, що не треба багато розуму і сил, щоб 18-річного хлопця затримати і змусити говорити те, що потрібно слідству". Незалежні експерти, аналізуючи резонансну справу, не надто вірять у перемогу Павличенків тут, в Україні.

 

Правозахисник Олег Веремеєнко коментує вирок: "Простий громадянин стикнувся з машиною. Справа Павличенка – це справа честі українського правосуддя. Якщо за вбивство судді посадять невинних, тоді – "грош - ціна" взагалі всій українській судовій системі. Мені так здається". Але щоб дійти до Європейського суду, в Україні треба пройти ще як мінімум дві інстанції - Апеляційний та Верховний суди. Нагадаємо, 2 жовтня Голосіївський районний суд Києва засудив Дмитра Павличенко до довічного ув'язнення, а його сина Сергія - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді Шевченківського райсуду Сергія Зубкова.

 


15.11.2012 2124 2
Коментарі (2)

al-Kaddafi 2012.11.15, 14:00
І ця система правосуддя фінансується за наші кошти, носить погони доблесті та, прикриваючись законом, мордує громадян своєї ж країни!!! Хіба ми платимо податки на утримання такої правоохоронної системи?! Бандитів у погонах та суддівських мантіях - на палю!!!
vit 2012.11.15, 21:01
Свободу Павлюченкам!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1363
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2639
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2171
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2244
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6753 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2524 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

411

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1234

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1346

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1490
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

360
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

635
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

121
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26593
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

601
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10528 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

128
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

152
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

463
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

615
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

679