Київ заполонили написи з вимогою звільнити засуджених за вбивство судді батька та сина Павличенків. Місяць тому їх визнали винними у вбивстві судді Зубкова - попри те, що прямих доказів їхньої провини не знайдено, а свідки подій не впізнали в обвинувачених убивць. Їхній підтримці можуть позаздрити найвідоміші політики.
"Свободу Павличенкам!", - скандують фанати на одному з останніх матчів Київського Динамо. Замість того, щоб підтримувати команду, тисячі фанатів, перевдягнених у чорне, вимагають звільнити Павличенків, молодший з яких також був фанатом, інформує ТСН.
"Молодий хлопець засуджений на 13 років, а його батько засуджений довічно за злочин, якого вони не скоювали", - каже один з фанатів. Один з активістів Динамо-Ультрас не приховує - буде ще гарячіше. Прізвище Павличенків вже незабаром прогримить на всю Європу. Фан-клуби щонайменше з 10-ти країн вже зголосилися допомогти. У справі Павличенків і справді більше питань, аніж відповідей. Захищаючи власне помешкання від зазіхань іноземної фірми, Дмитро намагався відстояти правду за допомогою Феміди. Однак Сергій Зубков виніс рішення не на користь киянина. Незабаром суддю знайшли мертвим.
Товариш родини Володимир Широченко згадує: "Він був дуже засмучений цим. Я кажу, Діма, ну а що робити? Ти тут при чому? Він каже - ну на мене ж може впасти підозра, що я причетний". Товариш Дмитра, згадуючи ті події, припускає - чоловік зі своєю образою, у якій правоохоронці і вгледіли мотив убивства, просто виявився для когось зручною мішенню для обвинувачень. Усе тому, що ворогів у судді було вдосталь, а це далеко не звичайні кияни, а великі будівельні компанії, яким загиблий суддя свого часу поламав багато планів, а отже - позбавив прибутку. За це й ухопився захист Павличенків, і був майже переконаний у перемозі, з огляду на те, що окрім мотиву - ні доказів ні свідків, які б вказували на Дмитра та його сина Сергія не було.
Адвокат Дмитра Павличенка Тетяна Шевченко обурюється: "Скільки я працюю в цій системі, на моїй пам'яті це перша справа, де винесено вирок абсолютно при відсутності належних доказів". Чи не єдине, за що ухопилося обвинувачення - це визнання своєї провини сином Дмитра Сергієм Павличенком. Заступник прокурора Голосіївського району Інна Сухоставець розповіла: "Коли здійснювали відтворення обставин злочину, молодший Сергій Павличенко дійсно підтверджував факт скоєння злочину". Адвокат Дмитра натомість відповідає: "Я вважаю, що не треба багато розуму і сил, щоб 18-річного хлопця затримати і змусити говорити те, що потрібно слідству". Незалежні експерти, аналізуючи резонансну справу, не надто вірять у перемогу Павличенків тут, в Україні.
Правозахисник Олег Веремеєнко коментує вирок: "Простий громадянин стикнувся з машиною. Справа Павличенка – це справа честі українського правосуддя. Якщо за вбивство судді посадять невинних, тоді – "грош - ціна" взагалі всій українській судовій системі. Мені так здається". Але щоб дійти до Європейського суду, в Україні треба пройти ще як мінімум дві інстанції - Апеляційний та Верховний суди. Нагадаємо, 2 жовтня Голосіївський районний суд Києва засудив Дмитра Павличенко до довічного ув'язнення, а його сина Сергія - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді Шевченківського райсуду Сергія Зубкова.