Справа Павличенків загрожує Україні міжнародним скандалом (відео)

 

Київ заполонили написи з вимогою звільнити засуджених за вбивство судді батька та сина Павличенків. Місяць тому їх визнали винними у вбивстві судді Зубкова - попри те, що прямих доказів їхньої провини не знайдено, а свідки подій не впізнали в обвинувачених убивць. Їхній підтримці можуть позаздрити найвідоміші політики.

 

"Свободу Павличенкам!", - скандують фанати на одному з останніх матчів Київського Динамо. Замість того, щоб підтримувати команду, тисячі фанатів, перевдягнених у чорне, вимагають звільнити Павличенків, молодший з яких також був фанатом, інформує ТСН.

 

"Молодий хлопець засуджений на 13 років, а його батько засуджений довічно за злочин, якого вони не скоювали", - каже один з фанатів. Один з активістів Динамо-Ультрас не приховує - буде ще гарячіше. Прізвище Павличенків вже незабаром прогримить на всю Європу. Фан-клуби щонайменше з 10-ти країн вже зголосилися допомогти. У справі Павличенків і справді більше питань, аніж відповідей. Захищаючи власне помешкання від зазіхань іноземної фірми, Дмитро намагався відстояти правду за допомогою Феміди. Однак Сергій Зубков виніс рішення не на користь киянина. Незабаром суддю знайшли мертвим.

 

Товариш родини Володимир Широченко згадує: "Він був дуже засмучений цим. Я кажу, Діма, ну а що робити? Ти тут при чому? Він каже - ну на мене ж може впасти підозра, що я причетний". Товариш Дмитра, згадуючи ті події, припускає - чоловік зі своєю образою, у якій правоохоронці і вгледіли мотив убивства, просто виявився для когось зручною мішенню для обвинувачень. Усе тому, що ворогів у судді було вдосталь, а це далеко не звичайні кияни, а великі будівельні компанії, яким загиблий суддя свого часу поламав багато планів, а отже - позбавив прибутку. За це й ухопився захист Павличенків, і був майже переконаний у перемозі, з огляду на те, що окрім мотиву - ні доказів ні свідків, які б вказували на Дмитра та його сина Сергія не було.

 

Адвокат Дмитра Павличенка Тетяна Шевченко обурюється: "Скільки я працюю в цій системі, на моїй пам'яті це перша справа, де винесено вирок абсолютно при відсутності належних доказів". Чи не єдине, за що ухопилося обвинувачення - це визнання своєї провини сином Дмитра Сергієм Павличенком. Заступник прокурора Голосіївського району Інна Сухоставець розповіла: "Коли здійснювали відтворення обставин злочину, молодший Сергій Павличенко дійсно підтверджував факт скоєння злочину". Адвокат Дмитра натомість відповідає: "Я вважаю, що не треба багато розуму і сил, щоб 18-річного хлопця затримати і змусити говорити те, що потрібно слідству". Незалежні експерти, аналізуючи резонансну справу, не надто вірять у перемогу Павличенків тут, в Україні.

 

Правозахисник Олег Веремеєнко коментує вирок: "Простий громадянин стикнувся з машиною. Справа Павличенка – це справа честі українського правосуддя. Якщо за вбивство судді посадять невинних, тоді – "грош - ціна" взагалі всій українській судовій системі. Мені так здається". Але щоб дійти до Європейського суду, в Україні треба пройти ще як мінімум дві інстанції - Апеляційний та Верховний суди. Нагадаємо, 2 жовтня Голосіївський районний суд Києва засудив Дмитра Павличенко до довічного ув'язнення, а його сина Сергія - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді Шевченківського райсуду Сергія Зубкова.

 


15.11.2012 2206 2
Коментарі (2)

al-Kaddafi 2012.11.15, 14:00
І ця система правосуддя фінансується за наші кошти, носить погони доблесті та, прикриваючись законом, мордує громадян своєї ж країни!!! Хіба ми платимо податки на утримання такої правоохоронної системи?! Бандитів у погонах та суддівських мантіях - на палю!!!
vit 2012.11.15, 21:01
Свободу Павлюченкам!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

381
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1695
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33251
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2132
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2891
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4860 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

258

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1022

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

651

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

878
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

120
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

457
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

538 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

842
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

944
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

721
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7371
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30095 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3593
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

365
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

413
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

615