Справа Ониськіва: Підсудний упізнав себе на відео, але свою участь у злочині заперечив

 

Підсудний упізнав себе на записах камер відеоспостереження, зроблених в день убивства, але свою участь у злочині заперечив.

 

У Богородчанському районному суді продовжується слухання резонансної кримінальної справи, порушеної проти 29-річного івано-франківського підприємця Андрія Ониськіва, сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська, інформує газета "Галицький кореспондент". Нагадаємо, що підсудного звинувачують у тому, що він з корисливих мотивів убив 26-річного івано-франківця Михайла Слободяна, якого було знайдено 29 березня минулого року у закинутому бункері на території колись секретного військового містечка в Богородчанському районі застреленим із пістолета.

 

Як стало відомо, з убитим Андрій Ониськів уже тривалий час підтримував ділові стосунки і, за версією слідства, мав перед ним невиконані боргові зобов'язання, які й підштовхнули його до вчинення злочину. Окрім убивства, підсудному інкримінується ще цілий ряд майнових злочинів щодо Михайла Слободяна, зокрема, викрадення та знищення його автомобіля.

 

Андрій Ониськів був затриманий наступного дня після вбивства, коли до міліції надійшла заява про зникнення Михайла Слободяна, а на околиці Івано-Франківська було виявлено його спалений автомобіль. Син колишнього високопосадовця виявився одним з останніх, з ким спілкувався зниклий безвісти молодий чоловік.

 

Ось уже півтора року Андрій Ониськів перебуває під вартою. Під час досудового слідства звинувачений неодноразово змінював свої покази: визнаючи свою присутність на місці злочину, вказував на можливу причетність до вбивства двох інших осіб. На суді ж він заявив, що у день затримання органи дізнання застосували до нього фізичні та психологічні тортури, нанісши йому запальничкою-пістолетом опіки тіла, тож всі його покази на досудовому слідстві були добуті під тиском. Щоб перевірити ці заяви підсудного, обласна прокуратура цього літа провела додаткову перевірку, але не виявила в діях правоохоронців на досудовому слідстві нічого протизаконного.

 

На судовому процесі Андрій Ониськів продовжує заявляти про свою цілковиту непричетність до інкримінованих йому злочинів і звинувачує правоохоронців у тортурах. Під час повторного допиту як свідків членів слідчо-оперативної групи, яка розслідувала вбивство Слободяна, підсудний вказав на начальника карного розшуку Івано-Франківського міського відділу міліції Миколу Скрипника як на одного із своїх кривдників, які змушували його давати неправдиві покази. "Ваша честь, ця людина й так грішна, і ще на мене наговорює, - відповів на це звинувачення працівник міліції. - Я був, коли його опитували, і бачив, що його ніхто і пальчиком не рушив".

 

Інші працівники міліції, серед яких начальник обласного управління карного розшуку Ігор Баб'юк та начальник слідчого управління Олександр Бойчук, також підтвердили суду, що зізнання у причетності до вбивства Слободяна затриманий зробив добровільно. Як засвідчив відеозапис допиту підозрюваного, продемонстрований під час судового процесу, про добровільність своїх пояснень слідчому говорив і сам Андрій Ониськів - наступного дня після затримання, у присутності адвоката. Під час свого першого допиту затриманий, зокрема, пояснив, що відвіз Михайла Слободяна до бункера на пропозицію свого знайомого, який пообіцяв в такий спосіб позбавити його проблем, пов'язаних із цим молодим чоловіком. Коли ж він, буцімто, став свідком вбивства, скоєного невідомим, то з переляку втік з місця злочину, а потім спалив автомобіль Михайла, який той залишив біля його помешкання на вулиці Вовчинецькій.

 

"Я ці покази не підтримую, до мене застосовувалися недозволені методи", - наполягає тепер підсудний. Він стверджує, що, коли робив зізнання слідчому, ним "керував страх і переляк", хоча ці емоції важко було простежити під час перегляду відео. Деталізований опис місця події, розташування тіла убитого та обставин скоєного злочину, який пролунав з його вуст на першому допиті, Андрій Ониськів пояснює чіткими інструкціями, які, буцімто, дали йому правоохоронці перед тим, як розпочати відеозапис.

 

"Чому ви не сказали про цю репетицію своєму адвокатові, який був присутній на допиті?" - поцікавився у підсудного головуючий на суді Любомир Битківський. "Він з'явився за дві хвилини до запису і сказав дотримуватися міліцейської версії", - відповів підсудний. Якими насправді були обставини цього відеозапису, суд спробує з'ясувати уже на наступному судовому засіданні, на яке викликані свідками і слідчий у цій справі, і перший адвокат Андрія Ониськіва (на судовому процесі сторону захисту тепер представляє уже четверо професійних адвокатів та двоє громадських захисників - його батько та дружина - авт.).

 

Під час дослідження матеріалів справи учасники судового процесу також переглянули запис камер відеоспостереження, встановлених на вулиці Галицькій на виїзді з міста Івано-Франківська та на автозаправній станції на вулиці Вовчинецькій, куди за бензином заїжджав Андрій Ониськів на автомашині Михайла Слободяна перед тим, як це авто було спалене.

 

Підсудний підтвердив, що зафіксований відеокамерою автомобіль "Нісан Мікро" червоного кольору, який 27 березня о пів на дев'яту виїхав за межі Івано-Франківська калуською трасою, справді належить йому і в той час в автомобілі разом з ним перебував Михайло Слободян. Однак, за його словами, до бункеру вони тоді не поїхали. Мовляв, на прохання Михайла, він висадив його у селі Завій Калуського району і залишив там у компанії трьох невідомих. Так само, буцімто, на прохання Слободяна Андрій Ониськів повернувся до Івано-Франківська і відігнав Михайлову "дев'ятку", припарковану недалеко від свого помешкання, до ресторану "Смерекова хата", де залишив авто теж якимсь невідомим людям.

 

Андрій Ониськів упізнав себе на записі камер відеоспостереження на автозаправній станції, де він наповнив дві п'ятилітрові каністри бензином, але пояснив, що бензин знадобився його батькові, який проводив на належній йому автостоянці на вулиці Хоткевича суботник. "Батько попросив мене купити віників та привезти бензин", - пояснив на суді підсудний. На здивоване запитання головуючого на суді Любомира Битківського, для чого знадобилася така велика кількість пального на суботнику, Андрій Ониськів відповів, що "бензин - це завжди потрібна річ, коли проводяться якісь роботи господарського плану".

 

Під час досудового слідства Андрій Ониськів відмовився від відтворення подій на місці злочину, тому на судовому засіданні обмежилися тільки переглядом відеозапису огляду місця події. Коли на екрані з'явилося зображення вбитого сина, мати Михайла Слободяна, не стримавши емоцій, з плачем та дошкульними фразами в бік підсудного змушена була покинути зал судових засідань. На час відсутності потерпілої сторони в суді було оголошено коротку перерву. Після цього сторона захисту заявила про недостатній фаховий рівень проведення огляду місця події і подала клопотання про виклик до суду нових свідків - слідчого і понятих, які були присутні на цій слідчій дії. Суд задовольнив це прохання адвокатів Андрія Ониськіва.

 

Так само суд погодився із клопотанням, яке заявив представник потерпілих, і дав доручення слідчому управлінню УМВСУ в Івано-Франківській області за роздруківками розмов по мобільному телефону Андрія Ониськіва та Михайла Слободяна встановити, де саме перебували вони та їхні співрозмовники у день, коли сталося вбивство. Таке дослідження слідчі повинні завершити через місяць - до 5 листопада. Судовий процес у цій справі продовжиться 27 жовтня.

 

Нагадаємо, син колишнього першого заступника мера Івано-Франківська на суді заперечує свою причетність до вбивства свого приятеля.


У Богородчанському районному суді минулого тижня було продовжено розгляд кримінальної справи за звинуваченням 29-річного Андрія Ониськіва у вчиненні навмисного вбивства.


Нагадаємо, що наприкінці березня минулого року у покинутій ракетній шахті на території колись секретного військового містечка у Богородчанському районі було виявлено вбитим 26-річного мешканця Івано-Франківська Михайла Слободяна. Смерть йому була заподіяна пострілом з вогнепальної зброї в потилицю, куля пройшла навиліт.

 


06.10.2011 2785 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

389
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1438
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2638 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3657
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3031
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2163

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

644

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

487

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1819
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

309
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

527
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

824
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5013
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

374
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

901
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10146
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

534
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

272
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

285
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

396
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

416