Справа Ониськіва: Підсудний упізнав себе на відео, але свою участь у злочині заперечив

 

Підсудний упізнав себе на записах камер відеоспостереження, зроблених в день убивства, але свою участь у злочині заперечив.

 

У Богородчанському районному суді продовжується слухання резонансної кримінальної справи, порушеної проти 29-річного івано-франківського підприємця Андрія Ониськіва, сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська, інформує газета "Галицький кореспондент". Нагадаємо, що підсудного звинувачують у тому, що він з корисливих мотивів убив 26-річного івано-франківця Михайла Слободяна, якого було знайдено 29 березня минулого року у закинутому бункері на території колись секретного військового містечка в Богородчанському районі застреленим із пістолета.

 

Як стало відомо, з убитим Андрій Ониськів уже тривалий час підтримував ділові стосунки і, за версією слідства, мав перед ним невиконані боргові зобов'язання, які й підштовхнули його до вчинення злочину. Окрім убивства, підсудному інкримінується ще цілий ряд майнових злочинів щодо Михайла Слободяна, зокрема, викрадення та знищення його автомобіля.

 

Андрій Ониськів був затриманий наступного дня після вбивства, коли до міліції надійшла заява про зникнення Михайла Слободяна, а на околиці Івано-Франківська було виявлено його спалений автомобіль. Син колишнього високопосадовця виявився одним з останніх, з ким спілкувався зниклий безвісти молодий чоловік.

 

Ось уже півтора року Андрій Ониськів перебуває під вартою. Під час досудового слідства звинувачений неодноразово змінював свої покази: визнаючи свою присутність на місці злочину, вказував на можливу причетність до вбивства двох інших осіб. На суді ж він заявив, що у день затримання органи дізнання застосували до нього фізичні та психологічні тортури, нанісши йому запальничкою-пістолетом опіки тіла, тож всі його покази на досудовому слідстві були добуті під тиском. Щоб перевірити ці заяви підсудного, обласна прокуратура цього літа провела додаткову перевірку, але не виявила в діях правоохоронців на досудовому слідстві нічого протизаконного.

 

На судовому процесі Андрій Ониськів продовжує заявляти про свою цілковиту непричетність до інкримінованих йому злочинів і звинувачує правоохоронців у тортурах. Під час повторного допиту як свідків членів слідчо-оперативної групи, яка розслідувала вбивство Слободяна, підсудний вказав на начальника карного розшуку Івано-Франківського міського відділу міліції Миколу Скрипника як на одного із своїх кривдників, які змушували його давати неправдиві покази. "Ваша честь, ця людина й так грішна, і ще на мене наговорює, - відповів на це звинувачення працівник міліції. - Я був, коли його опитували, і бачив, що його ніхто і пальчиком не рушив".

 

Інші працівники міліції, серед яких начальник обласного управління карного розшуку Ігор Баб'юк та начальник слідчого управління Олександр Бойчук, також підтвердили суду, що зізнання у причетності до вбивства Слободяна затриманий зробив добровільно. Як засвідчив відеозапис допиту підозрюваного, продемонстрований під час судового процесу, про добровільність своїх пояснень слідчому говорив і сам Андрій Ониськів - наступного дня після затримання, у присутності адвоката. Під час свого першого допиту затриманий, зокрема, пояснив, що відвіз Михайла Слободяна до бункера на пропозицію свого знайомого, який пообіцяв в такий спосіб позбавити його проблем, пов'язаних із цим молодим чоловіком. Коли ж він, буцімто, став свідком вбивства, скоєного невідомим, то з переляку втік з місця злочину, а потім спалив автомобіль Михайла, який той залишив біля його помешкання на вулиці Вовчинецькій.

 

"Я ці покази не підтримую, до мене застосовувалися недозволені методи", - наполягає тепер підсудний. Він стверджує, що, коли робив зізнання слідчому, ним "керував страх і переляк", хоча ці емоції важко було простежити під час перегляду відео. Деталізований опис місця події, розташування тіла убитого та обставин скоєного злочину, який пролунав з його вуст на першому допиті, Андрій Ониськів пояснює чіткими інструкціями, які, буцімто, дали йому правоохоронці перед тим, як розпочати відеозапис.

 

"Чому ви не сказали про цю репетицію своєму адвокатові, який був присутній на допиті?" - поцікавився у підсудного головуючий на суді Любомир Битківський. "Він з'явився за дві хвилини до запису і сказав дотримуватися міліцейської версії", - відповів підсудний. Якими насправді були обставини цього відеозапису, суд спробує з'ясувати уже на наступному судовому засіданні, на яке викликані свідками і слідчий у цій справі, і перший адвокат Андрія Ониськіва (на судовому процесі сторону захисту тепер представляє уже четверо професійних адвокатів та двоє громадських захисників - його батько та дружина - авт.).

 

Під час дослідження матеріалів справи учасники судового процесу також переглянули запис камер відеоспостереження, встановлених на вулиці Галицькій на виїзді з міста Івано-Франківська та на автозаправній станції на вулиці Вовчинецькій, куди за бензином заїжджав Андрій Ониськів на автомашині Михайла Слободяна перед тим, як це авто було спалене.

 

Підсудний підтвердив, що зафіксований відеокамерою автомобіль "Нісан Мікро" червоного кольору, який 27 березня о пів на дев'яту виїхав за межі Івано-Франківська калуською трасою, справді належить йому і в той час в автомобілі разом з ним перебував Михайло Слободян. Однак, за його словами, до бункеру вони тоді не поїхали. Мовляв, на прохання Михайла, він висадив його у селі Завій Калуського району і залишив там у компанії трьох невідомих. Так само, буцімто, на прохання Слободяна Андрій Ониськів повернувся до Івано-Франківська і відігнав Михайлову "дев'ятку", припарковану недалеко від свого помешкання, до ресторану "Смерекова хата", де залишив авто теж якимсь невідомим людям.

 

Андрій Ониськів упізнав себе на записі камер відеоспостереження на автозаправній станції, де він наповнив дві п'ятилітрові каністри бензином, але пояснив, що бензин знадобився його батькові, який проводив на належній йому автостоянці на вулиці Хоткевича суботник. "Батько попросив мене купити віників та привезти бензин", - пояснив на суді підсудний. На здивоване запитання головуючого на суді Любомира Битківського, для чого знадобилася така велика кількість пального на суботнику, Андрій Ониськів відповів, що "бензин - це завжди потрібна річ, коли проводяться якісь роботи господарського плану".

 

Під час досудового слідства Андрій Ониськів відмовився від відтворення подій на місці злочину, тому на судовому засіданні обмежилися тільки переглядом відеозапису огляду місця події. Коли на екрані з'явилося зображення вбитого сина, мати Михайла Слободяна, не стримавши емоцій, з плачем та дошкульними фразами в бік підсудного змушена була покинути зал судових засідань. На час відсутності потерпілої сторони в суді було оголошено коротку перерву. Після цього сторона захисту заявила про недостатній фаховий рівень проведення огляду місця події і подала клопотання про виклик до суду нових свідків - слідчого і понятих, які були присутні на цій слідчій дії. Суд задовольнив це прохання адвокатів Андрія Ониськіва.

 

Так само суд погодився із клопотанням, яке заявив представник потерпілих, і дав доручення слідчому управлінню УМВСУ в Івано-Франківській області за роздруківками розмов по мобільному телефону Андрія Ониськіва та Михайла Слободяна встановити, де саме перебували вони та їхні співрозмовники у день, коли сталося вбивство. Таке дослідження слідчі повинні завершити через місяць - до 5 листопада. Судовий процес у цій справі продовжиться 27 жовтня.

 

Нагадаємо, син колишнього першого заступника мера Івано-Франківська на суді заперечує свою причетність до вбивства свого приятеля.


У Богородчанському районному суді минулого тижня було продовжено розгляд кримінальної справи за звинуваченням 29-річного Андрія Ониськіва у вчиненні навмисного вбивства.


Нагадаємо, що наприкінці березня минулого року у покинутій ракетній шахті на території колись секретного військового містечка у Богородчанському районі було виявлено вбитим 26-річного мешканця Івано-Франківська Михайла Слободяна. Смерть йому була заподіяна пострілом з вогнепальної зброї в потилицю, куля пройшла навиліт.

 


06.10.2011 2915 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

962
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

951
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3055 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

867

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

114
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2311
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

434
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15051
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

361
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

273
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096