Спортивний одяг для початківців: які матеріали вибрати для комфорту і ефективності

При виборі спортивного одягу більш важливим за зовнішній вигляд є матеріал. Тож, якщо ви хочете почуватися комфортно під час спортивних занять і тривалих походів, туристичний одяг Фанатік Спорт обирайте з відповідної тканини.

Поліестер - міцний і швидко висихає

Спортивний одяг із поліестеру стійкий до інтенсивного використання. Поліестер швидко сохне, що вкрай важливо для спортсменів, які під час тренувань піддаються впливу поту та вологи. Речі з поліестеру швидко вбирають вологу від тіла і так само швидко відводять, забезпечуючи комфорт носіння навіть у складних умовах. Поліестер відносно стійкий до деформації та зміни форми, тому спортивний одяг із нього довше зберігає первісний вигляд.

Поліамід (нейлон) - легкий і повітропроникний

Одяг із поліаміду сприяє максимальній свободі рухів. Він сприяє диханню шкіри через одяг, що є запорукою підтримки правильної температури тіла та теплового комфорту спортсмена. Поліамід дуже добре пропускає повітря і відводить вологу, що зводить до мінімуму ризик перегріву та дискомфорту, пов'язаного із надмірним потовиділенням.

Еластан (лайкра або спандекс) - гнучкий і комфортний

Одяг з еластану ідеально прилягає до тіла, що особливо важливо у видах спорту, які вимагають високої гнучкості та широкого діапазону рухів, таких як гімнастика, йога та легка атлетика. Еластан – дуже міцний, стійкий до розривів та деформації. Завдяки цим властивостям спортивний одяг з еластану зберігає свої властивості навіть після багаторазового прання та інтенсивного використання.

Натуральні тканини у спортивному одязі: переваги та недоліки

Хоча у виробництві спортивного одягу переважають сучасні синтетичні матеріали, не можна забувати і про традиційні натуральні тканини, завдяки яким спортивний одяг має свої унікальні властивості.

  • Бавовна - одна з найстаріших тканин, що використовуються для виробництва спортивного одягу, і досі дуже популярна .Вона відрізняється чудовою повітропроникністю, що сприяє забезпеченню теплового комфорту при менш інтенсивних фізичних навантаженнях. Однак бавовна вбирає вологу, але не видаляє її так ефективно, як синтетичні матеріали. Це означає, що бавовняний одяг може стати важким і незручним під час інтенсивних тренувань. Вона може стискатися та втрачати форму після прання.
  • Вовна, особливо шерсть мериноса, часто використовується при виробництві спортивного одягу, особливо призначеного для активного відпочинку. Одяг з вовни має відмінні терморегулюючі властивості. Він забезпечує тепло при низьких температурах і в той же час не перегріває тіло в тепліших умовах. Вовна має природні антибактеріальні властивості, завдяки чому одяг з цього матеріалу менш сприйнятливий до неприємних запахів, що важливо під час тривалих гірських експедицій чи багатоденних туристичних походів, коли можливості прання білизни обмежені. Однак шерсть може подразнювати шкіру і потребує особливого догляду задля збереження своїх властивостей.

AD_4nXfA6VLB5HTanFqwPas6cXEKBpP4DKFOlr_q3gR-VoNpVgjm0Vl18cGUztjpW5yhMILMwK63FOuAHS6N3UsWssE3R6-nuY_P3wVnhMMQHmVoftI9ruoM571kKpTr7sGtenI5I7yk3w?key=oPGQ7F7ntKpXibCyZ4yiPWrp

Сучасні технології у виробництві спортивного одягу:

  • Dry-Fit - одяг, призначений для максимально ефективного відведення вологи від тіла назовні тканини. Це ідеальне рішення для людей, які займаються бігом, кросфітом або іншими видами інтенсивних тренувань.
  • Anti-Odor - одяг, який залишається свіжим навіть після дуже інтенсивного тренування, зберігає структуру та функціональність матеріалу.
  • Компресія - це спортивний одяг який щільно прилягає до тіла. Це здійснює специфічний тиск на м'язи, поліпшує кровообіг та відновлює м'язи. Це допомагає зменшити втому, підвищити стабільність м'язів і знизити ризик травм.

Розумні тканини, в яких інтегровані датчики та електроніка для моніторингу стану здоров'я та фізіологічних параметрів спортсмена в режимі реального часу. Розумний спортивний одяг здатен вимірювати частоту серцевих скорочень, температуру тіла, рівень гідратації та багато інших показників. Це дозволяють краще розуміти своє тіло під час тренування та коригувати інтенсивність вправ відповідно до поточних можливостей організму.

Реклама

Фотогалерея


26.12.2024 78
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1117
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2067
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3353 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4066
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3566
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2456

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

337

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

913

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

745

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1869
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19256
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

538
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

750
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

148
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1132 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5312
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

604
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

707
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

313
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

526
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

531 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

619