Спортивні ТОП цікавинки

Наше життя сповнене курйозних випадків та різних досягнень, спорт теж не є винятком у цьому сенсі.

Спортивні змагання стимулюють бути кращим, рухатися вперед. Упродовж сотень років спорт приваблює поціновувачів яскравих видовищних змагань. Когось цікавить спортивна кар'єра окремих спортсменів, когось той чи інший вид спорту, а для когось цікаві рекорди, яскраві та незвичайні моменти чи статистичні дані. Та найцікавіші курйозні факти залишаються в історії спорту та у пам'яті шанувальників.

Спорт існує стільки ж років, як людство, але колись він був нерозривно пов'язаний із виживанням, а сьогодні перетворився на розвагу для одних, видовище для інших та спосіб нажити величезні статки для третіх. Спорт різноманітний і цікавий — не дивно, що за минулі століття відбулося чимало подій: рекорди та провали, перемоги та казуси — історія спорту зберегла безліч різних випадків.

Одними із найпопулярніших видів спортивних змагань вважається, звісно, футбол. Погодьтеся, кожен чоловік любить сісти перед телевізором та спостерігати, як улюблена команда володіє м'ячем. Поруч із ним розмістився такий контактний вид спорту як бокс. Сьогодні із розвитком інформаційних технологій кожен фанат свого виду спорту може вболівати з користю, роблячи ставки в БК, але для цього треба залогінитися на gg.bet та дивитися трансляцію. А зараз згадаємо декілька цікавих фактів.


Футбол: сила, швидкість, навички


Який найпопулярніший у світі колективний вид спорту? Ну звісно, що це футбол.  Його матчі збирають тисячі фанатів на стадіонах, і мільйонів глядачів біля екранів телевізорів. Головною відмінністю цієї гри є важливість не тільки фізичної підготовки учасників, але й необхідність ретельно продумувати стратегію матчів.

Існування жовтої та червоної карток бере відлік з кінця 1960 рр., коли  суддівський корпус придумав їх для згладжування мовного бар'єру. Сьогодні ці картки зрозумілі у будь-якій країні світу.

Смугасте футбольне поле стає таким завдяки відмінній роботі газонокосильників, які не тільки обрізають пагони, але й пригинають її у різні боки, створюючи ілюзію смуг.

Сучасний футбол започаткували британці, які встановили правила гри у 1863 році. До 1881 року на футбольних матчах не було суддів — гравці просто покладалися на хорошу спортивну майстерність.

В Афганістані, Кампучії та Гренландії футбол заборонений на офіційному рівні.

Цікавим є той факт, що в американському штаті Юта грати у європейський футбол можна за умови, що ігрове поле розташоване близько до церкви.

Єдиною країною у світі, яка брала участь у всіх чемпіонатах світу з футболу є Бразилія.

У листопаді 1969 року на матчі у Великобританії були покарані всі 22 гравці через те, що грали недисципліновано, і цей матч увійшов в історію футболу, як найнедисциплінованіший.

Найдовший футбольний матч зіграли наприкінці літа 1981 року дві ірландські команди, він тривав аж 65 годин 1 хвилину.

Цікавинки світу боксу

Бокс — це один із найпопулярніших видів бойових мистецтв. Він був узаконений як вид спорту лише 1900 року. Перші правила цього виду єдиноборств прийняли у 1743 році. Їх запропонував англієць Джон Бротон, який і вважається «батьком» сучасного боксу, і вони здобули всесвітнє визнання.

Боксерські рукавички з'явилися у Китаї, саме представники азіатської країни стали першими використовувати захист для рук.

Багато хто помилково вважає найвищим бійцем Миколу Валуєва, однак це звання належить Гозі Міту. Його зріст становив 2,23 м проти 2,12 м у росіянина.


Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри!

Замовник: ТОВ «ГГБЕТ». Рішення про видачу ліцензії №128 від 08.08.2023 р.


Партнерський матеріал


02.11.2023 433
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

858
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1125 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3460 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33757
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2688
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

247

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

658

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1575

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

965
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

519
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

418
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

796
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12101
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1397
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1172
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1266
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

442
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

133
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

208
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

274
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1163