Спортивна інфраструктура Прикарпаття за останні 20 років не покращилася

 

За 20 років Незалежності прикарпатські спортсмени перемагали, незважаючи на погані умови тренувань і недостатнє фінансування.

 

Чотири медалі

Першу олімпійську нагороду на Прикарпаття після 1991 року привіз боксер. Ще зовсім юний підопічний тренера Івана Данилишина 20-річний коломиянин Андрій Федчук на Олімпіаді-2000 у Сіднеї виборов бронзу. Тоді, до слова, українські боксери зібрали аж п’ять медалей.

Через чотири роки зі срібною нагородою повернувся з Афін надвірнянський дзюдоїст Роман Гонтюк. Йому тоді теж було лише 20. Тільки у фіналі вихованець Євгена Боднарука поступився греку Іліасу Іліадісу.

За чотири роки Гонтюк виборов уже другу свою олімпійську медаль. Кілька днів вся Україна чекала звістки про першу нагороду нашої збірної на Олімпіаді в Пекіні. І нею стала бронза прикарпатця. Ця нагорода виявилася фартовою – потім в українців почалася справжня «злива». Виступ нашої збірної на тій Олімпіаді став найкращим за всі роки Незалежності: сім золотих, п’ять срібних і 15 бронзових медалей!

У тому ж Пекіні «вистрілив» і Василь Федоришин, який нині є беззаперечним лідером збірної України з вільної боротьби. Тоді він виборов срібло.

 

Не Олімпіадами єдиними

За олімпійськими успіхами часто залишаються в тіні справді унікальні досягнення представників тих видів, яких ще не включили до олімпійської програми. Так, Коломия вже багато років є одним із центрів українського пауерліфтингу. Тут тренують та виховують нових спортсменів авторка більше 100 рекордів, заслужений майстер спорту Інна Оробець та її чоловік майстер спорту міжнародного класу Василь Оробець.

Зусиллями заслуженого тренера Олега Солов’я та його дружини, заслуженого майстра спорту Катерини Соловей, Івано-Франківськ став потужним осередком таеквондо ІТФ та кікбоксингу.

На жаль, на футбольній карті України вже немає калуського жіночого клубу «Нафтохімік», який був чемпіоном України з футболу. Видатного результату досягнув НФК «Ураган», який цього року переміг у чемпіонаті України з футзалу. Івано-франківська «Говерла» виборола бронзу баскетбольної Суперліги. Зазначмо, що лише ці здобутки примусили владу Прикарпаття зробити конкретні кроки щодо будівництва в обласному центрі нового спорткомплексу.

 

Нові пріоритети

А от спортивна інфраструктура Прикарпаття за останні 20 років, м’яко кажучи, не покращилася. Яскравим, а скоріше сумним, прикладом є Івано-Франківськ. Мало того, що тут не збудували жодної спеціалізованої спортивної споруди за бюджетні гроші, місто ще й не дорахувалося кількох із них. Чи варто вчергове нагадувати, що маємо рекордний спортивний довгобуд – стадіон «Рух», який будується чверть століття? Не один рік знадобиться й на відновлення повноцінної роботи спорткомплексу «Олімп», який у приватних руках ледь не перетворився в руїну.

Тільки стіни залишилися від величезного спортзалу по вулиці Національної Гвардії. А зі спорткомплексу «Авангард», де виховувалися майстри спорту СРСР і проходили Кубки УРСР з боксу, спортсменів виселили ще на початку дев’яностих. Повернули «Просвіті», яка нині організовує тут рок-концерти й виставки-ярмарки дешевого одягу.

Колись при ДОСААФах функціонували авто- і мотосекції, в районі Набережної був картодром, на Вовчинецьких горах відбувалися унікальні мотокросові змагання. Нині про державну підтримку цих видовищних видів спорту немає й мови.

Дякувати Богу, зберігся комплекс Коледжу фізвиховання. Разом з багатьма спортзалами, басейном тут є манеж, який став домівкою для «Урагану» та «Говерли».

 

…Ринкова економіка на Прикарпатті розставила досить дивні пріоритети. У той час, як у світі інвестори будують льодові арени, басейни та спорткомплекси, в нас з арифметичною прогресією збільшується кількість кафе-барів, пивних майданчиків, інтернет-клубів, в які перепрофілювалися зали гральних автоматів. Натомість, спортивні клуби та секції туляться по підвалах чи орендують шкільні спортзали.

За таких реалій тренери-ентузіасти, їхні вихованці-чемпіони та прості любителі спорту є справжніми героями. Це очевидно, якщо порівняти умови роботи спортсменів в Україні та за кордоном. Дуже сподіваємося, що наступні 20 років наштовхнуть нас на менш песимістичні думки. А поки що, з наступаючим святом вас, спортсмени незалежної України!

 

Газета «Репортер»

Микола Волков


21.08.2011 2352 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1048
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

861
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1987
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3357
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2606
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2602

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

336

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

783

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

745

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1699
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

787
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

665
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

412
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

445
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27099
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

890
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19734
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

493
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

449
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

781
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1487 5