Спочатку вимруть бджоли, а потім - люди

 
Ванга помилилася на ДВА РОКИ

В одному з пророцтв, що приписуються Ванзі, загибель бджіл у всьому світі була призначена на 2004 рік. Але вони почали зникати у 2006 році. І, як вважають вчені, зараз ця екологічна катастрофа досягла загрозливих розмірів.

Щозими в США гинуть більше третини бджолиних колоній. Хоча раніше, як правило, не витримували холодів всього десята частина. В Європі щорічно зникають по 20 відсотків бджіл. Різко скорочуються їх популяції в Латинській Америці та Азії. Настільки тривожну статистику у своїй доповіді привели днями фахівці продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і сільськогосподарського банку Rabobank. Вчені підрахували, що з 1961 року кількість бджолиних колоній в світі скоротилася вдвічі, а кількість бджіл на гектар впало приблизно на 90 відсотків. Чим це нам загрожує?

 



Ейнштейн, ЯК ЗАВЖДИ, мав рацію

Відомий фізик Альберт Ейнштейн, який відрізнявся геніальною прозорливістю, ще в 1940-х роках пророкував: якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього загинуть і люди. Може, і жартома сказав, а влучив у ціль. Справа в тому, що зникнення бджіл з нашої планети може посилити продовольчу кризу, що вже почалася.

- Адже за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину всього обсягу продовольчих ресурсів людства, - пояснив суть події кандидат сільськогосподарських наук Ігор Доронін. - А список рослин, дерев, які не ростуть і не дають плодів без комах-запилювачів, досить великий. У нього входять: горіхові дерева, яблуні, дині, численні ягоди, цитрусові, цибуля, капуста брокколі, кабачки, квасоля, перець, баклажани, огірки, помідори, кінські боби, кава, какао, авокадо і кокоси. Все найсмачніше! Більше того, корисне: з цими продуктами ми отримуємо 35 відсотків калорій, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів.

«Фермерам поки вдається виробляти свою продукцію з меншою кількістю бджолиних колоній, і поки немає даних про скорочення врожаю, - говориться в доповіді. - Але питання в тому, як довго їм ще буде це вдаватися при продовженні такої тенденції».


АБО МЕД, або мобільник

Що губить комах? Точні причини невідомі. На сайті Всесвітнього фонду захисту бджіл перераховані лише найбільш ймовірні: «Погана екологічна ситуація, скорочення кількості медоносів (у результаті вирубки лісів), хвороби бджіл, загальне ослаблення імунітету бджолиних сімей і головне - застосування хімікатів при виробництві продуктів харчування. Так, встановлено, що пестициди можуть погіршувати імунітет бджоли».

- З пестицидами можна впоратися, - запевняє Доронін. - Наприклад, у Німеччині, Франції, Британії та Італії вже заборонили деякі їх види. Але зовсім без хімії не обійтися: щороку населення Землі збільшується майже на сто мільйонів чоловік. Може, іншим країнам заборонити їх застосування хоча б в денний час доби, коли бджоли збирають пилок?

Як ще одну з можливих причин вчені називають електромагнітне випромінювання. Його джерело - мобільний зв'язок. На цьому наполягають вчені з Університету Пенджабу (Індія), які провели експеримент у своєму штаті. Вчені спостерігали за сім'ями бджіл з двох вуликів протягом трьох місяців. Бджіл у першому вулику піддавали електромагнітного випромінювання від двох мобільних телефонів, які включали два рази на день на п'ятнадцять хвилин. Бджіл у другому вулику не «опромінювали». У результаті з'ясувалося, що в першому вулику бджолина матка відклала в два рази менше яєць, ніж матка в «неопроміненої» вулику. Відповідно і бджіл стало помітно менше. Скоротилася і кількість меду, який справили бджоли з «опромінюваного» вулика. Більш того, робочі бджоли з першого вулика перестали повертатися додому після збору пилку.

Але представники компаній стільникового зв'язку небезпеку електромагнітного випромінювання для комах категорично відкидають. Та й від мобільних телефонів ми ні за що не відмовимося, навіть якщо залишимося без меду.

Фахівці прогнозують: якщо нинішня тенденція збережеться, то бджоли можуть повністю зникнути вже до 2035 року. Отже, до 2039, за Ейнштейном, і людей на Землі не залишиться.

 

 

Джерело: planeta.moy.su

 


19.07.2011 6903 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

911
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1498
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3334 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2610
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3489
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3027

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

370

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

834

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

839

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1459
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3282
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20776
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

997
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

531
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

596
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1158
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5853
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

295
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3667 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

708 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1039
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1384 2