Спочатку вимруть бджоли, а потім - люди

 
Ванга помилилася на ДВА РОКИ

В одному з пророцтв, що приписуються Ванзі, загибель бджіл у всьому світі була призначена на 2004 рік. Але вони почали зникати у 2006 році. І, як вважають вчені, зараз ця екологічна катастрофа досягла загрозливих розмірів.

Щозими в США гинуть більше третини бджолиних колоній. Хоча раніше, як правило, не витримували холодів всього десята частина. В Європі щорічно зникають по 20 відсотків бджіл. Різко скорочуються їх популяції в Латинській Америці та Азії. Настільки тривожну статистику у своїй доповіді привели днями фахівці продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і сільськогосподарського банку Rabobank. Вчені підрахували, що з 1961 року кількість бджолиних колоній в світі скоротилася вдвічі, а кількість бджіл на гектар впало приблизно на 90 відсотків. Чим це нам загрожує?

 



Ейнштейн, ЯК ЗАВЖДИ, мав рацію

Відомий фізик Альберт Ейнштейн, який відрізнявся геніальною прозорливістю, ще в 1940-х роках пророкував: якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього загинуть і люди. Може, і жартома сказав, а влучив у ціль. Справа в тому, що зникнення бджіл з нашої планети може посилити продовольчу кризу, що вже почалася.

- Адже за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину всього обсягу продовольчих ресурсів людства, - пояснив суть події кандидат сільськогосподарських наук Ігор Доронін. - А список рослин, дерев, які не ростуть і не дають плодів без комах-запилювачів, досить великий. У нього входять: горіхові дерева, яблуні, дині, численні ягоди, цитрусові, цибуля, капуста брокколі, кабачки, квасоля, перець, баклажани, огірки, помідори, кінські боби, кава, какао, авокадо і кокоси. Все найсмачніше! Більше того, корисне: з цими продуктами ми отримуємо 35 відсотків калорій, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів.

«Фермерам поки вдається виробляти свою продукцію з меншою кількістю бджолиних колоній, і поки немає даних про скорочення врожаю, - говориться в доповіді. - Але питання в тому, як довго їм ще буде це вдаватися при продовженні такої тенденції».


АБО МЕД, або мобільник

Що губить комах? Точні причини невідомі. На сайті Всесвітнього фонду захисту бджіл перераховані лише найбільш ймовірні: «Погана екологічна ситуація, скорочення кількості медоносів (у результаті вирубки лісів), хвороби бджіл, загальне ослаблення імунітету бджолиних сімей і головне - застосування хімікатів при виробництві продуктів харчування. Так, встановлено, що пестициди можуть погіршувати імунітет бджоли».

- З пестицидами можна впоратися, - запевняє Доронін. - Наприклад, у Німеччині, Франції, Британії та Італії вже заборонили деякі їх види. Але зовсім без хімії не обійтися: щороку населення Землі збільшується майже на сто мільйонів чоловік. Може, іншим країнам заборонити їх застосування хоча б в денний час доби, коли бджоли збирають пилок?

Як ще одну з можливих причин вчені називають електромагнітне випромінювання. Його джерело - мобільний зв'язок. На цьому наполягають вчені з Університету Пенджабу (Індія), які провели експеримент у своєму штаті. Вчені спостерігали за сім'ями бджіл з двох вуликів протягом трьох місяців. Бджіл у першому вулику піддавали електромагнітного випромінювання від двох мобільних телефонів, які включали два рази на день на п'ятнадцять хвилин. Бджіл у другому вулику не «опромінювали». У результаті з'ясувалося, що в першому вулику бджолина матка відклала в два рази менше яєць, ніж матка в «неопроміненої» вулику. Відповідно і бджіл стало помітно менше. Скоротилася і кількість меду, який справили бджоли з «опромінюваного» вулика. Більш того, робочі бджоли з першого вулика перестали повертатися додому після збору пилку.

Але представники компаній стільникового зв'язку небезпеку електромагнітного випромінювання для комах категорично відкидають. Та й від мобільних телефонів ми ні за що не відмовимося, навіть якщо залишимося без меду.

Фахівці прогнозують: якщо нинішня тенденція збережеться, то бджоли можуть повністю зникнути вже до 2035 року. Отже, до 2039, за Ейнштейном, і людей на Землі не залишиться.

 

 

Джерело: planeta.moy.su

 


19.07.2011 6793 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

758
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1974
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1099
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1541 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2754
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2100

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

477

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

558

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1471

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1457
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

312
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18205
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1172
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3509
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

877
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10639
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6403
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1045
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

311
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

535
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3146
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

849