Список must read: книжковий огляд від Фіртки

Марафон книжкових оглядів набирає обертів. Знову п'ятниця і знову цікаві книги, що мають потрапити в список must read. Читаємо, кайфуємо та обираємо собі нову улюблену книжку.

Сьогодні з вами Ірена Карпа, Оксана Лозинська, Павло Матюша, Ніл Гейман з Террі Пратчетом і…я, ваш книжковий оглядач Фіртки Остап Микитюк.

Ми починаємо.


Відкриває добірку товстенький, але неймовірно цікавий роман нашої улюбленої та епатажної Ірени Карпи — «Добрі новини з Аральського моря», який з’явився минулого літа у видавництві #Книголав.

Богдана, Хлоя, Рита і Маша — чотири центральні персонажі роману. Локація — Париж (хоча насправді не тільки він), час — докоронавірусний. Всі чотири жінки за різних обставин опиняються у столиці Франції, кожна з них в пошуках свого щастя, свого балансу і свого місця в житті. Для кожної з них це хоч і шанс на нове життя та водночас втеча. Втеча від себе. Втеча до себе.

А ще «Добрі новини…» це про надію. Відчуття, що прошиває всю книжку і втрапляє у ваше серце. За рік після виходу книжка вже продалась накладом понад 15 000 примірників. А у вас її досі немає?


Що ж, рухаємось далі й знайомимось ще з однією доброю книжкою і не просто доброю, а якоюсь певною мірою легендарною, бо написана двома титанами світової літератури — Нілом Гейманом та Террі Пратчетом. Це «Добрі передвісники» від КМ-Букс, світовий бестселер, який, між іншим, отримав дуже потужну екранізацію у формі серіалу).

Демон Кроулі та ангел Азирафаїл — давні друзяки, свого часу вони травили анекдоти біля воріт до Райського саду, кидали каміння на Содому й Гомору (але це не точно), а тепер доглядають одного малого. Ну як доглядають. Начальство кожного з них має свої плани на душу хлопчини… А вони просто виконавці, які в один момент зрозуміють, що саме він і ніхто інший має право вирішувати бути апокаліпсису чи ні. Їхня справа — виховати з малого достойного руйнівника світів).

«Добрі передвісники» не тільки приправлена тонким британським гумором, але й дуже майстерно сплітає два абсолютно різні стилі Геймана і Пратчета.


На третій сходинці дебютний роман молодого київського письменника Павла Матюші — «Кокліко», який з’явився навесні у видавництві «21». З французької мови «кокліко» означає квітка маку, у світі це символ за полеглими у війнах. Як і ця квітка роман просякнутий символізмом — про віру, надію й...

Надворі 2014 рік. В Україні війна. Молодий фінансист із європейською освітою втрачає кохану, (спойлер: вона лежить в комі) і пакує валізи до Швейцарії. У день відльоту друг дитинства пропонує йому високу посаду в Адміністрації Президента… Рішення, яке він прийме — повністю змінить не тільки його життя, але і його свідомість. Книжка Павла Матюші це естетичний коктейль з патріотизму та космополітизму, дружби та ворожнечі, любові й самотності, віри та мрій…


А завершує сьогоднішню добірку потужний нон-фікшн «Шлях до себе. Відверто» від нідерландсько-української письменниці та коуча — Оксани Лозинської.

Свого часу авторка наважилась переїхати на навчання з України до Нідерландів. Зазвичай всі думають, що еміграція в іншу країну це просто і безтурботно, та ніхто не задумується про стрес який насправді приносить інтеграція у нову країну і про шок, який чекає новоспеченого космополіта. У книжці «Шлях до себе» Оксана Лозинська описує свій досвід від А до Я: навчання і викладання в голландських вишах, про систему нідерландської вищої освіти та проєктно-дослідницьку діяльність, про культурний шок, про емоційне вигорання як діагноз та його лікування в Нідерландах, про медитацію і її вплив на самопочуття людини, про занурення в нідерландську мову і культуру.

До речі, авторка обіцяє продовження «Шляху» вже зовсім скоро.

 


20.11.2020 4384
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

469
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1262
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2189 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2986
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2937
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587