Список must read: книжковий огляд від Фіртки

Марафон книжкових оглядів набирає обертів. Знову п'ятниця і знову цікаві книги, що мають потрапити в список must read. Читаємо, кайфуємо та обираємо собі нову улюблену книжку.

Сьогодні з вами Ірена Карпа, Оксана Лозинська, Павло Матюша, Ніл Гейман з Террі Пратчетом і…я, ваш книжковий оглядач Фіртки Остап Микитюк.

Ми починаємо.


Відкриває добірку товстенький, але неймовірно цікавий роман нашої улюбленої та епатажної Ірени Карпи — «Добрі новини з Аральського моря», який з’явився минулого літа у видавництві #Книголав.

Богдана, Хлоя, Рита і Маша — чотири центральні персонажі роману. Локація — Париж (хоча насправді не тільки він), час — докоронавірусний. Всі чотири жінки за різних обставин опиняються у столиці Франції, кожна з них в пошуках свого щастя, свого балансу і свого місця в житті. Для кожної з них це хоч і шанс на нове життя та водночас втеча. Втеча від себе. Втеча до себе.

А ще «Добрі новини…» це про надію. Відчуття, що прошиває всю книжку і втрапляє у ваше серце. За рік після виходу книжка вже продалась накладом понад 15 000 примірників. А у вас її досі немає?


Що ж, рухаємось далі й знайомимось ще з однією доброю книжкою і не просто доброю, а якоюсь певною мірою легендарною, бо написана двома титанами світової літератури — Нілом Гейманом та Террі Пратчетом. Це «Добрі передвісники» від КМ-Букс, світовий бестселер, який, між іншим, отримав дуже потужну екранізацію у формі серіалу).

Демон Кроулі та ангел Азирафаїл — давні друзяки, свого часу вони травили анекдоти біля воріт до Райського саду, кидали каміння на Содому й Гомору (але це не точно), а тепер доглядають одного малого. Ну як доглядають. Начальство кожного з них має свої плани на душу хлопчини… А вони просто виконавці, які в один момент зрозуміють, що саме він і ніхто інший має право вирішувати бути апокаліпсису чи ні. Їхня справа — виховати з малого достойного руйнівника світів).

«Добрі передвісники» не тільки приправлена тонким британським гумором, але й дуже майстерно сплітає два абсолютно різні стилі Геймана і Пратчета.


На третій сходинці дебютний роман молодого київського письменника Павла Матюші — «Кокліко», який з’явився навесні у видавництві «21». З французької мови «кокліко» означає квітка маку, у світі це символ за полеглими у війнах. Як і ця квітка роман просякнутий символізмом — про віру, надію й...

Надворі 2014 рік. В Україні війна. Молодий фінансист із європейською освітою втрачає кохану, (спойлер: вона лежить в комі) і пакує валізи до Швейцарії. У день відльоту друг дитинства пропонує йому високу посаду в Адміністрації Президента… Рішення, яке він прийме — повністю змінить не тільки його життя, але і його свідомість. Книжка Павла Матюші це естетичний коктейль з патріотизму та космополітизму, дружби та ворожнечі, любові й самотності, віри та мрій…


А завершує сьогоднішню добірку потужний нон-фікшн «Шлях до себе. Відверто» від нідерландсько-української письменниці та коуча — Оксани Лозинської.

Свого часу авторка наважилась переїхати на навчання з України до Нідерландів. Зазвичай всі думають, що еміграція в іншу країну це просто і безтурботно, та ніхто не задумується про стрес який насправді приносить інтеграція у нову країну і про шок, який чекає новоспеченого космополіта. У книжці «Шлях до себе» Оксана Лозинська описує свій досвід від А до Я: навчання і викладання в голландських вишах, про систему нідерландської вищої освіти та проєктно-дослідницьку діяльність, про культурний шок, про емоційне вигорання як діагноз та його лікування в Нідерландах, про медитацію і її вплив на самопочуття людини, про занурення в нідерландську мову і культуру.

До речі, авторка обіцяє продовження «Шляху» вже зовсім скоро.

 


20.11.2020 4074
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1871
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1809
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1809
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5328 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2107 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1470

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

672

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

734

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

923

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

959
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1706
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3625
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10204
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26076
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10133 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7669
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

854
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1356
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

338
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1226
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

823
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1032